Trzy powody, dla których warto odwiedzić Wyspę Gubernatorów

by Little Town Shoes
1 comment

Wyspa Gubernatorów jest jedną z tych nowojorskich atrakcji, która cieszy się większą popularnością wśród nowojorczyków niż turystów. Około 80% odwiedzających to mieszkańcy miasta, którzy traktują wyspę jako formę ucieczki od zgiełku i hałasu metropolii. To idealne miejsca na piknik i wycieczki rowerowe.

Wyspa Gubernatorów

Wyspa nie jest może na liście obowiązkowych, turystycznych atrakcji, ale jeśli masz więcej czasu to zdecydowanie warto zobaczyć ten nietypowy, nowojorski park. Zwłaszcza, że dojazd zajmuje tylko siedem minut promem z Dolnego Manhattanu.

W tym roku są trzy, dodatkowe powody dla których warto odwiedzić Wyspę Gubernatorów.

1. Glamping
Glamping to bardzo modna ostatnio forma spędzenia wakacji. Sama nazwa “glamping” to połączenie dwóch słów glamour + camping. To taki “luksusowy kemping” z pełnym wyposażeniem na poziomie hotelowym (gorące prysznice, prąd, ekspresy do kawy, konsjerż) a zarazem miejsce przyjazne dla środowiska.
Kiedyś wyspa była “zamykana” na noc, a większość nowojorczyków często fantazjowała jakby tu zostać na wyspie na noc… W tym roku będzie to po raz pierwszy możliwe. Teraz można wynająć luksusowy namiot na nowootwratym polu kempingowym.
Ceny są porównywalne do cen hoteli w Nowym Jorku od $200 (za zwykły namiot) do $560 (za bardziej luksusową wersję namiotu).

Wyspa Gubernatorów

Wyspa Gubernatorów

2. Lodowisko
Co byście powiedzieli na łyżwy latem? A jeżeli dodam, że z lodowiska będzie się rozpościerał przepiękny widok na Manhattan? Na Wyspie Gubernatorów otwarto właśnie lodowisko wykonane z syntetycznego materiału, który ma właściwości podobne do prawdziwego lodu.
Z lodowiska będzie korzystać codziennie od 10:00 do 17.00 w dni powszednie, a od 10:00 do 18:00 w weekendy. W piątki lodowisko będzie otwarte do godziny 21:00. Wypożyczenie łyżwy kosztuje $20 dla dorosłych i $15 dla dzieci. Codziennie przez dwie godziny (od 10:00 do 12:00) lodowisko jest darmowe.

Wyspa GubernatorówNa powyższym zdjęciu lodowisko jeszcze w budowie. Zostalo oficjalnie otwarte wczoraj

3. Zachody słońca i filmy
Wyspa Gubernatorów oferuje wyjątkowy widok na Statuę Wolności, panoramę dolnego Manhattanu, Most Brooklyński i nabrzeże Brooklynu. Teraz w każdy piątek można zostać na wyspie do 22:00 zamówić ostrygi, szampana, drinka czy wino w jednym z barów na wybrzeżu i obserwować jak słońce chowa się za sylwetkami manhattańskich wieżowców. W piątki będzie można też obejrzeć darmowe pokazy filmów. Wyświetlane będą między innymi “Ucieczka z Nowego Jorku”, “Rozpaczliwie szukam Susan” i “Pogromcy duchów” – czyli takie nowojorskie klasyki.
Park będzie otwarty dłużej w każdy piątek od 25 maja do 14 września.

Wyspa gubernatorów

1 comment
0

You may also like

1 comment

Waldemarrr June 8, 2018 - 9:19 am

Brzmi świetnie ?

Reply

Porozmawiajmy :)