7 najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

by Little Town Shoes
1 comment

Notka dla wszystkich instagramo – maniaków.  Coż żyjemy w czasach kiedy zrobienie idealnego zdjęcia jedzenia na Instagram jest prawie tak samo ważne (o ile nie ważniejsze?) niż samo jedzenie. Poniższa lista 7 najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku to wybrane miejsca, w których na pewno zrobicie idealne zdjęcia na Insta.

P.S. Ależ proszę bardzo 🙂 Zapraszam na Instagram @LittleTownShoes po więcej inspiracji <3

Pietro Nolita
174 Elizabeth St, New York, NY 10012

Ta różowawa włoska restauracja jest kwintesencją instagrama. Jest tu wszystko aby zrobić zdjęcie idealne: Neon przy wejściu? Czek! Drzwi pokryte w graffiti? Są! Wszystko w odcieniach idealnego pastelowego różu – od krzeseł po przybory barowe? Zgadza się! Łazienka po prostu stworzona do selfie (zaprojektowana w dodatku przez znanego nowojorskiego artystę Curtisa Kuliga)? Jest! Serwetki z napisem „Pink as Fuck? Oczywiście! W dodatku jedzenie jest też naprawdę dobre. Ale czy to kogoś nawet interesuje?

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

The Sosta
186 Mott St, New York, NY 10012

Ta przepyszna włoska restauracja poszła o jeszcze jeden krok dalej w wykorzystywaniu instagrama do promocji. Stworzyli własny Instagram o nazwie Sostagram!

Obowiązkowy neonowy napis jest centralnym elementem tego eleganckiego wnętrza. Wszystko, od pysznego makaronu po sałatki i kanapki podawane jest w różowo-białym opakowaniu, idealnym do wszystkich zdjęć z hasztagiem #pyszności #jedzenie albo #foodies 😉

W the Sosta możemy skosztować świeżych, autentycznych dań włoskich, wszystko od pasty po sosy jest domowej roboty. A kawy nie powstydziłaby się żadna włoska restauracja. Miejsce zostało założone przez Samantę Wasser założycielkę innej super-znanej na instagramie restauracji vege „By Chloe”.

Oba miejsca The Sosata i „By Chloe” są fajne i warte polecenia. Oba powinny być na liście najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku.

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

Café Henrie
1010 50th Ave, Long Island City, NY 11101

Właścicielem jest André Saraiva, szwedzki grafficiarz, restaurator, właściciel nocnego klubu Le Baron (w Paryżu i Nowym Jorku) a przede wszystkim znany playboy. W kawiarni są stoliki z różowymi blatami (przepięknie kontrastującymi z kolorowymi daniami na zdjęciach), ściany z pegboardu, przewrotne plakaty na ścianach – bardziej galeria niż kawiarnia. I oczywiście jest też neonowy napis 😉

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

While We Were Young
183 W 10th St, New York, NY 10014

Ta niedawno otwarta restauracja w West Village została wręcz stworzona z myślą o Instagramie. Od drinków w pastelowych kolorach z płatkami róży po toasty z awokado – masz ochotę zrobić zdjęcia wszystkiemu. Ba czasami wydaje się, że jedzenie czy drinki zostały przygotowane bardziej do zdjęć niż do konsumpcji. Zdrowa amerykańska kuchnia – tak dzięki takim miejscom to już nie oksymoron 😉

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

Two hands 251
Church St, New York, NY 10013

Zawsze jest tu pełno i zawsze szykownie. Mała restauracja słynie ze swoich “niezapomnianych śniadań” a przede wszystkim z tostów z awokado, które wspaniale się prezentują na instagramowym zdjęciach. Sam pomysł na kafejkę to połączenie świeżego jedzenia z bardzo dobrą kawą.

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

Cha Cha Matcha
373 Broome St. New York, NY

Matcha to zielona herbata w proszku, której właściwości są znane od tysiącleci, jednak relatywnie niedawno zdobyła ogromną popularność w Nowym Jorku. Cha Cha Matcha było jednym z pierwszych miejsc, który wykorzystało czy raczej przyczyniło się do rozpowszechnienia tego trendu.

Sklep w takim tropikalnym retro stylu znajduje się przy 373 Broome Street. I oczywiście są neony z dowcipnymi grami słownymi takimi jak “Matcha Gracias” czy “I Love You So Matcha”. W menu jest nie tylko modna kurkuma czy imbir ale nawet cała tęcza.

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

The Butcher’s Daughter
19 kenmare st

Ta popularna restauracja vege sama określa siebie jako “roślinna rzeźnia”. Bardzo przyjemny wystrój wnętrza pełen roślin doniczkowych, detali z miedzi i drewna, a także misek acai i pyłku pszczelego. Nie bez powodu miejsce odwiedzane nałogowo przez wszystkie nowojorskie blogerki. Mamy już dwie restauracje w Nowym Jorku i jedną w LA  … a na instagramie ponad 100 tys. followersów.

najbardziej instagramowych restauracji w Nowym Jorku

Jakie jeszcze miejsca powinny się znaleźć na tej liście?

1 comment
0

You may also like

1 comment

Joanna February 28, 2018 - 7:05 pm

Witam, ja tak troszkę ż innej beczki. Gdzie w NYC można napić się najlepszej margerity? Byłabym wdzięczna za jakieś typy ?

Reply

Porozmawiajmy :)