Z wizytą w chasydzkim domu

by Little Town Shoes
1 comment

Co robi przewodnik kiedy ma wolny dzień? Chodzi na wycieczki 🙂 Żartuję sobie oczywiście, ale we dwójkę z moim mężem jesteśmy zakochani w Nowym Jorku i zawsze staramy się korzystać z tego, że tu mieszkamy. Tak aby nasze dni nie ograniczały się do rutyny praca-dom. Dzięki temu ciągle “odkrywamy” nowe miejsca w Nowym Jorku.

Ja mam dodatkową motywację w postaci bloga, a mój mąż jest typowym nowojorczykiem – on chce wiedzieć wszystko 😉

Jakiś czas temu poszliśmy na wycieczkę po chasydzkim Crown Heights (dzielnica na Brooklynie). Było to wyjątkowo ciekawe, ponieważ nasz przewodnik sam był Chasydem. Mogliśmy zajść więc do miejsc zwykle niedostępnym osobom “z zewnątrz” takich jak tradycyjne łąźnie, koszerne piekarnie, byliśmy w synagodze … a nawet przewodnik zaprosił nas do swojego domu! A dokładniej, do mieszkania jego teściowej – mogliśmy zobaczyć między innymi jak wygląda koszerna kuchnia.

Nasz przewodnik był szalenie sympatyczny, bardzo otwarty, z poczuciem humoru odpowiadał na wszystkie pytania – często dość dociekliwe. Słowem wycieczkę bardzo polecam – więcej informacji znajdziecie na tej stronie: https://www.jewishbrooklyn.nyc/

A ja zapraszam na film z naszej wycieczki:

 

1 comment
0

You may also like

1 comment

Aneta February 1, 2019 - 3:17 pm

bardzo interesujace!! Brawo.

Reply

Porozmawiajmy :)