Karnety ze zniżkami

by littletownshoes
39 comments

Screen Shot 2015-04-12 at 6.25.49 PM

Znajomy ostatnio zapytał się czy warto kupić „New Jork Pass” – karnet ze zniżkami do różnych nowojorskich atrakcji. Przeanalizowałam wszystkie oferty, przeliczyłam potencjalne oszczędności i poniżej zaprezentuje obiektywne wyniki.

W Nowym Jorku są trzy firmy sprzedające takie passy – ale tylko dwie warte rozważenia, a faktycznie oszczedzamy sporo przy jednej:

Przyjrzyjmy się dokładnie oszczędnościom:

CityPASS
Karnet daje dostęp do 6 nowojorskich atrakcji:
1) Empire State Building Experience (zdecydowanie nie warto kupować biletów na ESB Experience – nuda i widok wcale nie lepszy niż z głównego tarasu, kup tylko zwykły bilet na ESB)
2) The MET (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara) ORAZ the Cloisters (muzeum można zwiedzać mając bilet do MET)
3) American Museum of Natural History (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara)
4) Guggenheim Museum ALBO Top of the Rock;
5) Statue of Libery and Ellis Island ALBO Circle Line Sightseeing Cruises and
6) 9/11 Memorial (jest darmowy) i 9/11 Museum (darmowe we wtorki od 5.00) ALBO Intrepid Sea, Air i Space Museum.

Karnet ważny przez 9 dni
Ceny: $116 dla dorosłych, $92 dla młodzieży (6 – 17).

Oszczędności podane na stronie: $78-$83. Faktyczne oszczędności: $16 (i to tylko przy założeniu ze zobaczysz wszystkie atrakcje, a wiadomo jak to z tym bywa)
Rekomedacja: nie warto, chyba ze kupujesz bilety aby ominac kolejki do niektorych atrakcji. 

# # #

New York Explorer Pass

Ten karnet jest lepszy dla osób lubiących wiekszą swobodę. Możesz wybrać z listy 54 różnych atrakcji. Wystarczy wybrać tylko 3 atrakcje aby otrzymać zniżkę, a karnety możesz przechowywać w smartfonie.

Ceny od $79 za 3 atrakcje do $179 za 10 atrakcji.

Analiza: Dla osób które nie nastawiają się na intensywne zwiedzanie, odwiedzających Nowy Jork ponownie, nie lubiących planować zbyt dużo z góry. Albo lubiących zachować pewna opcje otwarte w przypadku zmian pogodowych lub nagłych zmian w planie podróży.

Rekomendacja: warto

Z dostępnych (gotowych) Package Deals najlepiej wybrać:

Land & Sea (Empire State Building, Top of the Rock, Landmark Cruise) – oszczędności $31 (za każdy pass)

Top 4 Attraction Pass BEST SELLER – 51 usd (za każdy pas)

# # #

New York Pass 

New York Pass oferuje wejścia do 80 różnych atrakcji. W tym kilka interesujących wycieczek takich jak Central Park na Rowerze, Gospel, studio NBC , wycieczki kulinarne.
Można kupić pass na 1,2,3,5,7 albo 10 dni.

Ceny karnetów od $109 za 1 dzień do $320 za 10 dni.

Analiza – opcja zdecydowanie ciekawsza i warta rozważenia jak nastawiasz się na intensywne zwiedzania. Warta rozważenie jak zwiedzasz Nowy Jork po raz pierwszy i chcesz zobaczyć „wszystko.”
Opłaca się jeżeli zobaczysz przynajmniej 2 atrakcje dziennie, najbardziej oplaca się opcja 5 – 7 bądz 10 dniowa oszczędności są wtedy naprawdę spore. Oszczędności mogą wynieść od 75$ (przy jednodniowej karcie) do $750 przy 10 dniowej!

