Co warto zobaczyć w Nowym Jorku (płatne atrakcje)

by Little Town Shoes
0 comment

Jak przystało na metropolię z 8.5m mieszkańców i ponad 60m turystów rocznie Nowy Jork ma wszelkie atrakcje: od muzeum lodów do jednych z najwspanialszych muzeów sztuki na świecie. Jednak nawet jakbyśmy mieli do dyspozycji nielimitowaną liczbę dni i nielimitowany środki to … po prostu nie każdą z tych atrakcji warto zobaczyć w Nowym Jorku.

Dlatego postanowiłam przygotować krótką „ściągawkę” jakie atrakcje warto (czytaj koniecznie trzeba) zobaczyć w zależności od tego, ile dni mamy na zwiedzanie.

Jeżeli jesteś w NY po raz pierwszy i …

… masz na NYC tylko jeden dzień
Nowy Jork nie jest łatwym miastem i nie każdy się w im zakocha. Ale Jeśli cokolwiek może wywołać dreszczyk emocji w sercu nawet największego cynika to jest słynna panorama Nowego Jorku.
Dlatego nawet jeżeli masz tylko jeden dzień to wybierz się na jeden z tarasów widokowych i krótki rejs wzdłuż wybrzeża Manhattanu do Statuy Wolności.

Przeznaczcie przynajmniej jedną godzinę na taras widokowy (jeżeli masz bilety na zachód słońca to nawet 1.5 godziny).

masz 3 dni na Nowy Jork
Przez trzy dni (mając dobry plan zwiedzania) uda nam się zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Manhattanu i nawet Brooklyn.

Z płatnych atrakcji warto zobaczyć w Nowym Jorku

1 taras widokowy
Rejs dookoła Manhattanu
MET albo MoMA
Muzeum 9/11

W przypadku wizyty na kilka dni / możliwości zobaczenia większej liczby atrakcji warto rozważyć explorer pass.

masz 5 dni na Nowy Jork
W przypadku wizyty na przynajmniej 5 dni uda Ci się zobaczyć prawie wszystko (tzn tylko to co warto zobaczyć w Nowym Jorku :)). W tym wypadku warto:

1 wybrać się na Liberty Island i przyjrzeć się z bliska Statule Wolności a w powrotnej drodze zatrzymać się na słynnej Elis Island.

Wizyta na statule wolności (warto kupić bilety z wyprzedzeniem. Jeżeli planujesz wspiąć się na 354 schodów, aby dotrzeć do samej korony Statuy – należy kupić bilety nawet miesiąc wcześniej.
Na wizytę na Statule zarezerwuje przynajmniej 3 godziny (a nawet 4 godziny, jeżeli odwiedzasz Nowym Jork latem).

Rejs dookoła Manhattanu (najlepiej o zachodzie słońca). Ja bardzo polecam rejsy z Fareharbor – warto dopłacić dodatkowe $20 aby oglądać panoramę Manhattanu w bardziej kameralnej atmosferze i najlepiej z lamką szampana, i co najważniejsze bez tłumu turystów.

MET
MoMA albo Muzeum Whitey
Przedstawienie Broadwayowskie
Muzeum 9/11

W przypadku dłuższej wizyty warto rozważyć – all inclusive pass – w tym wypadku można skusić się na jedną z pierwszych wycieczek albo zobaczyć dwa tarasy widokowe.
Jeden taras widokowy w ciągu dnia, a drugi o zachodzie słońca.

I oczywiście (co najważniejsze 🙂 warto zamówić przewodniki po Nowym Jorku.

0 comment
1

You may also like

Porozmawiajmy :)