Zawód profesjonalnego przytulacza

by Little Town Shoes
2 comments

W Nowym Jorku funkcjonuje szereg zawodów, które dość trudno jest znaleźć w innych częściach świata. Mamy tutaj nie tylko profesjonalnych wyprowadzaczy psów ale są tez biegacze z psami – osoby dbające aby nasz pupilek nie przybrał na wadze. Są nie tylko styliści (którzy pomogą nam przy zakupach) ale osoby które specjalizują się tylko w robieniu prezentów dla dzieci na urodziny. Mamy osoby, które są profesjonalnymi kolejkowiczami, którzy już za 25 dolarów za godzinę ustawią się za nas w kolejce do restauracji czy po najnowsze iPhony.
Oczywiście wynika to z tego, ze wielu nowojorczyków pracuje bardzo dużo, a zarabia jeszcze więcej … także często outsoursują szereg takich codziennych obowiązków. Z drugiej strony do miasta przyjeżdża tez wiele młodych osób, które z chęcią podejmą się takich dodatkowych obowiązków. Niektórzy zakładają profesjonalne firmy, które specjalizują się w danej niszy.

Do listy takich nietypowych zawodów niedawno dołączył „profesjonalny przytulacz”. Aha. Profesjonalny przytulacz to osoba, która zajmuje się (zgodnie z opisem na stronie) terapautycznym, nieseksualnym przytulaniem.

Dotyk, fizyczny kontakt z inną osobą ma korzystny wpływ na zdrowie – potwierdza to wiele badan. Dotyk działa antystresowo. Usprawnia wydzielanie w mózgu endorfin i innych substancji chemicznych pomagających kompensować skutki stresu. Nie bez powodu masaże są szalenie popularne w Nowym Jorku. Jednak jest wiele osób które zamiast pojsc na masaż wolą się po prostu do kogoś przytulic.

Dlatego tez od kilku lat zawód profesjonalnego przytulacza zyskuje na popularności w Nowym Jorku.

 Ali C, profesjonalny przytulacz w Nowym Jorku ( zdjęcie ENID ALVAREZ / New York Daily News )


Ali C, profesjonalny przytulacz w Nowym Jorku ( zdjęcie ENID ALVAREZ / New York Daily News )

Przytulanie obejmuje rozmowy i fizyczny, przyjacielski dotyk.

Samantha Hess, założycielka jednej z takich przytulających firm twierdzi, ze najczęściej jej klientami  nie są (o dziwo!) osoby pracujące w wielkich korporacjach … ale zwykle samotne osoby, często niepełnosprawne, bądź ofiary przemocy które muszę się „ponownie przyzwyczaić do dotyku”. Mogą porozmawiać z psychologiem ale nie przytulą się do psychologa – odpowiada w jednym z wywiadów.

Na forum Reddit (w ramach AMA), jeden z profesjonalnych przytulaczy, opowiedział co faktycznie dzieje się w ramach takich sesji. “Najczęściej – skarżył się – musi  przypominać, ze przytulanie nie jest zaproszeniem do seksu.”

Inny profesjonalny przytulacz Ali C. w wywiadzie dla NY Daily News powiedziała, ze jej klientami są z reguły bardzo młode osoby. Często zestresowani przed sesją studenci, albo osoby które bardzo przeżyły rozstanie z partnerem. Większość osób zasypia ponoć w trakcie sesji. Osoby próbujące zamienić sesje w spotkanie o bardziej erotycznym charakterze są wypraszane.

 Ali C, profesjonalny przytulacz w Nowym Jorku ( zdjęcie ENID ALVAREZ / New York Daily News )


Ali C, profesjonalny przytulacz w Nowym Jorku ( zdjęcie ENID ALVAREZ / New York Daily News )

Niektórzy przytulacze przychodzą do domu klienta, inni zapraszają ich do swojego mieszkania. W każdym przypadku potencjalni zainteresowani są dokładnie sprawdzani. Muszą udostępnić profil na Facebooku, czy innych portalach społecznościowych, dostarczyć kopie swojego prawa jazdy. Przed sesją jest przeprowadzana rozmowa kwalifikacyjna.

Godzina terapeutycznego przytulania kosztuje 80 dolarów. Najbardziej znani przytulacze zarabiają około 8 000 dolarów miesięcznie, większość jednak traktuje ten zawód jako dodatkowe źródło dochodu.

2 comments
2

You may also like

2 comments

mangiare July 15, 2016 - 8:35 pm

W Polsce przydałaby się taka usługa 🙂

Reply
Mari July 15, 2016 - 9:45 pm

Serio? A ja sie zastanawiam komu to potrzebne. Mangiare ale jak potrzebujesz to Cie przytule. Nie bede zdzierac 80dolarow. Dasz 40 i sie dogadamy 😉

Reply

Porozmawiajmy :)