Rekomendacja: Zdecydowanie WARTO plus omijasz kolejki do większosci atrakcji 

# # #
Hop on Hop off Bus new york

Ja osobiście po Nowym Jorku bardzo lubię chodzić i za wycieczkami w autobusach nie przepadam. Ale to może być fajne rozwiązanie dla osób które nie są przyzwyczajone do chodzenia albo ktore po prostu nie lubią chodzić. Opcja zdecydowanie do rozważenia dla zwiedzających z dziećmi.  

Rekomendacje: Opcja z busem jest relatywnie droższa nie dla osób podróżujących z budżetem ale zakup może być podyktowany innymi czynnikami i wtedy warty rozważenia.

# # #

Podsumowując najbardziej oplacalny jest New York Pass

Ciekawe czy korzystaliście z któregoś z karnetow? Jakie są Wasze doświadczenia?

39 comments
0

You may also like

39 comments

goldenbrown April 9, 2015 - 3:56 pm

Wprawdzie nie korzystałam z karnetów, ale zabiorę głos w sprawie biletów do MET. Spędziłam w MET pół dnia i było mi mało. Mogłam w ramach tego biletu zwiedzać The Cloisters, ale.. zwyczajnie nie zdążyłam.. Dlatego uważam, że karnet ma sens, bo można sobie odpowiednio zaplanować zwiedzanie, kładąc nacisk na to, na czym najbardziej zależy.

Reply
Little Town Shoes April 9, 2015 - 4:00 pm

Bardzo słuszna uwaga zapominałam dodać ze C można obejrzeć w ramach tego samego biletu w ciągu tygodnia – także nie trzeba się spieszyć. Dodam do notki!

Reply
PJT April 9, 2015 - 4:25 pm

Ja dodam swoje “5 groszy”. Najlepszą rzeczą w MET jest bilet za dolara.Niestety, na tle innych swiatowych muzeuw MET to straszna nuda.Jak ma się ograniczony czas, są lepsze miejsca do zobaczenia w NY.

Reply
anna April 9, 2015 - 9:59 pm

Zgodzę się, że MET niestety wypada słabo. Zostawiłam sobie to muzeum na koniec, bo wiązałam z nim największe nadzieje, ale chyba tylko widok z dachu zapadł mi w pamięci.

Reply
Anna Szczepanowska January 18, 2020 - 1:06 pm

Jestem zachwycona Twoim blogiem 🙂 mnóstow niesamowicie przydatnych informacji, zwróciłaś mi uwagę na rzeczy o ktróych nawet bym nie pomyślała podróżując i przy tej okazji z góry dzięki za post o karnetach! Generalnie podróżuję bardzo spontanicznie, czasem aż za bardzo, bo lubię “zobaczyć” co przyniesie mi los i staram się mieć zawsze pozytywne nastawienie, ale do kolejnej podróży do NYC chciałabym się jednak lepiej przygotować i ciesze się, że w tak dokładny i wnikliwy sposód pokazujesz co jak i gdzie można, jestem niesamowcie wdzięczna, że trafiłam na twojego bloga/konto instagramowe:) serdecznie pozdrawiam 🙂

Reply
papugausa April 9, 2015 - 5:13 pm

Kupiliśmy taki karnet gdy pierwszy raz obwoziliśmy rodziców po NYC. W zasadzie sprawdza się podczas ograniczonego czasu w NYC. Żeby jednak wykorzystać te wszystkie atrakcje trzeba lecieć wszędzie na łeb i na szyję… trzy dni to za mało. Jeżeli ma się to szczęście by być w tym mieście dłużej, można dużo zaoszczędzić przez ustawienie grafika do kalendarza muzeów. Wystarczy pogrzebać w internecie albo poczekać na mnie – bo też taki wpis szykuję 😉 by znaleźć godziny i dni darmowych wejść do większości muzeów, które są zobowiązane bezpłatnie raz w tygodniu udostępnić swoje dobra mieszkańcom.

