Metropolitan Museum of Art (The MET) – zmiana cen biletów

by Little Town Shoes
16 comments

Od 1 marca najbardziej popularne muzeum w Nowym Jorku, Metropolitan Museum of Art (ahe MET), będzie pobierać stałą opłatę za bilety – czyli nie będzie można (tak jak do tej pory) płacić tyle ile się chce. 

Wszystkie osoby mieszkające poza Nowym Jorkiem będą musiały zapłacić pełną cenę wstępu w wysokości 25 dolarów, by dostać się do dowolnej z trzech lokalizacji Metropolitan Museum of Art (The Met) – czyli główny budynek na Piątej Alei, Met Breuer i średniowieczny Met Cloisters w Washington Heights.
Bilet będzie ważny trzy dni tak aby można było odwiedzić wszystkie trzy muzea i będzie obejmował wszystkie wystawy specjalne.

Mieszkańcy Nowego Jorku mogą nadal płacić, tyle ile chcą. Wstęp dla dzieci do lat 12 będzie bezpłatny.

Wejście do muzeum będzie nadal darmowe i bez kolejki ze wszystkimi karnetami zniżkowymi. 

Metropolitan Museum of ArtCzy warto odwiedzić muzeum The Met pomimo wyższych cen biletów? 

Moim zdaniem zdecydowanie tak! A osobom podróżującym z budżetem oczywiście teraz jeszcze bardziej będzie się opłacało kupno karnetów zniżkowych.

 • Na obszarze 190 tys. mkw. znajdziemy ponad 2 miliony prac począwszy od dzieł holenderskich mistrzów przez ekscytującą sztukę nowoczesną, do zachwycających wystaw Sekcji Kostiumów czy Kolekcji Egipskiej (Świątynia Dendur).
 • W sekcji malarskiej zwłaszcza imponująca jest Kolekcja Europejska, w tym słynne obrazy Rembrandta, Vermeera, El Greco, Goi, Van Gogha, Caravaggio oraz Kolekcja Impresjonistów i Post-impresjonistów – Moneta, Van Gogha, Degasa, Renoira, do Cézanne i Picassa.
  The Met
 • Kolekcja sztuki Greckiej i Rzymskiej skupia około 17.000 eksponatów, w tym sarkofag z Amathus czy freski z okolic Wezuwiusza.
 • Wśród eksponatów Sekcji Egipskiej można zobaczyć mumie, sarkofagi, wystawę hieroglifów i biżuterii. Warta uwagi jest też Świątynia Dendurprzywieziona dosłownie cegła po cegle znad Nilu w 1960 roku.
 • Na piątym piętrze muzeum The Met mieści się Roof Garden Café and Martini Bar. Bar jest otwarty od maja do listopada i rozpościera się stąd wspaniały widok na Central Park oraz Upper East Side. Bardzo często zdobią go wspaniałe rzeźby i prace artystów. Bar na dachu The Met jest jednym z moich ulubionych – opisywałam go już kilka razy na blogu. Metropolitan Museum of ArtInformacje Praktyczne
    • Dojazd: Metro linii 4, 5, 6 przystanek 86th Street
    • Wstęp: dorośli – $25, dzieci poniżej 12 lat – bezpłatnie (bilety ważne 3 dni). Zasada pay-as-you-wish zostanie zniesiona od 1 marca 2018 r.
    • Wstęp darmowy z karnetami:

NYC Sightseeing Pass
The New York Pass
Go Select New York
CityPASS

 • Godziny otwarcia: ndz – czw 10:00 – 17:30; pt – sb 10:00 – 21:00
16 comments
0

You may also like

16 comments

Magda January 6, 2018 - 9:25 pm

Ciekawe z czego to wynika, ze tylko “przyjezdni” maja placic, moim zdaniem troche nie fair. Rozumiem gdyby kazdy pelnoletni musial placic pelna cene, jakies znizki dla studentow, emerytow, itp. tak jak w kazdym muzeum na swiecie ale cos takiego? Mozesz napisac wiecej na temat argumentacji tej decyzji? Jesli wiesz oczywiscie.

Reply
Little Town Shoes January 6, 2018 - 9:34 pm

Z tego co wyczytałam to wynika z tego, że muzeum znajduję się na gruntach miasta a więc jest utrzymywane z podatków nowojorczyków.

