Ogród na dachu Metropolitan Museum of Art

by Little Town Shoes
1 comment

Opisywałam już nie raz ogród na dachu Metropolitan Museum of Art (MET) jako idealne miejsce z uwagi na widok na Central Park, bar z drinkami z „jakąś tam fajną instalacją artystyczną” w tle ;). Muszę jednak przyznać, że najnowsza wystawa na dachu jest tak fascynująca, że przysłoniła mi sam widok, a o drinkach nawet nie wspominając.

Na dachu muzeum umieszczono serię rzeźb uznanego argentyńskiego rzeźbiarza Adrian Villar Rojas. Samo nazwisko, za dużo mi nie mówiło. Natomiast jego wystawa i sam pomysł zupełnie mnie zakręciły.

Metropolitan Museum of Art

Rojas wybrał skarby z kolekcji MET i umieścił je w najbardziej zaskakujących miejscach czy też otoczeniu. Pomieszał ery, kraje, kierunki sztuki.

I tak mamy młodą kobietę (o twarzy przypominającej indyjską rzeźbę Genesha z XVII wieku), która trzyma niczym piłkę do zabawy głowę egipskiego króla Tutanchamena. Rzeźba “Umiejącej Meksykańskiej Dziewczynki” z 1848 roku otoczona jest rzeźbami postaci pochodzących z Nowej Gwinei.

Metropolitan Museum of Art Metropolitan Museum of Art

Artysta przygotował repliki prawie 100 obiektów z muzeum i umieścił je we współczesnym otoczeniu, niczym zaproszonych na wesele gości posadził rzeźby przy stołach nakrytych białymi obrusami. Szaro-biało-czarne płytki podłogi sprawiają, że czujemy się trochę jak na imprezie u Alicji po drugiej stronie lustra. 😉

Metropolitan Museum of Art

Metropolitan Museum of Art

Myślę, że tak wyglądałaby scena z filmu “Noc w Muzeum” gdyby była nakręcona w Muzeum Historii Sztuki, a nie historii naturalnej.

Słowem do zobaczenia koniecznie nie tylko z uwagi na widok. Wystawę można oglądać codziennie do końca października.

Metropolitan Museum of Art

Godziny Otwarcia: 10:00 -17:30. W piątki i soboty muzeum jest otwarte do godziny 21:00 a taras do 20:15 – także warto tu przyjść na zachód słońca.

Cena: $25 (dorośli), dzieci do lat 12 za darmo (Uwaga cena sugerowana obowiązuje tylko do 1 marca 2018 r, poźniej $25)

Wejście do muzeum jest wliczone (darmowe) i bez kolejki ze wszystkimi karnetami zniżkowymi.

Metropolitan Museum of Art

1 comment
0

You may also like

1 comment

Metropolitan Museum of Art (The MET) - zmiana cen biletów - Little Town Shoes February 4, 2019 - 6:51 pm

[…] Central Park oraz Upper East Side. Bardzo często zdobią go wspaniałe rzeźby i prace artystów. Bar na dachu The Met jest jednym z moich ulubionych – opisywałam go już kilka razy na blogu. Informacje […]

Reply

Porozmawiajmy :)