Nowy Jork latem – lista najciekawszych koncertów, wydarzeń i imprez

by Little Town Shoes
1 comment

Subiektywna lista najciekawszych koncertów, wydarzeń i imprez w Nowym Jorku latem.

1. Austriacki artysta Erwina Wurm przez całe wakacje będzie rozdawał darmowe hot-dogi ze swojego hotdog’owego, jasnożółtego mikrobusa. VW bus będzie zaparkowany przy molo na Brooklynie. Darmowe bułki z parówką będzie można „upolować” w czasie weekendów od 12:00 do 18:00 (adres: Brooklyn Bridge Park, Pier 1 & 5)

Nowy Jork latem

2. W czasie wakacji będzie też możliwość spróbowania hot-dogów z jedynej ulicznej budki z gwiazdką Michelin. Bułki z parówką i z sosem Kimchi według przepisu samego Jean-Georges Vongerichten będzie można kupić za 6 dolarów tuż przy hotelu the Mark na Upper East Side (adres: Madison Avenue przy 77. Ulicy)

Nowy Jork latem

3. Pokazy letniego kina pod chmurką to już nowojorska tradycja. Filmy są wyświetlane w wielu malowniczych miejscach takich jak Bryant Park, Randall’s Island czy przy Hudson River. Cały repertuar i daty pokazów można znaleźć tu.

4. Po latach budowy, wydłużonych przez huragan Sandy, 30 czerwca zostanie otwarty osobny pawilon z rekinami w nowojorskim akwarium na Conney Island. Będzie on wyposażony w przejściowe szklane tunele, w których będzie można zobaczyć te majestatyczne ryby oraz tysiące innych stworzeń morskich.
Bilety do akwarium są wliczone w SightSeeing Pass , The New York Pass

Nowy Jork latem

5. W tym roku na dachu muzeum the MET zostanie umieszczona instalacja pakistańsko-amerykańskiego rzeźbiarza Huma Bhabha, zatytułowana “Przychodzimy w pokoju”. Została ona zainspirowana filmem science fiction “Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” ( ang.„The Day the Earth Stood Still”).
Ogród na dachu będzie otwarty do 28 października.
Od tego roku wejście do MET jest płatne, ale bilety są dostępne w ramach wszystkich pasów.

Nowy Jork latem

6. Nie przegap – jeszcze do 15 lipca będzie można obejrzeć wystawę poświęconą Dawidovi Bowiemu w muzeum na Brooklynie. Ta przełomowa wystawa prezentuje muzykę, modę i sztukę z całej kariery legendy.

Do 24 czerwca można obejrzeć sztukę “All Roads Lead to the Kurski Station“(tłum. “Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski”) w East Village Playhouse w reżyserii Emila Vardy. 

7.  Od 17 maja do 7 października w nowojorskich parkach odbędzie się cała seria darmowych koncertów. Wystąpi ponad 200 artystów, w tym Talib Kweli, Dej Loaf, Rhiannon Giddens, Mac Demarco, Gregory Porter, Trombone Shorty, San Fermin, Angelique Kidjo, Tokimonsta, Big Daddy Kane i Young M.A. W programie uczestniczy też the Metropolitan Opera. Każdy znajdzie coś dla siebie! Szczegółowa lista koncertów jest na stronie Summer Stage.

8.  Jeżeli chcesz zobaczyć typowo nowojorską, hipsterską imprezę uliczną wybierz się na Bushwick 2 czerwca. Czterdziestu artystów grafików, food trucki i ogródki z piwem – wszystko w okolicach Troutman Street i St. Nicholas Avenue na Brooklynie. Wstęp darmowy.

9. 16 czerwca wybierz się na coroczną Paradę Syrenek aby podziwiać fantazję i kunszt kostiumów uczestników. Zdjęcia z poprzedniej parady znajdziesz tu. Wstęp darmowy, przebania mile widziane.

Nowy Jork latem

8. Spróbuj surfingu na plaży Rockaway albo wybierz się w nostalgiczną podróż na Coney Island. Dojazd na nowojorskie plaże nigdy nie był łatwiejszy – możesz dojechać metrem, autobusem albo promem. Tu znajdziecie opis najładniejszych nowojorskich plaży.

9. W niedzielę 24 czerwca odbędzie się nowojorska Parada Równości (Pride March). Parada przejdzie po Piątej Alei, a od 14:00 odbędzie się szereg powiązanych imprez w parkach nad Hudson River. Dzień zakończy pokaz fajerwerków. Szczegółowy opis wydarzeń znajdziecie tu.

Nowy Jork latem

10. Od 24 lipca do 12 sierpnia Lincoln Center organizuje trzytygodniowy festiwal muzyki i tańca. Wyjątkowa okazja aby obejrzeć światowej klasy artystów za darmo. Kalendarz występów na stronie Lincoln Center.

11. W lipcu będzie można też obejrzeć fragmenty najlepszych Broadwayowskich przedstawień i to za darmo. Z serii „Broadway Hits in the parkw każdy czwartek w Bryant Parku pokazywane będą fragmenty najbardziej popularnych musicali.

12.
4 lipca to Święto Niepodległości. Z okazji urodzin Ameryki w Nowym Jorku odbywa się największy w Stanach pokaz sztucznych ogni, czyli Macy’s July 4th Fireworks. Tu  znjdziecie więcej informacji gdzie oglądać pokaz fajerwerków.

Nowy Jork latem

13.
W Dzień Niepodległości organizowany jest konkurs jedzenia hot dogów na czas. Rekord do tej pory należy do Joey’ego Chestnuta, który w 2013 roku zjadł 73 bułki z parówką. Konkurs odbywa się na Coney Island, w Nathan’s Famous hot dogs and restaurants.

14.
26 sierpnia odbywają się dwie interesujące imprezy – jedna dla lubiących się przebierać, a druga ale osób nie lubiących nosić górnej części garderoby w miejscach publicznych. Pierwsza to Jazz Lawn Party na Governors Island, w czasie tej imprezy obowiązują stroje z szalonej epoki lat dwudziestych. Ta druga to Parada Topless, która przejdzie ulicami Nowego Jorku od Columbus Circle do Bryant Park. Więcej informacji o paradzie tu.

15.
US Open 2017 to ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej Wielkiego Szlema, który w tym roku odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 10 września. Pod tym linkiem znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć o turnieju. 

1 comment
0

You may also like

1 comment

...fffka... May 21, 2018 - 5:51 pm

Super lista! Chcialabym dodac do niej jeszcze jedno wydarzenie:
Summer HD Festival organizowany co roku przez Metropolitan Opera. Nie ma jeszcze szczegolowego programu ale jest to doskonala okazja aby zobaczyc na swiezym powietrzu wspaniale przedstawienia.
https://www.metopera.org/Season/free-met-summer-events/

Reply

Porozmawiajmy :)