Reply
Marry January 12, 2018 - 5:45 pm

W moim mieście (w Polsce) też jest tak, że mieszkańcy w ogóle nie płacą za wstęp do regionalnego muzeum, a reszta świata tak. 90 zł. za możliwość trzydniowego zwiedzania muzeum z tak bogatymi zbiorami nie wydaje się szczególnie wygórowaną ceną. Wstęp (jednorazowy) do muzeów watykańskich to ponad 30 euro.

Reply
Little Town Shoes January 12, 2018 - 6:30 pm

O no proszę – czyli to jest częściej spotykane rozwiązanie. Widziałam, że teraz zbierane są podpisy pod petycją aby MET nie wprowadził opłat – ale niestety muzea na całym świecie muszą na siebie jakoś zarabiać.

Reply
Magda January 7, 2018 - 7:06 pm

Szkoda, że podjęto taką decyzję. Przecież tak wygląda finansowanie wszystkich muzeów, jako Krakuska płacę z podatków na krakowskie muzea, Nowy Jork nie jest tu wyjątkiem… Jak ktoś zarabia w dolarach to ta kwota pewnie jest niewielka, niestety ja przyjadę do Stanów tylko na dwa miesiącę z dolarami, którę muszę kupić za złotówki. Dla mnie ten bilet to prawie 90 złotych, niestety trochę za dużo także obejdę się smakiem. Ale na szczęście na bilet do MoMA mnie jeszcze stać bo załapę się na studencki 😀 A o tym muzeum marzę od lat, już nóżkami przebieram 🙂

Reply
Little Town Shoes January 7, 2018 - 7:32 pm

Jest jeden plus że ten bilet jest teraz ważny 3 dni i daje wejście do trzech muzeów – także to trochę rekompensuje wydatek.

Reply
Darmowe Muzea w Nowym Jorku - Little Town Shoes April 4, 2018 - 4:32 pm

[…] Metropolitan Museum of Art * (cena sugerowana obowiązuje tylko do 1 marca 2018 r – później stała opłata $25, więcej informacji tutaj) […]

Reply
Nowy Jork latem – lista najciekawszych koncertów, wydarzeń i imprez - Little Town Shoes May 21, 2018 - 5:27 pm

[…] W tym roku na dachu muzeum the MET zostanie umieszczona instalacja pakistańsko-amerykańskiego rzeźbiarza Huma Bhabha, zatytułowana […]

Reply
Jola August 21, 2018 - 2:46 am

Czy jako studentka z polską legitymacją będzie mi przysługiwać zniżka na MET czy MOMA?

Reply
Little Town Shoes August 21, 2018 - 10:22 am

Niestety nie. Tylko wybrane szkoły amerykańskie w MoMA, a w MET studenci z New York, New Jersey i Connecticut.

Reply
Jacek December 10, 2018 - 12:05 am

Ponieważ przygotowując naszą wycieczkę do NYC wielokrotnie znajdowałem tutaj bardzo przydatne informacje, to chciałbym się dołożyć ze swoimi doświadczeniami z dzisiejszej wizyty w MET: Otóż bilet studencki dla mojej córki sprzedano bez proszenia o okazanie legitymacji, więc warto choćby spróbować!
Wydłużona ważność biletu ma sens – w jeden dzień po prostu fizycznie nie da się obejrzeć wszystkiego. Mnie szczególnie do gustu przypadło niezbyt mi znane malarstwo amerykańskie ubiegłego stulecia. Gratulacje dla Autorki tej strony za świetną formę podawania użytecznych informacji.

Reply
Paweł January 15, 2019 - 10:32 am

Nawiązując do wpisu Marcina. Czy w kasach muzeów będę musiał w jakikolwiek sposób (paszport?) potwierdzać wiek mojego dziecka?

Reply
Karol September 23, 2019 - 8:56 pm

Pani Magdo, może będzie Pani w stanie pomóc – czy w okresie 3 dni od zakupu biletu mogę wejść po jednym razie do każdego z 3 oddziałów muzeum, czy mogę po kilka razy wchodzić do tego samego oddziału?

Pozdrawiam, Karol

Reply
Little Town Shoes September 29, 2019 - 4:33 pm

Według mojej najlepsze wiedzy można wchodzić przez trzy dni do każdego z oddziałow. Postaram się jeszcze zadzwonić i się upewnić.

Reply
Marta January 10, 2020 - 6:53 pm

Czy wiadomo może czy mimo wprowadzenia biletów za 25$ jest możliwość wejścia w jakiś dzień za darmo?

Reply
Little Town Shoes January 10, 2020 - 7:46 pm

Niestety nie ma już takiej opcji.

Reply

Porozmawiajmy :)