Tania opcja transportu (dla osób nie lubiących metra)

by Little Town Shoes
3 comments

Metro jest najtańszym i najszybszym środkiem transportu po Nowym Jorku. Ale nie jest intyicyjne i nie każdy lubi jeżdzić metrem. Taksówki nie są opcją dla osób podróżujących z budżetem. Uber – też nie do końca sprawdza się w Nowym Jorku. Ceny za przejazd taksówką i Uberem w Nowym Jorku są bardzo podobne. Dodatkowo w przypadku zamawiania Ubera należy uważać na tzw. surge prices (nagly wzrost cen z uwagi na zwiększony popyt). W takim wypadku przejazd Uberem wyjdzie droższy niż taksówką. Co robić?

Ja często korzystam z uslug innej firmy, która stanowi dużo tańszą opcję – VIA.
VIA to taka hybryda minibusy i taksówki, tzn. jedziemy pod wskazany adres ale z innymi pasażerami.

VIA ma stałą opłatę 5 dolarów (w przypadku doładowania konta wcześniej) albo 7 dolarów w przypadku płacenia za każdą przejażdżkę. Powyższe ceny są dla jednej osoby, ja będziemy podróżować ze znajomym/dzieckiem to łącznie zapłacimy 8 dolarów (każda dodatkowa osoba +3 dolary)

Bez względu na odległość opłata jest stała na całym Manhattanie, poniżej 125 ulicy, od 6 rano do 12 w nocy od poniedziałku do piątku. Jeżeli podróżujesz z dwójką / trójką znajomych (albo dzieci) koszt będzie porównywalny od przejazdu metrem, a zostaniesz podstawiony pod wskazany adres. Czyli idealnie.

Od tego roku VIA ma też ofertę dojazdu z lotnisk i koszt wynosi odpowiednio (ceny dla jednego pasażera, dojazd do Centrum Manhattanu):
• LaGuardia: $24.95
• JFK $39.95
• Newark $49.95
Każdy dodatkowy pasażer zapłaci tylko $5.

Miejsca do których można dojechać VIA. Przejazd na Brooklynie i Long Island City zaczyna się już od 2,75 dolara, czyli jest to koszt przejazdu metrem.

Jak to działa?
1. Trzeba sciągnąć na telefon aplikację VIA.
2. Dodać kod zniżkowy (w sekcji promo codes) robert7s6n aby dostać $15 – do wykorzystania na kurs z lotniska lub na pierwsze trzy darmowe kursy po Manhattanie)
3. Zarezerwować przejazd przez telefon
4. Wybrać miejsce do którego przyjedzie taksówka (najlepiej najbliższe skrzyżowanie ulic)
5. Wpisać adres pod który jedziemy
6. Poczekać na samochód ze znaczkiem:

Łatwe, przyjemne i koszt to tylko $5 za przejażdżkę na Manhattanie, od $2.75 na Brooklynie.

3 comments
0

You may also like

3 comments

Michal Sierakowski August 4, 2018 - 6:26 am

Dzięki za cynk , teraz dostaje się 10 USD zamiast 15 USD, pewnie coś zmienili. Sharing is caring 🙂

Reply
Anna October 14, 2018 - 1:25 am

Mam pytanie co z bagażem w tej aplikacji ? Bo my 2+1 dziecko mamy trzy walizki i wózek. Co wtedy, czy to sie gdzieś wpisuje? Bo w Polsce zastanawialiśmy dla nas kombi. Czy lepiej zamowic taksówkę? Ale czy zamawia sie też wieksza i czy za to jest doplata tak jak w Polsce. Czy duzo wczesniej trzeba zamówić? Jak to jest? 🙂

Reply
Little Town Shoes October 14, 2018 - 11:47 am

Z reguły są bardzo duże samochody także nie powinno być problemu.

Reply

Porozmawiajmy :)