P.S. Bardzo kolorowy blog prowadzisz, widzę, że jesteśmy w temacie. Ja niestety dopiero zaczynam i w plecaku mam zawsze dwójkę dzieci, które bardzo mego bloga ograniczają 🙂 Nie daję się jednak i staram się dotrzymać noworocznego postanowienia 😉 Pozdrawiam serdecznie i obiecuję poczytać w wolnej chwili. Uwielbiamy NY, zwykle spędzamy tam lato. Jestem zatem pewna, że podrzucisz nam kilka pomysłów. Pozdrawiam z wiosennego DC.

Reply
Little Town Shoes April 9, 2015 - 5:23 pm

Hej, Tu znajdziesz informacje o tym kiedy i jakie muzea mozna zwiedzac za darmo: https://littletownshoes.wordpress.com/2013/03/18/jak-zwiedzac-nowy-jork-bez-portfela/

Reply
Martuccia April 14, 2015 - 9:56 am

Dzień dobry,
wspaniały blog – idealny dla mnie. Wyjeżdzamy do usa w wakacje na 3 tygodnie. Zaczynamy od Nowego Yorku, więc z pewnością wiele informacji pożyczę 🙂

Moje pytanie co do tych karnetów jest takie: jak wygląda sprawa omijania kolejek do atrakcji turystycznych. Czy takie karnety skracają w jakiś sposób czas oczekiwania do wejścia do tych atrakcji? Obawiam się, że w lipcu w NY mogą być kolejki w wielu miejscach.

Reply
Little Town Shoes April 14, 2015 - 11:38 am

Hej Martuccia, Tak pozwalają omijać kolejki do większości (ale nie wszystkich atrakcji) – zapomnialam o tym napisac 🙂 z tego co pamietam New York Pass ma wyszczegolnione atrakcje bez kolejek. Bardzo mi miło ze blog sie przydaje!

Reply
ssaandrass May 11, 2015 - 4:27 pm

dokładnie New York Pass kupiliśmy będąc dwa lata temu w Nowym Jorku 🙂 faktycznie z wszystkim przejrzanych ofert wydawał się najrozsądniejszą decyzją 🙂

Reply
10 Dni Intensywnego Zwiedzania | Little Town Shoes June 6, 2015 - 4:10 pm

[…] oszczędności i faktycznie … opłaca się. (porównanie różnych karnetów znajdziecie tutaj). W tej poniższej notce jest dużo obliczeń – ale jako „umysł ścisły” i jeżeli […]

Reply
Skąd jest najlepszy widok na Manhattan? | Little Town Shoes June 8, 2015 - 7:26 pm

[…] sa ale mniejsze. P.S. Z NY Pass na szczęście bez kolejki (tu znajdziecie więcej […]

Reply
Fraunces Tavern | Little Town Shoes June 27, 2015 - 8:45 am

[…] jest kilka obrazów z czasów rewolucji i kilka flag. Takze chyba ze masz darmowe wejście z NY Pass, bądź obsesje na punkcie rewolucji amerykańskiej … to muzeum możesz sobie darować i […]

Reply
Martuccia June 29, 2015 - 4:29 pm

Czy pisząć o Empire State Building Experience mialaś na myśli ten wyższy tara widokowy na 102 piętrze?
Własnie sie zastanawiam czy warto wydać az 50 dolarow na te obydwa tarasy czy 86 pietro wystarczy 🙂

Reply
Little Town Shoes June 29, 2015 - 6:47 pm

Hej Martuccia, ESB Experience to przejazd taka pseudo kolejka z filmem interaktywnym o Nowym Jorku. (ok, bez rewelacji). Co do 102 pietra to tak samo moim zdaniem nie warto kupować dodatkowego biletu – widok nie jest wcale lepszy. Myślę ze fajniej byloby (zamiast wjazdu na 102 piętro) wjechać na Top of the Rock. Pozdrawiam

Reply
Nowy Jork z dziećmi (2) | Little Town Shoes July 9, 2015 - 1:53 pm

[…] z NY Pass poza opisanymi w poprzedniej notce atrakcjami jak New York Hall of Science czy Childrean Museum. […]

Reply
KonraD July 29, 2015 - 10:13 pm

Mam zamiar byc 6 dni w Nowym Jorku czy 5dniowy city pass jest wtedy dobrym pomyslem czy wystarczy 3dniowy? Sa jakies atrakcje, ktore NIE sa objete ta karta(takie typu must see)? Mysle tez o poplynieciu na coney island i dostaniu sie na long island, w jakich cenach sa takie przejazdy i czy warto tam byc?

