NOWOJORSKA CHOINKA PRZY ROCKEFELLER

by Little Town Shoes
1 comment

Nowojorska choinka przy Rockefeller Center jest symbolem amerykańskich Świąt Bożego Narodzenia.

W najbliższą środę, 4 grudnia, odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na słynnym świerku. Zgodnie z tradycją, włączenie lampek następuje tydzień po Święcie Dziękczynienia i jest uznawane za początek świątecznego sezonu w USA.

W uroczystości uczestniczy parę tysięcy nowojorczyków, a stacje telewizyjne z całego świata transmitują to wydarzenie. W tegorocznej ceremonii wystąpi wiele gwiazd, między innymi John Legend, Derek i Julianne Hough, Brett Eldredge, Idina Menzel, Gwen Stefani, Lea Michele, Chicago, NE-YO.

Nowojorska choinka przy Rockefeller Center mierzy ponad 23 metry i ozdabia ją ponad 50 tys. kolorowych lampek. Na szczycie drzewa umieszczono, ważącą ponad 400 kg, gwiazdę wykonaną aż z 3 mln kryształów Swarovskiego i 70 “kolców”.
Projektantem gwiazdy jest urodzony w Łodzi i mieszkający w USA architekt Daniel Libeskind.

Identyczna Gwiazda Swarovskiego jest wyeksponowana na placu przy Rockefeller Center koło witryny reklamowej sklepu. A w samym sklepie można kupić ornamenty inspirowane ozdobą.

Mam też bardzo dobrą wiadomość dla osób planujących wyjazd do Nowego Jorku po świętach – w tym roku, wyjątkowo, drzewo będzie można oglądać aż do 17 stycznia 2020 r.

od 4 grudnia do 17 stycznie światła na choince będą zapalone się w godzinach 17:30-23:30. W Boże Narodzenie drzewko pozostanie oświetlone przez całą dobę.

Choinka przy Rockefeller Center pojawiła się na słynnym placu po raz pierwszy w czasie wielkiej depresji, w wigilię 1931 roku. Ustawione przez robotników, pracujących na budowie, drzewo miało sześć metrów wysokości i było udekorowane papierowymi łańcuchami. Rockefeller postanowił konturować tradycję. Od tego czasu zawsze przed centrum jest choinka. A drzewko stało się symbolem amerykańskich Świąt Bożego Narodzenia.

Jeżeli chcesz uczestniczyć w uroczystości zapalenia lampek musisz przyjść wcześnie – obowiązuje zasada „kto pierwszy”. Zaleca się, aby przyjść nie później niż o 15:00

Jak zwykle przy takich wydarzeniach są zaostrzone środki ostrożności – nie będzie można wnosić dużych toreb, plecaków ani parasoli.

Jeśli wolisz oglądać ceremonie zapalenia lampek na choince przy Rockeffeler Center w zaciszu własnego mieszkania, to wydarzenie będzie transmitowane na żywo między innymi przez NBC od 19:00 do 21:00.

1 comment
4

You may also like

1 comment

asiawa December 2, 2019 - 6:04 pm

O kurczę planuje iść ! Mam nadzieje ,że się dopcham w miarę blisko ?

Reply

Porozmawiajmy :)