Losy jednej osiedlowej cukierni

by Little Town Shoes
1 comment

Ponoć każdy ma swoje 15 minut sławy … w przypadku małej, osiedlowej, nowojorskiej cukierni wystarczyło jednak tylko 30 sekund, aby z małego osiedlowego sklepiku zamieniła się w międzynarodową firmę.
Tak, dokładnie 30 sekund … bo tyle trwała scena w serialu „Seks w Wielkim Mieście”, w którym Carrie Bradshow wyznając przyjaciółce swoją sympatię do Aidana, smakowała waniliową babeczkę z tej właśnie cukierni.

Seks w Wielkim Mieście

Te 30 sekund spowodowało, że zmieniła się historia nie tylko małego, osiedlowego sklepiku, ale całej ulicy na której znajduje się cukiernia!

Magnolia Bakery, jest żartobliwie nazywana obowiązkowym miejscem, które odwiedzają turyści, tuż zanim udadzą się na 66 Perry Street aby przy schodach do mieszkania gdzie był kręcony serial Seks w Wielkim Mieście.

Seks w wielkim mieście
Perry Street 66 – słynne schody serialowej Carrie Bradshaw.

Dla fanów serialu, którzy nie mogą sobie pozwolić na parę Manolo Blahniks, ciastko z cukierni Magnolia jest właśnie tym filmowym doświadczeniem.

Oryginalna cukiernia przy 401 Bleecker St. nadal ma bardzo domową atmosferę. Niewiele się tu zmieniło od 1996 roku, kiedy sklep został otwarty.

Właściciel cukierni, wspomniał w jednym z wywiadów, że przez kilka lat to było absolutne szaleństwo. Nawet kiedy 2010 roku, otworzył kolejny odział cukierni w Dubaju pierwsze dwie kobiety, które weszły, krzyknęły:„ O mój Boże! To Magnolia Bakery z „Sex and the City.”

Sami właściciele nie mogli uwierzyć, że serial telewizyjny może wywołać takie szaleństwo i to przez tyle lat. „To była jak trampolina dla nas” – przyznają w jednym z wywiadów.

Magnolia Bakery ma teraz ma dziewięć sklepów w Stanach Zjednoczonych oraz lokalizacje w Korei Południowej, Meksyku oraz kilku krajach Bliskiego Wschodu.

Oryginalna cukiernia przy 401 Bleecker St

Ale serial nie tylko zmienił losy cukierni ale i całej okolicy. Pierwszym projektantem, który postanowił skorzystać z popularności miejsca wśród turystów by Marc Jacobs. Po sąsiedzku otworzył kilka sklepów. Wkrótce inni projektanci zaczeli otwierać tu swoje sklepy i tak spokojna Bleecker street zamieniła się w mini-Madison Avenue, skupiając się tylko na młodszych klientach.

Nadal na Bleecker street można znaleźć najlepsze miejsca do zrobienia zdjęć na instagrama, bo miejscowi projektanci prześcigają się w pomysłach na dekoracje.

Notka jest częścią serii Photolog czyli Nowy Jork na Instagramie.

Najwięcej instagramowych / fotograficznych inspiracji znajdziecie oczywiście na samym instagramie.

xo

Dekoracje sklepow przy Bleecker Street
1 comment
4

You may also like

1 comment

Monika May 19, 2019 - 11:49 am

Ooo widzę, że wizja świata Andy’ego Warhol’a też jest Pani znana. 😉
Cukiernię z pewnością muszą odwiedzić wszystkie fanki SATC. Pozdrawiam 😀

Reply

Porozmawiajmy :)