Photolog #4

by littletownshoes
4 comments

Kontynuując moją Instagramową serie, czyli o tym o tym gdzie można zrobić najciekawsze zdjęcia w Nowym Jorku… teraz czas na Manhattan Bridge. Poprzednie notki o Chinatown, Domenico i widoku na Central Park znajdziecie tu i tu).

Nie jest ani tak piękny, ani tak znany jak jego lezący obok Brooklyn Bridge, Manhattan Bridge jest warty odwiedzenia właśnie przez osoby lubiące robić zdjęcia. Manhattan Bridge łączy Flatbush Avenue na dolnym Brooklynie z Canal Street w Chinatown, na Manhattanie. Ponieważ powstał po zakończeniu budowy zarówno mostu Brooklyńskiego jak i Williamsburskiego przez długi okresy nazywany był po prostu trzecim mostem.

Rozpościera się stad wspaniały widok nie tylko na sam Brooklyn Bridge ale cały dolny Manhattan.

IMG_8860

LittleTownShoes

IMG_8859

LittleTownShoes

Manhattan Bridge jest zabezpieczony siatka przez co trudniej jest robić zdjęcia ale z drugiej strony pozwala znaleźć nowe sposoby na zrobienie ciekawszych zdjęć. Nawet wandalizm może być bardzo fotogeniczny jak na tym zdjęciu Marzenki i Tamary Peterson. Ostatnie zdjecie to moje niezbyt udane proby:)

IMG_8877

instagram.com/marzenka_

IMG_8882

instagram.com/_tamarapeterson

IMG_8879

Ja przeszłam się mostem wczoraj w samo południe. Ale spacerując po którymkolwiek moście czy to brooklyńskim czy manhattańskim wybierzcie raczej wieczorne godziny, tuz przed zachodem słońca.

IMG_8878

instagram.com/marzenka

IMG_8881

instagram.com/_tamarapeterson

IMG_8883

instagram.com/nyroamer

instagram.com/_tamarapeterson

4 comments
1

You may also like

4 comments

Katarzyna Firlit April 20, 2015 - 9:40 am

Pani Magdo, najbardziej inspirujący blog o NY wszystko już przeczytałam i czekam na więcej. Nawet podróż już planuję.. Mam pytanie o zdjęcie na Instagramie to na którym jest napis ,,NY is a good idea”. Z jakiego miejsca dokładnie jest zrobione?

Reply
Little Town Shoes April 20, 2015 - 1:28 pm

Bardzo mi miło 🙂 zdjęcie zostało zrobione z mostku/kładki przy Tudor City na Manhattanie, przy 42 ulicy. Pozdrawiam

Reply
Katarzyna Firlit April 20, 2015 - 1:36 pm

Pięknie dziękuję!!! Planuję swoje spacery po NY, na razie z palcem po mapie miasta i ten widok bardzo chciałabym zobaczyć, teraz będzie znacznie prościej. Pozdrawiam.

Reply
Panna Agata April 20, 2015 - 2:42 pm

Piękne zdjęcia, jak zawsze. Jak to dobrze, że kilka miesięcy temu szukając informacji o NY wpadłam na Ciebie i Twoją stronę. 🙂 Dzięki Tobie odkryłam również adres instagrama Marzeny (marzenka_). Jej zdjęcia NY są po prostu przepiękne. Od siebie mogę też polecić zdjęcia pod adresem https://instagram.com/misshattan
Sposób, w jaki Nowy Jork uwieczniony jest na zdjęciach niekiedy zapiera mi dech w piersiach. Chciałabym, żeby to małe małe wielkie marzenie znaleźć się tam, kiedyś się spełni. A póki co, na razie odwiedzam masę adresów żeby podziwiać widoki.
Pozdrawiam,
Agata 🙂

Reply

Porozmawiajmy :)