Darmowe wycieczki po Nowym Jorku

by Little Town Shoes
0 comment

Nie będziecie bardzo zaskoczeni jak powiem, że Nowy Jork nie jest najtańszym celem podróży;) Na szczęście jest wiele sposobów, aby zwiedzać Wielki Jabłko (prawie) za darmo. Opisane w poście darmowe wycieczki po Nowym Jorku to dobry sposób, aby zobaczyć miasto.

Nowojorska Biblioteka

Wspaniały budynek biblioteki nowojorskiej stoi przy Piątej Alei a wejścia do niego pilnują dwa majestatyczne lwy. Nazwane -przez byłego mera Fiorello La Guardia – „Patience” (Cierpliwość) i „Fortitude” (Hart Ducha).
To jedna z największych bibliotek na świecie i czwarta co do wielkości w Stanach. I zdecydowanie jedna z najciekawszych, darmowych atrakcji miasta.

Biblioteka oferuje darmowe wycieczki – dwa razy dziennie (o 11:00 i 14:00) od poniedziałku do soboty. Wycieczki nie tylko są darmowe ale to też JEDYNY sposób aby zobaczyć niektóre miejsca — w tym przepiękną historyczną Czytelnię Główną Rose („The Rose Room”)

Wycieczki należy zarezerwować na stronie biblioteki.

Ta wspaniała czytelnia (pokazana na zdjęciu powyżej) znajduje się na 3 piętrze, ma 91 metrów długości i jest niewiele mniejsza od boiska do futbolu amerykańskiego!

Flatiron Building

Jeden z najsłynniejszych nowojorskich budynków jest nadal w remoncie … ale pomimo to warto posłuchać historii o samym budynku, jak i o całej okolicy.
Licencjonowani przewodnicy zabiorą Was na 90 minutową darmową, pieszą wycieczkę z przystankami przy takich atrakcjach jak MetLife Clock Tower, New York Life Insurance Building i oczywiście słynny Flatiron Building.
Wycieczki odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00 (bez względu na pogodę).
Rezerwacja nie jest wymagana – więcej informacji na tej stronie.

Central Park

Osoby odwiedzająca miasto po raz pierwszy często są zaskoczone kiedy mówię, że warto zobaczyć Central Park z przewodnikiem…. Park z przewodnikiem? Tak, bo Central Park to 843 akry powierzchni, 36 różnych mostów, 21 placów zabaw i 29 pomników … w tym pomnik Władysława Jagiełły! Próba zobaczenia tego wszystkiego bez doświadczonego przewodnika może być przytłaczająca.

Central Park Conservancy ma wiele darmowych wycieczek (uwaga: są również płatne wycieczki skupiające się na takich tematach jak „kultowe widoki” czy “zamek Belvedere”). Mój ulubiony spacer po Central Parku opisałam kiedyś na blogu a aktualny plan zwiedzania z mapami jest też w książkach.

Darmowe wycieczki po Nowym Jorku z Big Apple Greeter

Grupa wolontariuszy z organizacji Big Apple Greeter, organizuje krótki wycieczki po różnych dzielnicach miasta.
Zarejestruj się na stronie i poproś o rodzaj wycieczki, którą chcesz – dodając jakie dzielnice /miejsca Cię interesują.

Columbia University

Jeden z najsłynniejszych uniwersytetów organizuje co pewien czas darmowe wycieczki po kampusie uczelni.
Dowiesz się więcej o historii i architekturze uniwersytetu. Zgodnie z opisem na stronie: “wycieczki będą interesujące dla wszystkich od historyka-amatora po osoby które odwiedzają Nowy Jork po raz pierwszy”.
Kalendarz wycieczek jest na stronie uczelni.

Browar Brooklyn

Jeżeli będziesz na Williamsburg-u (a jeżeli znasz moje przewodniki po Nowym Jorku to wiesz, że koniecznie trzeba wyjechać poza Manhattan) to przy okazji możesz odwiedzić najbardziej znany nowojorski browar. Browar Brooklyn organizuje bezpłatne wycieczki w niedziele (od 13 do 18:00). Pamiętaj, że osobom poniżej 21 roku życia musi towarzyszyć rodzic lub opiekun. Rezerwacja nie jest wymagana.

High Line

Od maja do października organizacja Przyjaciele High Line, dwa razy w tygodniu oferuje bezpłatne wycieczki po dawnej linii kolejowej, która stała się jednym z najsłynniejszych parków publicznych na świecie.
Kalendarz wycieczek jest na tej stronie. Grupy spotykają się przy wejściu na High Line na wysokości Gansevoort Street. Wycieczki odbywają się na zasadzie „kto pierwszy” czyli warto przyjść trochę wcześniej.

Jeżeli znacie inne, darmowe wycieczki po Nowym Jorku warte polecenie to dodajcie informacje w komentarzach! xo

0 comment
0

You may also like

Porozmawiajmy :)