Pokaz fajerwerków z okazji 4 lipca

by Little Town Shoes
6 comments

Nowy Jork przygotowuje się do obchodów 4 lipca. W poniedziałek fajerwerki rozświetlą niebo nad East River.

Ponieważ to okrągła, 40ta(!) rocznica od kiedy dom handlowy Macy’s organizuje pokazy sztucznych ogni w Dniu Niepodległości – widowisko zapowiada się wiec wyjątkowo spektakularnie.

Sztuczne ognie będą strzelać w niebo z czterech barek umiejscowionych na rzece East River pomiędzy Midtown i South Street Seaport.

Co roku dom handlowy Macy’s szykuje coś nowego na 4 lipca. Tym razem oczekiwaną nowością ma być pirotechniczny napis U.S.A. na koniec widowiska.

Miasto spodziewa się ponad 3 milionów oglądających. Jeśli nie czujesz się na silach aby walczyć o miejsce ani nie chcesz wydawać kilku setek dolarów zawsze możesz oglądać pokaz w telewizji. Stacja NBC będzie relacjonować pokaz na żywo. Również LittleTownShoes ma zamiar relacjonować pokaz na żywo na Facebook’u. Co do tego drugiego … nie jest to na 100% potwierdzone – wszystko zależy czy uda się „wywalczyć” dobre miejsce.

Podstawowe informacje

Pokaz sztucznych ogni zaczyna się około 21:25 i trwa około 25 minut. W przypadku zlej pogody, czas rozpoczęcia może zostać opóźniony.

Miejsca wyznaczone do oglądanie fajerwerków będą patrolowane przez Departament Policji Nowego Jorku. Nie będzie można wnosić krzeseł, leżaków, ani zbyt dużych plecaków.

Najlepsze lokalizacje aby oglądać fajerwerki

Uwaga: Policja ma prawo zamknąć niektóre z podanych poniżej ulic. Często lista miejsc dostępnych może zostać zmieniona w ostatniej chwili. Upewnij się na stronie internetowej Macy’s czy dana lokalizacja jest dostępna. Macy’s ma nawet specjalną infolinię z informacjami o pokazie sztucznych ogni: 212-494-4495

Barki z fajerwerkami zostaną umieszczone w następujących lokalizacjach: jedna przy Brooklyn Bridge oraz trzy pomiędzy 23. a 37. ulicą.

Pokaz fajerwerków z okazji 4 lipca

Na stronie internetowej Macy’s wymienione są miejsca skąd najlepiej oglądać fajerwerki. Poniżej ich lista i moje rekomendacje.

Manhattan:

Wzdłuż wzniesienia przy FDR Drive z punktami wejścia przy 42., 34., 23. ulicy oraz przy Houston Street, Broad Street, Old Slip, Pearl i Frankfort street.

Ponieważ aż trzy barki będą umieszczone pomiędzy 23 a 37 ulica stad będzie najlepszy widok.

South Street Seaport jest kolejnym dobrym miejscem gdzie będzie można oglądać fajerwerki. Dodatkowo imprezy i koncerty związane z obchodami Dnia Niepodległości będą odbywać się tam przez cały dzień.

Pokaz fajerwerków z okazji 4 lipca

Photo by Jane Kratochvil/courtesy of the Seaport District.

Brooklyn

Brooklyn Bridge Park będzie dostępny dla oglądających. Do parku będzie można wejść od ulic Old Fulton, Furman, Joralemon i Old Dock Street. Wejścia od Atlantic Avenue i Pier 6 zostaną zamknięte juz o 16:00.

Pokaz fajerwerków z okazji 4 lipca

Brooklyn Heights – w ubieglym roku następujące wejścia na promenadę przy Brookyn Heights były otwarte: od ulic Columbia Heights i Pineapple Street, Montague Street, Pierrepont Plac, Remsen Street i Montague taras.

WNYC Transmitter Park  – Położony w dzielnicy Greenpoint, WNYC Transmitter Park jest jednym z najnowszych nowojorskich parków publicznych. Ze względu na stosunkowo bliskie sąsiedztwo Roosevelt Island, ten park zapewni niesamowite widoki na fajerwerki.

East River State Park w Williamsburg to powinna być kolejna bardzo dobra lokalizacja. Park zazwyczaj jest zamykany 21:00, ale zgodnie z doniesieniami prasy pozostanie otwarty w czasie pokazu.

Queens

Long Island City będzie miejscem z jednym z najlepszych widoków na fajerwerki. Nie tylko sąsiedztwo bezpośrednio czterech barek z fajerwerkami, ale również wspaniała panoramą Manhattanu w tle. Oficjalny punkt widokowy będzie wzdłuż Center Boulevard między 48. a 49. aleją.

6 comments
0

You may also like

6 comments

Litlerka July 4, 2016 - 9:45 am

Przepięknie! Moje marzenie to mieszkać w Nowym Jorku… niestety, ale chyba się nie spełni 🙁
Uwielbiam Twojego bloga, pozdrawiam!!

Reply
turystka July 5, 2016 - 10:47 am

Witam, jeżeli planuje wyjazd do USA w czerwcu 2017 kiedy najlepiej starać się o wizę oraz kupić bilet lotniczy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

Reply
Little Town Shoes July 5, 2016 - 10:50 am

O wizę najlepiej jak najszybciej – jest na 10 lat, także im szybciej to załatwisz tym lepiej. Później bilet lotniczy jak już będziesz miała wizę.

Reply
turystka September 3, 2016 - 4:32 pm

Trochę opóźnione ale serdeczne podziękowania za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących wizy i wyjazdu. Jeżeli dostanę pozwolenie na wjazd do USA na 3 lub 6 miesięcy to po jakim czasie od powrotu do Polski mogę ponownie odwiedzić USA? Jakimi liniami najkorzystniej latać PL-USA? Jeżeli preferuje Pani kontakt mailowy proszę o podanie adresu.

Reply
Bazarek July 23, 2016 - 9:39 am

Niesamowite pokazy, chyba nie szczędzą pieniędzy.

Reply
Nowy Jork latem – lista najciekawszych koncertów, wydarzeń i imprez - Little Town Shoes May 21, 2018 - 5:27 pm

[…] 12. 4 lipca to Święto Niepodległości. Z okazji urodzin Ameryki w Nowym Jorku odbywa się największy w Stanach pokaz sztucznych ogni, czyli Macy’s July 4th Fireworks. Tu  znjdziecie więcej informacji gdzie oglądać pokaz fajerwerków. […]

Reply

Porozmawiajmy :)