Wirtualna wizyta w Nowym Jorku

by Little Town Shoes
1 comment

Gubernator stanu Nowy Jork podał informacje, że kwarantanna zostanie przedłużona do 15 maja. Powiedział też, że nie chciałby przedłużać kwarantanny poza ten termin ale zaznaczył, że nie może przewidzieć co będzie po 15 maja. Chociaż wizyta w Nowym Jorku musi jeszcze poczekać, to w ramach przygotowań do wyjazdu albo aby umilić sobie kwarantannę można teraz wirtualnie zwiedzić i zobaczyć wiele z nowojorskich atrakcji. Muzea, parki, centra sztuki, biblioteki i wiele innych – podjęło wyzwanie i umożliwiło wirtualny dostęp do swoich budynków i zbiorów.

Poniżej lista moich ulubionych, które warto zobaczyć

Muzea
Kilka muzeów w Nowym Jorku można zwiedzać za pośrednictwem platformy Google Arts & Culture, w tym Met, Museum of Modern Art, Brooklyn Museum i Cooper Hewitt.

Niektóre muzea mają również wirtualne wycieczki lub wystawy na swoich stronach internetowych, w tym Frick, Whitney Museum, The New York Transit Museum.

Amerykańskie muzeum historii naturalnej ma cały program dostępny online – w tym wykłady, filmy, interaktywny kontent, w tym wirtualne wycieczki codziennie o 14:00 (20:00 polskiego czasu) na Facebooku.

Miłośnicy historii mogą posłuchać ponad 300 opowiadań nowojorczyków na stronie internetowej Coney Island History Project, a także obejrzeć zdjęcia online.

Parki

Wiele parków w Nowym Jorku jest otwartych. Zamknięta do odwołania pozostało High Line – ale nadal możesz wybrać się na wirtualną wycieczkę po wyniesionym parku za pośrednictwem Google Arts & Culture.

Można wybrać się na wirtualną wycieczkę po Central Parku zaczynając od Strawberry Field aż do serca parku – Bethesda Terrace.

Na oficjalnej stronie miejskich parków są wirtualne wycieczki do parku, medytację, zajęcia fitness, zajęcia plastyczne, zabawy dla dzieci. Warto zajrzeć.

Inne wirtualne wycieczki

Można wybrać się wirtualną przejażdżkę helikopterem, aby zobaczyć miasto z lotu ptaka. Jakość filmu pozostawia trochę do życzenia, sama przejażdżka na żywo mówiąc szczerze robi większe wrażanie.

Strona BroadwayHD oferuje bezpłatny 7-dniowy okres próbny w czasie, którego można oglądać przedstawienie teatrów na Broadwayu.

Nowojorska opera MET kontynuuje serię darmowych przedstawień online – które są emitowane codziennie o 19:30, następnie przez 24 godziny są dostępne do obejrzenia w zaciszu naszych mieszkań.

Na stronach Caveat, Magnet Theater i Stand Up NY są transmitowane przedstawienia komediowe.

Książki

Wirtualną podróż najlepiej też zaplanować z książką – #NowyJork to w zasadzie album. Idealny pomysł na prezent. <3

# # #

Czy znacie jeszcze inne, nowojorskie i nie tylko miejsca, które można teraz odwiedzić wirtualnie?

1 comment
5

You may also like

1 comment

Maria April 16, 2020 - 11:56 pm

Bardzo lubie Twoje posty, tak milo sie czyta.
Czy myslisz ze przebookowanie podrozy z kwietnia na wrzesien do NY jest bezpieczne? Zastanawiamy sie z malzonkiem czy nie lepiej przebookowac na pozniejszy termin a czas na przebookowanie mamy tylko do konca kwietnia.

Reply

Porozmawiajmy :)