Jak tanio zwiedzić Nowy Jork? (I)

by Little Town Shoes
8 comments

Przy rosnącym kursie dolara i coraz wyższych cenach w Nowym Jorku najczęściej pojawiające się pytanie to jak tanio zwiedzić Nowy Jork? Zacznę serię blogowych postów na ten temat od najprostszych oszczędności czyli jak nie przypłacać za bilety wstępu.

Zanim opisałam nowojorskie pasy po raz pierwszy, przeliczyłam wszystkie oszczędności a później nawet zakupiłam 10 dniowy pass aby sprawdzić czy i jak to działa. Karnety pozwalają zaszczycić naprawdę dużo – oczywiście od warunkiem, że wybierze się właściwy karnet.

Jaki karnet wybrać?

Wszystkie pozwalają zaoszczędzić sporo (średnio 50% cen biletów) i oferują dość podobne atrakcje.

W każdym przypadku dostajesz pass na emaila – możesz go wydrukować albo zatrzymać w telefonie. Obsługa jest prosta, w każdym przypadku tylko pokazujesz karnet przy wejściu do atrakcji (nie musisz kupować biletu).

Jaki karnet będzie najlepszy dla Ciebie zależy czy wolisz pass na określoną liczbę atrakcji czy na określoną liczbę dni?

Passy na określoną liczbę dni
Możesz wybrać pass na 1, 2, 3, 4, 5, 7 lub 10 kolejnych dni. Załóżmy, że wybrałeś pass na 3 dni. Gdy odwiedzisz pierwszą atrakcję i zeskanujesz pass, będziesz miał 3 dni na zwiedzenie innych atrakcji. Nie ma ograniczeń co do liczby atrakcji, które odwiedzisz, w ciągu trzech KOLEJNYCH dni.

Karnety na określoną liczbę atrakcji
W tym wypadku nie decydujesz, przez ile dni chcesz zwiedzać, ale ile atrakcji chcesz zobaczyć. Karnety są dostępne na 3, 4, 5, 7 i 11 atrakcji. Jeśli zdecydujesz się wybrać pass na 5 atrakcji po wizycie w pierwszej atrakcji masz 30 dni na odwiedzenie pozostałych 4 atrakcji. Karnet pozwala ci być bardziej elastycznym w czasie.

Teoretycznie możesz zaoszczędzić więcej dzięki pasom na określoną liczbę dni – teoretycznie możesz zobaczyć wszystko. Oczywiście w praktyce może się okazać, że nie chcesz zwiedzać tak intensywnie i może warto kupić tańszy pas na wybraną liczbę atrakcji.

Jeżeli wybrałeś sposób zwiedzania pozostaje wybrać czy wolisz zobaczyć taras widokowy w Empire State Building czy 1 World Observatory?

Jeżeli wybierzesz karnet na określoną liczbę dni i chcesz zobaczyć taras widokowy w One World Observatory to kup Sightseeing Pass

Jeżeli chcesz karnet na określoną liczbę atrakcji chcesz zobaczyć taras widokowy w One World Observatory to kup Discover Go New York.

Jeżeli chcesz karnet na określoną liczbę atrakcji chcesz zobaczyć taras widokowy w Empire State Building to kup Go New York.

Podsumowując to graficznie mamy

Jak tanio zwiedzić Nowy Jork?

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie 3 tarasy widokowe to zawsze możesz dokupić jeden bilet.

Na zdjęciu widok z Top of the Rock – bilety dostępne przy zakupie wszystkich pasów.

