„Odmrażanie” Nowego Jorku

by Little Town Shoes
1 comment

No to zaczynamy się powoli szykować do “odmrażania” gospodarki Nowego Jorku! W końcu! Przed chwilą gubernator Andrew Cuomo podał informacje, że przewiduje że 8 czerwca rozpocznie się stopniowe wznowienie działalności gospodarczej i rozluźnienie restrykcji.

Nie oznacza, to że ​​wszystko zostanie otwarte 8 czerwca – oznacza to tylko, że rozpoczyna się pierwsza faza reaktywowania gospodarki, będą mogli wrócić do pracy pracownicy budowlani, hurtowni, produkcji, rolnictwa oraz handlu detalicznego. Sklepy detaliczne będą otwarte ale tylko do odbioru rzeczy zamówionych wcześniej online albo przez telefon. Sklepy spożywcze i inne sklepy pierwszej potrzeby (takie jak sklepy z winami :)) są otwarte normalnie przy zachowaniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa.

W całym stanie Nowy Jork obowiązują dość restrykcyjne zasady co do “otwarcia” gospodarek. Zgodnie z wytycznymi Gubernatora Stanu Andrew Cuomo przed powrotem do normalności regiony muszą spełnić szereg wymogów, dotyczących między innymi dziennej liczby hospitalizacji chorych, liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii, liczby testów na Covid19, miasto musi też zatrudnić aż 2500 inspektorów monitorujących kontakty osób zakażonych. Miasto docelowo ma przeprowadzać dziennie aż 50 tysięcy testów na Covid-19. Gubernator przewiduje, że miasto spełni te wszystkie wymogi już 8 czerwca.

Najważniejsze pytanie: Kiedy USA ponownie otworzy granice dla turystów i na jakich zasadach?

Nadal NIE MA informacji kiedy zostaną otwarte granice Stanów Zjednoczonych dla Europejczyków. Jednak biorąc pod uwagę, że każdy z 50 Stanów rozpoczął już znoszenie restrykcji i liczba zakażonych osób nadal spada można mieć nadzieje, że nastąpi to niedługo.

Doradca ekonomiczny prezydenta Trumpa, Larry Kudlow, powiedział, że Trump i amerykańscy urzędnicy zajmujący się analizą kwestii podróży międzynarodowych, ale nie podali dalszych szczegółów. Czyli trwają dyskusje na temat tego, jak i kiedy ponownie otworzyć granice Stanów Zjednoczonych, ale nadal nie ma oficjalnej informacji kiedy.

Mam nadzieje, że najgorsze już za nami i granice zostaną otwarte już niedługo.

Tak wyglądają teraz ulice Nowego Jorku – miasto powoli wraca do normalności. Film został nakręcony 27 maja.

1 comment
2

You may also like

1 comment

Margrett May 29, 2020 - 10:48 am

Fantastycznie a zarazem smutne.. kocham N.Y. Rok temu ulice były pełne życia ….wierze ze znowu wszystko wróci
Ten ruch te tłumy niepowtarzalna atmosfera… jestem szczęśliwa ze mogłam to wspaniałe miasto znowu odwiedzić
Film jest świetny czułam się ze podróżuje razem z Tobą .. znajome miejsca

Reply

Porozmawiajmy :)