Skąd jest najlepszy widok na Manhattan?

by littletownshoes
11 comments

Skąd jest najlepszy widok na Manhattan? Z najnowszego One World Trade Center? Z kultowego Empire State Building? A czy może z nieco mniej znanego Rockefeller Center?

Ja zawsze odpowiadam, ze warto wjechać na wszystkie trzy tarasy widokowe. Ale wiadomo ograniczenia czasowe bądź finansowe sprawiają, ze często w życiu musimy dokonywać … trudnych wyborów 😉 Moim ulubionym pozostaje Rockefeller Center. Ale poniżej porównanie widoków z trzech wieżowców.

One World Trade Center

 • Najnowszy, najwyższy i oczywiście opisywany wszędzie, będzie więc można powiedzieć znajomym „a tak, byłam, widziałam” 😉
 • Najmodniejszy a wiec niestety kolejki najdłuższe.
 • Historia Nowego Jorku w windzie – naprawdę imponujące wykorzystanie najnowszych technologii no i najszybsza winda w Nowym Jorku (jedna z najszybszych na świecie)
 • Cudowny widok na dolny Manhattan – wieżowce Wall Street, Most Brooklyński, Statuę Wolności.
 • Taras widokowy jest cały oszklony a wiec trochę trudniej robić zdjęcia.
 • Największy minus – nie można wymieć biletu w przypadku zlej pogody (tu znajdziecie więcej informacji)
 • Najładniejszy widok – w ciągu dnia. Nocą centrum finansowe pustoszeje.

IMG_3426

IMG_0968 IMG_1984 IMG_1982

Empire State Building

 • Najbardziej kultowy, najbardziej znany i niezmienny symbol Nowego Jorku.
 • Wspaniały widok na One World Center i dolny Manhattan
 • Imponujący widok w nocy, zwłaszcza na światła Times Square.
 • Do wyboru: można oglądać zza szyby jak i na otwartym tarasie widokowym.
 • Minusem jest to, ze pobierają dodatkowe opłaty za wjazd na dwa wyższe pietra.
 • Pokaz interaktywny – ciekawy, ale trochę przestarzały zwłaszcza porównując do One World Center.
 • Kolejki sa ale mniejsze. P.S. Z NY Pass na szczęście bez kolejki (tu znajdziecie więcej informacji).
 • Najładniejszy widok – nocą

IMG_1980 IMG_1981 IMG_1983

SONY DSCRockefeller Center

 • Jeszcze kilka lat temu można było wejść zupełnie bez kolejek … ale byłam wczoraj i kolejka była ponad półgodzinna. Zdecydowanie o zachodzie słońca widok jest najładniejszy także warto przyjść trochę wcześniej.
 • Zapierający dech widok na Central Park (widać jak wielki i wspaniały jest park). Central Park widać z Empire ale widok nie jest tak ładny.
 • Wspaniały widok na sam Empire State Building zwłaszcza o zachodzie słońca.
 • Do wyboru – taras oszklony jak i “otwarty.” Podoba mi się, ze nawet oszklony taras ma otwarte przestrzenie, a wiec miejsca w których można zrobić dobre zdjęcia.
 • Najładniejszy widok – w ciągu dnia i w czasie zachodu słońca. Nocą Central Park wygląda jak wielka ciemna plama także lepiej przyjść w ciągu dnia.

IMG_1975 IMG_1972 IMG_1974

11 comments
0

You may also like

11 comments

Ania Leszczyńska June 9, 2015 - 8:21 am

Central Park mnie zawsze śmieszy 😉

Reply
M.Kaczmarek June 9, 2015 - 10:58 am

Cześć,
We wrześniu będziemy pierwszy raz w NY:). Dlatego mam pytanie ile orientacyjnie kosztuje wjazd na One World Trade Center ? i czy kupując NY Pass będziemy mieli ten wjazd w cenie?

Reply
Little Town Shoes June 9, 2015 - 2:41 pm

Hej, Bilet na WTC kosztuje 31 USD. Liste atrakcji najlepiej sprawdzic u nich na stronie bo do wrzesnia jest jeszcze troche czasu. Pozdrawiam serdecznie, Magda

Reply
Dudzia June 17, 2015 - 3:05 pm

Kiedy byłam w NYC rok temu wjechaliśmy i na Top Of The Rock i na ESB. Widoki przepiękne! Z Rockefeller Center widać przed Central Parkiem po prawej stronie ogromnego ‘iPhone’ 🙂 strasznie nas to rozbawiło.
Uwielbiam Twojego bloga!
Pozdrawiam serdecznie z Łodzi,
Dudzia.

Reply
Ania June 18, 2015 - 5:22 pm

Dziękuję za piękne zdjęcia i bardzo ciekawe informacje pomocne przy planowaniu wizyty w Nowym Jorku. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

Reply
Little Town Shoes June 18, 2015 - 6:46 pm

Dziekuje i pozdrawiam!

Reply
Beata June 21, 2015 - 11:39 am

Lecę we wrześniu br. i sporo czytam – wszystko co tu zebrane o tych 3 wieżowcach jest pigułką tego co czytałam po różnych przewodnikach. chyba czas się skupić tylko na Twoim blogu:-)

Reply
justblackswan June 28, 2015 - 10:42 pm

Uwielbiam Twoje posty 🙂 Pozdrawiam z Dublina

Reply
M. z Head Full of Ideas July 30, 2015 - 1:00 pm

Właśnie na dziś zaplanowałam wpis, w którym wychwalam top of the rock – mnie tam podobało się najbardziej! a i kolejek można uniknąć – kupując bilet prze internet. żałuję tylko, że wybraliśmy zła kolejność… w ciągu dnia wybraliśmy się na top of the rock, a na zachód słońca i zmierzch do One World Observatory… szyba skutecznie uniemożliwiła mi zrobienie zdjęć 🙁

a a propos central parku – jest wieeeeelki! wzięliśmy rowery, żeby go objechać . zajęło to aż godzinę, bez żadnych przystanków 🙂

pozdrawiam!
M.

Reply
Blondynka z Krainy Teczy October 19, 2015 - 2:16 pm

Juz niedlugo 🙂 w listopadzie bede w NY, mam nadzieje, ze bedzie nie tylko praca i troche uda mi sie zwiedzic! Pozdrawiam 🙂

Reply
XXX February 12, 2018 - 3:53 am

Byliśmy w lutym 2018 r. na ESB i Top of the Rock (oba w ramach NY Explorer Pass, więc ESB tylko do niższych pięter). Wybraliśmy wejście na ESB w dzień a Top of the Rock w nocy – myślę, że było to dobre rozwiązanie, bo tego dnia ESB był pięknie oświetlony na niebiesko a o tej porze roku Central Park specjalnie nie zachwyca… Zdecydowanie bardziej podobało nam się na Top of the Rock ze względu na piękne art deco wewnątrz budynku i na fasadzie (ESB zawodzi pod tym względem), przeszklenia, dzięki którym jest bezpiecznie i nie wieje (na ESB z tego właśnie powodu trzęsły mi się ręce podczas robienia zdjęć) a istnieje możliwość zrobienia zdjęcia bez szyby, widok na ESB (w naszym przypadku – w nocy – był pięknie oświetlony), możliwość wejścia na sam szczyt, windę z przeszklonym dachem, dzięki czemu widać cały szyb, jedyny minus to przesłonięty Chrysler Building, ale to nie tak, że nie widać go wcale. Zdecydowanie bardziej polecam Top of the Rock.

Reply

Porozmawiajmy :)