8 comments
4

You may also like

8 comments

Beata January 8, 2020 - 10:42 am

Pani Magdo, 1 lutego wraz z chłopakiem lecimy pierwszy raz do NY. Zostaniemy tam tydzień. Planujemy zakupić karnety GO New York na określoną liczbę atrakcji, tj. Empire State Building, Top of the Rock Observatory, 9/11 Memorial and Museum, rejs Statue Of Liberty and Ellis Island Ferry oraz zastanawiamy się czy warto zobaczyć Intrepid Sea, Air and Space Museum and Space Shuttle oraz Muzeum Historii Naturalnej. Co może Pani powiedzieć o tych dwóch ostatnich atrakcjach? Warto czy to jednak szkoda czasu i pieniędzy?
Hotel udało nam się zarezerwować przy 7th Avenue, więc myślę, że jest to fajna baza wypadowa do pozostałych miejsc, które chcemy zobaczyć – Central Park, Wall Street, Broadway, Times Square, SoHo, most brookliński. Myśli Pani, że w tydzień uda nam się zobaczyć te wszystkie miejsca? Pozdrawiam!

Reply
Little Town Shoes January 9, 2020 - 6:58 pm

Interpid moim zdaniem warto – jest osobna notka na ten temat. Muzeum Historii Naturalnej też, ale podstawowe atrakcje bez planetarium może zobaczyć za 1 dolara (cena jest na zasadzie dotacji, sugerowana)

Reply
Marcin BWZ February 3, 2020 - 8:00 pm

Z racji tego, że NY leży najbliżej Europy i bilety do tego miasta wypadają najtaniej, to pewnie będzie moja pierwsza przystań amerykańskiego snu. Zobaczymy, jak uda się to pogodzić z kwestią finansową, ale ostatnio coraz to więcej znajomych bywa za oceanem, dlatego i ja mam zamiar spróbować swoich sił, a przy okazji zaspokoję swoją ciekawość 🙂

Reply
Woj February 5, 2020 - 1:17 pm

Bardzo dziękuję za ten blog, plan wyjazdu do NY pojawił się dość nagle i nie było czasu na wielkie przygotowania. Bardzo dobrze , że littletownshoes pozycjonują się wysoko, nie trzeba więcej surfować po internecie 🙂
Mam tylko uwagę do tych karnetów – z racji ograniczonego czasu chciałem skorzystać z wersji flex, nie wiem może się źle do tego zabrałem, ale przy wyborze 5 pozycji (muzea + Top of the Rock) oszczędność to kilka dolarów, więc odpuściłem. Fajnie że teraz w NY pogoda iście wiosenna , szykuję się na kolejny spacer 🙂 Trzymam kciuki za wytrwałość w rozwijaniu strony, pozdrawiam 🙂

Reply
Little Town Shoes February 5, 2020 - 5:45 pm

To zależy jakie atrakcje się wybierze – najbardziej opłaca się przy rejsach, tarasach widokowych – oszczędności i pieniędzy i czasu są zawsze, tylko w rożnej wysokości.

Reply
Maciej May 4, 2021 - 7:25 pm

Dobry wieczór
Planujemy wyjechać do NY 10.09 na 7 dni w 5 osób
Jesteśmy totalnie zieloni w tak dalekiej podróży . Czy może nam Pani doradzić gdzie szukać taniego noclegu, w jakiej dzielnicy i Ew czy szukać lotu na JFK czy Newark ?
Chcemy lecieć z Berlina….

Reply
Liwia October 24, 2021 - 8:31 pm

Pani Magdo, chciałabym kupić GoPass na dwie atrakcje – The Egde i Top of The rock. Jak mam taka kartę to jak później zrobić rezerwacje na te tarasy? Czy wtedy wchodzę z marszu i nie muszę rezerwować? Ale czy to wtedy nie jest ryzykowne, ze nie będzie miejsc na daną godzinę?

Reply
MARTYNA SIWEK August 24, 2023 - 8:23 am

Witam, mam Pani przewodnik i już nie mogę doczekać się zwiedzania jego śladem! 🙂 Mam pytanie – znalazłam nocleg w sheraton brooklyn i koszt to 330$4os. Zastanawiam się, czy jest to optymalna cena jak na dobrą lokalizację, czy mam szansę znaleźć coś lepszego? Ciężko mi określić te ceny 🙁

Reply

Porozmawiajmy :)