Parada z okazji Święta Dziękczynienia.

by Little Town Shoes
0 comment

Święto Dziękczynienia przypada na ostatni czwartek listopada, w tym roku 28 listopada. Jest ono jednym z najważniejszych świąt w USA, ponieważ obchodzone jest przez wszystkich – bez względu na wyznanie czy pochodzenie.  Wieczorem Amerykanie gromadzą się przy Dziękczynnej kolacji, w czasie której podawany jest pieczony indyk. Coraz częściej, zwłaszcza w Nowym Jorku, jest to indyk zrobiony z tofu! A cały dzień przepełniony jest atrakcjami. Jednym z największych wydarzeń w tym dniu jest nowojorska parada z okazji Święta Dziękczynienia. 

Główną atrakcją tego widowiska są gigantyczne balony, szybujące nad wysokość kilkunastu metrów na ulicami. Przedstawiają one bohaterów z bajek, filmów, książek i inne znane postacie. Zdecydowanie warto zobaczyć.

W tym roku parada zapowiada się wyjątkowo: ma być 16 gigantycznych balonów (o ile nie zostaną one uziemione z powodu zapowiadanych wiatrów; oficjalna informacja będzie podana jutro rano); do tego kilkadziesiąt mniejszych balonów, platformy, tancerki; klauny i kilkadzisiąt zespołów marszowych. Wystąpią też gwiazdy między innymi: Celine Dion, Black Eyed Peas, Billy Porter, Jimmy Fallon and The Roots. Będzie też Idina Menzel.

Stali czytelnicy wiedzą, że przyjaźnimy się z Idiną – a więc mamy dostać nawet specjalne bilety na paradę. Trzymajcie kciuki aby jednak wiatr nie pokrzyżował planów. Relacja z parady, będzie jak zawsze na Instagramie.

Parada z okazji Święta Dziękczynienia – co trzeba wiedzieć?

Trasa parady

Parada z okazji Święta Dziękczynienia zaczyna się dokładnie o godzinie 9 rano na rogu 77. ulicy i Central Park West. Następnie kieruje się na południe w stronę Columbus Circle, później wzdłuż 59. ulicy do 6 alei i na południe w kierunku domu towarowego Macy’s przy 34 ulicy. 

Obok sklepu zainstalowana jest scena, na której odgrywane są epizody sławnych przedstawień z Broadwayu. 

Skąd najlepiej oglądać paradę z okazji Święta Dziękczynienia?

Jeżeli planujesz przyjść wcześnie rano (tak o 6-7 rano) to najlepiej ustawić się wzdłuż Central Park West pomiędzy 75. a 59. ulicą 

Jeżeli planujesz przyjść później wybierz miejsce wzdłuż 6alei pomiędzy 59 a 38 ulicą. 

Okolice domu handlowego Macy’s są najbardziej zatłoczone i jest tam najmniej miejsc ze względu na trybuny dla gości i ekipy telewizyjne.

Relacja z parady, będzie jak zawsze na Instagramie. xo

0 comment
1

You may also like

Porozmawiajmy :)