Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem

by Little Town Shoes
1 comment

Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem to naprawdę wyjątkowe doświadczenie, widok na wieżowce Manhattanu jest niezapomniany. Zdecydowanie obowiązkowy jest wjazd na jeden z tarasów widokowych … ale czy to może się równać z widokiem na Manhattan z lotu ptaka?

Zanim zacznę zachwalać / opisywać loty helikopterem nad Nowym Jorkiem muszę dodać, ze wycieczki są dość drogie. Poniżej przygotowałam krótkie zestawienie i kilka wskazówek jak znaleźć rabaty na loty.

  1. Czy warto skusić się na lot helikopterem?

Zdecydowanie tak, chociaż koszt wycieczki jest dość wysoki. Ceny zaczynają się od 200 dolarów za osobę (lot 12-15 minut). Tak więc, dla wielu osób taka wycieczka helikopterem po prostu nie jest realną opcją.

Jednakże, jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek i szukasz unikalnego doświadczenia to zdecydowanie lot helikopterem to jest to. Lot zapewnia niezapomniane wrażenia, które jest w inny sposób nie są możliwe do osiągnięcia.

Chyba najlepszą odpowiedzą na to pytanie będzie sam film z lotu:

2. Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem czego się spodziewać?

  • Wszystkie helikoptery startujące z Manhattanu mają takie same trasy lotu.
  • Cena lotu zależy od czasu trwania.
  • Na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata: $35 od osoby (koszty ochrony / obsługi).
  • Wszystkie startują z tego samego miejsca na Dolnym Manhattanie (6 E River Piers), około 4 minuty na piechotę od przystanku Whitehall St / South Ferry (metro R,W, 1).  
  • Helikopery startujące z Manhattanu nie latają w niedziele ani po zmroku.
  • Jeżeli chcesz lot w nocy albo lot helikopterem bez drzwi to musisz pojechać do New Jersey. Tylko jedna firma oferuje taką opcję FLYonNY. Ta firma ma często bardzo duże zniżki, przed zakupem pamiętaj jednak aby doliczyć koszt i czas dojazdu. Dojazd do lotniska w New Jersey: kolejką Path do przystanku Journal Square (tego przejazdu nie obejmuje Metro Card) i dalej Uberem (ok 10 min), ewentualnie UBERem z Manhattanu (około 40 minut, koszt około $100). 
  • Każdy helikopter może pomieścić 5-6 gości plus pilot. 
  • Wszyscy pasażerowie muszą posiadać dokument ze zdjęciem.
  • Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem są uzależnione od pogody. Jeśli lot jest odwołany z winy firmy i nie uda się uzgodnić innego terminu lotu zaliczka zostaje zwrócona w całości (dotyczy tylko lotów z Manhattanu, FLYonNY niestety wymaga wykupienia ubezpieczenia).

3. Jak zarezerwować lot?

Należy wykupić lot helikopterem online a następnie zarezerwować konkretną godzinę lotu telefonicznie. Rezerwacja telefoniczna nie jest wymagana ale rekomendowana. Jeżeli jest to szczyt sezonu, warto dokonać rezerwacji wcześniej.
Jeżeli masz karnet GoCity to przysługuje Ci 15% zniżka na wszystkie loty.

Kiedy jest najlepsza pora na zdjęcia?

Najlepiej zdecydować się na lot rano bądź przed południem, kiedy jest dużo światła.

Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem
1 comment
5

You may also like

1 comment

Marta Sławska January 26, 2020 - 12:19 pm

Cudny blog! Właściwie czytasz w moich myslach

Reply

Porozmawiajmy :)