Z 80 atrakcji z kazdej mozna skorzystac tylko raz? Czy trzeba rezerwowac wejscia na stronach atrakcji np. statue of liberty?

Mam jeszcze pytanie co do transportu i jedzenia. Rozumiem, ze city pass nie obejmuje podrozy metrem? Czy istnieje cos takiego jak city pass ale na jedzenie, przykladowo place 100$ i jem w X restauracjach w NY?

Przepraszam za brak poslkich znakow ale pisze ze Stanow,
pozdrawiam 🙂

Reply
Anka October 10, 2015 - 3:53 am

Dorzucę swoje: moim zdaniem nie opłaca się city pass z autobusem, lepiej zainwestować w bilet na metro. Dlaczego: sezon w NY trwa cały rok, co oznacza bardzo długie kolejki oczekujących do autobusów (czy na pewno warto czekać 1/2 h???), na wielu przystankach jedyną opcją jest wejście na dolny pokład busa, gdzie niewiele z tych atrakcji można zobaczyć. Sprzęt (audio) ciągle się psuje, i w czasie moich 4 hop on nie spotkałam ani jednego przewodnika który opowiadałby ciekawie o mieście. Wiedzą ile dolarów kosztuje czynsz w każdym budynku czy w którym roku powstał budynek, tylko zapominają o tym co i dlaczego tak kształtowało miasto. Opinia dotyczy Gray line …

Reply
Little Town Shoes October 13, 2015 - 2:22 pm

Hej Aniu, ja właśnie dlatego nie polecam Gray Line. W NYPass (to jest inna firma) nie ma takich kolejek i maja tylko górne pokłady autobusów. Trzeba po prostu uważać jaka firmę się wybiera – bo wszystkie maja nazwy pass i nie jest to to samo doświadczenie.

Reply
Gosia March 27, 2016 - 3:03 pm

hej Magda, w jaki sposób mam kupić tę kartę New York Pass przez Twoja stronę? myślę o karnecie 7 dniowym i czy to oznacza, że dostanę taki przykładowy plan na 7 dni? 🙂 piszesz też o opcji z Big Bus Hop-on Hop-off Tour, a czy to nie jest w standardzie tej karty?
ja akurat też bardzo lubię chodzić, ale jeśli miałabym możliwość takiego przejazdu, to dlaczego nie skorzystać 🙂

poza tym zamierzam spędzić w NY miesiąc, bo będę na miesięcznym kursie zatem czy warto w taki karnet zainwestować?:)

pozdrawiam

Gosia

Reply
Gosia March 28, 2016 - 9:48 am

Magda, zagłębiłam się jeszcze w New York Explorer Pass rozumiem, że w tym przypadku mogę zwiedzanie rozłożyć w czasie, tzn. kupuję karnet np. na 10 miejsc i zwiedzam w dogodnym czasie (bo NY Pass działa chyba np. przez 5 dni po kolei?). Biorąc pod uwagę, że będę tam miesiąc z trochę ograniczonym czasem w ciągu dnia to może opcja NY Explorer jest lepszym rozwiązaniem?
będę wdzięczna za podpowiedź (dodam, że niezbyt lubię mieć tak od rana do wieczora mocno zaplanowany dzień, czyli takie intensywne zwiedzanie raczej nie wchodzi w grę, chciałabym zobaczyć najważniejsze miejsca i generalnie popatrzeć jak żyją nowojorczycy :))

pozdr

gosia

Reply
Little Town Shoes June 16, 2016 - 1:08 pm

Tak dokladnie – w tym przypadku New York Explorer Pass jest lepszy

Reply
Anna April 25, 2017 - 6:43 pm

Witam 🙂 Planuję kupić New York Explorer Pass, ale nie mogę znaleźć informacji czy ten karnet również pomaga omijać kolejki? Pozdrawiam 🙂

Reply
Anna April 25, 2017 - 6:52 pm

Już znalazłam w FAQ – Can I really skip ticket lines?

