Jak tanio zwiedzić Nowy Jork? (I)

by Little Town Shoes
2 comments

Przy rosnącym kursie dolara i coraz wyższych cenach w Nowym Jorku najczęściej pojawiające się pytanie to jak tanio zwiedzić Nowy Jork? Zacznę serię blogowych postów na ten temat od najprostszych oszczędności czyli jak nie przypłacać za bilety wstępu.

Zanim opisałam nowojorskie pasy po raz pierwszy, przeliczyłam wszystkie oszczędności a później nawet zakupiłam 10 dniowy pass aby sprawdzić czy i jak to działa. Karnety pozwalają zaszczycić naprawdę dużo – oczywiście od warunkiem, że wybierze się właściwy karnet.

Jaki karnet wybrać?

Wszystkie pozwalają zaoszczędzić sporo (średnio 50% cen biletów) i oferują dość podobne atrakcje.

W każdym przypadku dostajesz pass na emaila – możesz go wydrukować albo zatrzymać w telefonie. Obsługa jest prosta, w każdym przypadku tylko pokazujesz karnet przy wejściu do atrakcji (nie musisz kupować biletu).

Jaki karnet będzie najlepszy dla Ciebie zależy czy wolisz pass na określoną liczbę atrakcji czy na określoną liczbę dni?

Passy na określoną liczbę dni
Możesz wybrać pass na 1, 2, 3, 4, 5, 7 lub 10 kolejnych dni. Załóżmy, że wybrałeś pass na 3 dni. Gdy odwiedzisz pierwszą atrakcję i zeskanujesz pass, będziesz miał 3 dni na zwiedzenie innych atrakcji. Nie ma ograniczeń co do liczby atrakcji, które odwiedzisz, w ciągu trzech KOLEJNYCH dni.

Karnety na określoną liczbę atrakcji
W tym wypadku nie decydujesz, przez ile dni chcesz zwiedzać, ale ile atrakcji chcesz zobaczyć. Karnety są dostępne na 3, 4, 5, 7 i 11 atrakcji. Jeśli zdecydujesz się wybrać pass na 5 atrakcji po wizycie w pierwszej atrakcji masz 30 dni na odwiedzenie pozostałych 4 atrakcji. Karnet pozwala ci być bardziej elastycznym w czasie.

Teoretycznie możesz zaoszczędzić więcej dzięki pasom na określoną liczbę dni – teoretycznie możesz zobaczyć wszystko. Oczywiście w praktyce może się okazać, że nie chcesz zwiedzać tak intensywnie i może warto kupić tańszy pas na wybraną liczbę atrakcji.

Jeżeli wybrałeś sposób zwiedzania pozostaje wybrać czy wolisz zobaczyć taras widokowy w Empire State Building czy 1 World Observatory?

Jeżeli wybierzesz karnet na określoną liczbę dni i chcesz zobaczyć taras widokowy w One World Observatory to kup NYC Sightseeing Pass

Jeżeli wybierzesz karnet na określoną liczbę dni i chcesz zobaczyć taras widokowy w Empire State Building to kup New York Pass

Jeżeli chcesz karnet na określoną liczbę atrakcji chcesz zobaczyć taras widokowy w One World Observatory to kup Discover NYC Sightseeing Flex Pass

Jeżeli chcesz karnet na określoną liczbę atrakcji chcesz zobaczyć taras widokowy w Empire State Building to kup Go New York.

Podsumowując to graficznie mamy

Jak tanio zwiedzić Nowy Jork?

Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie 3 tarasy widokowe to zawsze możesz dokupić jeden bilet.

Dodatkowo z każdą zakupioną kartą NYC Sightseeing Pass otrzymuje się kupon o wartości 40 USD, na rezerwację atrakcji, które zwykle nie są uwzględnione w pasach, takich jak loty helikopterem czy musicale.

Na zdjęciu widok z Top of the Rock – bilety dostępne przy zakupie wszystkich pasów.

2 comments
3

You may also like

2 comments

Beata January 8, 2020 - 10:42 am

Pani Magdo, 1 lutego wraz z chłopakiem lecimy pierwszy raz do NY. Zostaniemy tam tydzień. Planujemy zakupić karnety GO New York na określoną liczbę atrakcji, tj. Empire State Building, Top of the Rock Observatory, 9/11 Memorial and Museum, rejs Statue Of Liberty and Ellis Island Ferry oraz zastanawiamy się czy warto zobaczyć Intrepid Sea, Air and Space Museum and Space Shuttle oraz Muzeum Historii Naturalnej. Co może Pani powiedzieć o tych dwóch ostatnich atrakcjach? Warto czy to jednak szkoda czasu i pieniędzy?
Hotel udało nam się zarezerwować przy 7th Avenue, więc myślę, że jest to fajna baza wypadowa do pozostałych miejsc, które chcemy zobaczyć – Central Park, Wall Street, Broadway, Times Square, SoHo, most brookliński. Myśli Pani, że w tydzień uda nam się zobaczyć te wszystkie miejsca? Pozdrawiam!

Reply
Little Town Shoes January 9, 2020 - 6:58 pm

Interpid moim zdaniem warto – jest osobna notka na ten temat. Muzeum Historii Naturalnej też, ale podstawowe atrakcje bez planetarium może zobaczyć za 1 dolara (cena jest na zasadzie dotacji, sugerowana)

Reply

Porozmawiajmy :)