#NowyJork

by Little Town Shoes
4 comments

W jakim barze, z pięknym widokiem, można kupić najtańsze piwo w Nowym Jorku? Gdzie znaleźć najciekawsze murale graffiti, w tym pracę Banksy’ego? Na których stacjach metra opłaca się wysiąść i zrobić zdjęcie? Gdzie jest malownicza huśtawka z widokiem na Brooklyn Bridge?
Zamów #NowyJork” przewodnik dla podróżników nowej generacji, miłośników Instagrama i entuzjastów fotografii. Ta książka nie tylko odpowie na powyższe pytania, ale i zabierze Cię w podróż.

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Nowym Jorku – dowiesz się jak i gdzie zrobisz najlepsze zdjęcia, jeśli jedziesz po raz kolejny – odkryjesz zarówno nowe oblicze popularnych atrakcji, jak i poznasz ukryte przed tłumem perełki – urokliwe kafejki, malownicze zaułki, zapierające dech w piersiach widoki, jeśli Twoje wizyta w Wielkim Jabłku pozostaje w sferze planów -z tą książką poczujesz się jakbyś tu był.

Odkąd zajęłam się opowiadaniem o Nowym Jorku, jedną z najczęstszych próśb jest, aby pokazać skąd można zrobić najładniejsze zdjęcia. Pomyślałam, że zbiorę wszystkie najbardziej fotogeniczne miejscówki (te kultowe, popularne, jak i te mniej znane perełki), opiszę dokładnie gdzie są, jak tam dojechać, okraszę je licznymi ciekawostkami, poradami i wskazówkami….I tak powstała książka #NowyJork.

To nietypowy przewodnik. Nie znajdziecie tu informacji ani o metrze, ani o noclegach, nie ma tu też gotowych planów zwiedzania – po to musicie sięgnąć po “Z Nowym Jorkiem na NY”. Książka #NowyJork powstała jako uzupełnienie przewodnika, zaprojektowana tak aby ułatwić odkrycie i wybór miejsc, które chcecie zobaczyć. Mając obie książki możecie zaplanować idealny wyjazd.

#NowyJork to 288 stron, ponad 100 lokalizacji. Każdy rozdział zawiera:

– Dokładne adresy instagramowych miejsc.
– Informacje skąd i kiedy zrobisz najlepsze zdjęcia.
– Rekomendacje gdzie w okolicy zatrzymać się na kawę, zjeść, zrobić zakupy i co jeszcze zobaczyć.
– Lista najpopularniejszych hashtagów i adresy kont na instagramie (aby łatwiej było znaleźć dodatkowe inspiracje na zdjęcia).

W książce znajdziecie też kalendarz najciekawszych, nowojorskich wydarzeń, tak aby zaplanować datę wyjazdu (czy też nie przegapić wydarzeń jeśli bilety są już kupione).

Starałam się utrzymać cenę na niskim poziomie, jednak jest ona trochę wyższa z uwagi na wysoką jakość papieru i liczbę zdjęć. Książka została wydrukowana w kolorze, co oczywiście znacząco podwyższyło koszty druku.

Książka jest bardzo ładnie wydana graficznie – to zasługa firmy Marcina Gajosińskiego (This Way Design). Okładkę zaprojektowała Katarzyna Placek.
Małgorzata Sieniewicz czuwała nad redakcją i korektą. Jej firma Literacka zajmuje się też dystrybucją. Książka została wydrukowana przez Drukarnię Perfect S.A.

Oficjalna promocja #NowyJork będzie na targach w Poznaniu ale już teraz (przedpremierowo!) możecie otrzymać swój egzemplarz!

4 comments
1

You may also like

4 comments

Anna March 3, 2020 - 8:13 am

Super! Czekam już na targi w Poznaniu 🙂 Czy będziesz podpisywała egzemplarze książki na targach?

Reply
Little Town Shoes March 3, 2020 - 8:23 am

Tak będę w sobotę i w niedzielę

Reply
Daniel March 16, 2020 - 10:49 pm

Cześć. Jestem tu nowy, ale wydaje mi się że znam Panią bardzo dobrze 😉 blog przeczytany i wciąż czytany, pierwsza książka kupiona i wciąż czytana, film o Pani, o Pani mężu i oczywiście o NY obejrzany. Wszystko REWELACJA! Bez dwóch zdań uznaję Panią za jedną z atrakcji w NY! Będąc Polakiem na wycieczce w NY i nie spotkać Pani to dla mnie faux-pas 🙂 Troszkę się rozpisałem a chciałem tylko zapytać czy najnowsza książka #NowyJork będzie w wersji elektronicznej? Na pewno jeszcze się odezwę… Pozdrawiam.

Reply
KATARZYNA TCHORZEWSKA December 12, 2021 - 8:58 pm

Dobry wieczór. Czy jest jakakolwiek szansa na zakup Pani książki? Pozdrawiam

Reply

Porozmawiajmy :)