Yes, you can! Since you already have your paid admission on your phone, many of our attraction partners allow you to go straight to the gate, skipping the ticket line. Check the “Getting In” instructions for each attraction on your pass to see where and how.
😉

Reply
Little Town Shoes April 25, 2017 - 11:48 pm

O to dobrze! Serdeczności

Kamil May 24, 2017 - 3:28 pm

Cześć, Czy karta NY explorer pass pozwala Nam uniknąć kolejek? Czy i tak z naszą kartą muszę odebrać bilet w kasie?

Reply
Darmowe Muzea w Nowym Jorku - Little Town Shoes January 20, 2018 - 4:29 pm

[…] na czekanie w długich kolejkach. Osobom nastawionym na intensywne zwiedzanie polecam z karnetami (pozwala na zwiedzanie z budżetem i bez […]

Reply
XXX February 12, 2018 - 4:43 am

Przed naszym rodzinnym wyjazdem do NYC w lutym 2018 r. czytaliśmy Twojego bloga – w wielu przypadkach się przydał i pozwolił nam zaplanować czas w tym mieście za co bardzo dziękuję, ale weryfikowaliśmy tez każdą informację. W przypadku passów zrobiliśmy własne analizy cenowe. Mieliśmy 7 dni i zależało nam na przejażdżce autobusem, jakimś punkcie widokowym, wizycie na Liberty Island, wizycie w Muzeum Historii Naturalnej i Intrepidzie – inne atrakcje w zależności od czasu i sił. Na pierwszy rzut oka City Pass byłby najlepszym rozwiązaniem, ale rzeczywiście w ogóle się nie opłaca, zakupiliśmy więc Explorer Passy uprawniające do skorzystania z 5 atrakcji (125 USD – dorosły, 90 – dziecko), w ramach których skorzystaliśmy z następujących atrakcji: Big Bus Tour (cały dzień spędziliśmy w autobusach poznając Downtown i Uptown z przerwą na Times Squere – bez karnetu zapłacilibyśmy 59/49 USD), Empire State Building – wjazd w dzień, kiedy była ładna pogoda i bezchmurne niebo (cena bez karnetu: 37/31), Top of the Rock – wjazd w nocy w dniu, kiedy była ładna pogoda (cena bez karnetu: 37/30), Intrepid (cena bez karnetu: 33/24) i postanowiliśmy, że skorzystamy z jeszcze jednej atrakcji, której nie planowaliśmy obejrzeć, bo akurat byliśmy w pobliżu – mianowicie chodzi o Gulliver’s Gate (cena bez karnetu: 36 lub 31 ze zniżką za zakup online/27 lub 22 ze zniżką za zakup biletu online) – w ten sposób zwiedziliśmy 5 miejsc i zaoszczędziliśmy przynajmniej 72 USD w przypadku dorosłego i 66 USD w przypadku dziecka. Nie skorzystaliśmy w ramach passu ze zwiedzania Muzeum Historii Naturalnej – weszliśmy tam na zasadzie pay as you wish (można zapłacić za ten wstęp nawet po 1 USD za osobę, wydaliśmy trochę więcej, ale i tak mniej niż stawka sugerowana) ani z rejsu na Statuę Wolności (opłaciliśmy dodatkowo, choć mogliśmy nie iść do Gulliver’s Gate). Jesteśmy bardzo zadowoleni z zastosowanego rozwiązania. Dodatkowo zwiedziliśmy też 9/11 Memorial Museum i wiele miejsc ogólnodostępnych, skorzystaliśmy też z wpisu o tanich biletach na Broadway i w ramach loterii broadwayowskiej udało nam się kupić dwa bilety na Króla Lwa w cenie 30 USD/os.

Reply
Tańsze bilety na taras widokowy One World - Little Town Shoes March 5, 2018 - 1:30 pm

[…] notce o karnetach pominęłam ten pass ponieważ nie wyglądał na atrakcyjny, ale jeżeli ktoś ma zamiar odwiedzić […]

Reply
Nowy Jork w deszczowy dzień - Little Town Shoes April 30, 2018 - 10:33 pm

[…] je odwiedzić za darmo. (darmowe muzea w NY – lista) Warto zastanowić się nad nabyciem passów tak aby zwiedzając nie zbankrutować, a przy okazji ominąć długie […]

Reply
Aleksandra May 15, 2018 - 6:45 pm

Pani Magdo, wybieramy się w lipcu do Nowego Jorku. Chcemy kupić Sightseeing Pass na cztery atrakcje, między innymi rejs na Liberty Island i Ellis Island. Czy z karnetem nie będzie problemu z dostaniem się na rejs, biorąc pod uwagę, że w lipcu jest bardzo dużo turystów? Czy na pewno nie ma rezerwacji godziny? Z góry dziękuję i pozdrawiam 🙂

Reply
Little Town Shoes May 16, 2018 - 12:04 am

Dzień dobry – nie będzie problemu z rejsem. Jedyny minus to zawsze w czasie wakacji jest kolejka na Statuę. Tak z mojego doświadczenia – jak przyjdzie się bardzo rano albo po 12:00 to kolejki są mniejsze. Najwięcej wycieczek jest od 9:30 – 11:30.

Z tego co wiem to nie ma możliwości rezerwacji godziny – ale mogę do nich zadzwonić i jeszcze to potwierdzić. Mam straszliwie dużo pracy także spóźniam się ze wszystkimi odpowiedziami ale spróbuję znaleźć odpowiedzi jak najszybciej.

Reply
Aleksandra May 16, 2018 - 7:54 pm

Nie chcę robić kłopotu, więc już spróbuję sama zadzwonić. Serdecznie dziękuję, Pani odpowiedź była bardzo pomocna 🙂

Reply
Nowy Jork w Trzy Dni - przewodnik - Little Town Shoes December 10, 2018 - 11:07 pm

[…] Planujesz zwiedzić muzea i inne płatne atrakcje? Rozważ zakupienie karnetów zniżkowych – oszczędności są naprawdę duże dla osób nastawionych na intensywne zwiedzania. Analiza kosztów i oszczędności tu. […]

Reply
Ceny w Nowym Jorku - To tu, to tam... Podróże, porady, pomysły February 15, 2019 - 8:00 pm

[…] na to czasu i przeliczyć czy nam się to będzie opłacało. Więcej o passach przeczytacie na blogu Little Town Shoes, który jest obowiązkowy dla każdego, kto się wybiera do Wielkiego […]

Reply
Aleksandra June 28, 2019 - 10:45 am

Cześć, a czy ktoś ma doświadczenia z Klook? Magdo, co o tym sądzisz? Z moich wyliczeń wynika, że ta opcja będzie najlepsza, ale nie wiem, czy mogę ufać tej platformie?

Reply
Little Town Shoes June 30, 2019 - 11:36 am

Moim zdaniem za mała jest rożnica w cenie aby ponosić ryzyko – nigdy nie słyszałam o tej platformie ale lepiej kupować na stronie karnetów. W przypadku reklamacji czy innych problemów masz gwarancję zwrotu – to są duże firmy, długo działające na rynku.

Reply
Monika July 12, 2019 - 7:37 pm

Hej, dziekuje za cenne wskazowki odnosnie karnetow:) Mam pytanie czy aby wejsc do muzeum za $1 trzeba byc rezydentem NY I pokazac document potwierdzajacy to?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Reply
Little Town Shoes July 15, 2019 - 8:41 pm

Rozumiem że chodzi o muzeum MET, tak? Jeżeli tak to trzeba pokazać dokumenty.

Reply

Porozmawiajmy :)