Nowy Jork za pół ceny

Mam dwie wiadomości. Zacznę od tej złej. Okazało się, że w marcu zlikwidowano zniżkowe karnety na taras widokowy 1 WTC. Ale jest i dobra wiadomość – pojawiły się nowe karnety, które obejmują bilety na 1 WTC. I tak po krótkiej przerwie znowu możemy zwiedzać Nowy Jork za pół ceny 🙂

P.S. O tym, że zlikwidowano zniżki i o nowych karnetach dowiedziałam się od czytelników bloga. Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi i że pomagacie mi aktualizować informacje na blogu na bieżąco! <3 

Wracając do zniżek. Te zniżkowe karnety z biletami na 1 WTC to SightSeeing PassBardzo ciekawa oferta – logiczna i łatwa w obsłudze. Ale po kolei.

W Sightseeing Pass są dostępne karnety w dwóch wariantach:

  • The SightSeeing Pass Unlimited  (nielimitowany) – kiedy możemy zobaczyć nieograniczoną liczbę atrakcji w czasie od 1 do 10 dni. Taki nielimitowany karnet jest najlepszy dla osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy i nastawionych na intensywne zwiedzanie. Taki karnet gwarantuje też największe oszczędności.
  • Drugi wariant to the Sightseeing Flex Pass – Sightseeing Flex Pass (elastyczny) – w tej ofercie wybieramy od 2 do 10 atrakcji i możemy zadecydować później, które atrakcje i kiedy chcielibyśmy zobaczyć. Na zobaczenie wybranych atrakcji mamy 7 dni. Ten karnet jest rekomendowany dla osób, które cenią sobie elastyczność w planowaniu podroży ale jednak nie chcą przepłacać za bilety wstępu.

Podobnie jak inne pasy Sightseeing Pass Unlimited jak i Flex pozwala unikać kolejek do wybranych atrakcji.

Wystarczy zamówić pass online i aktywować przy pierwszej atrakcji.

Zwiedzamy intensywnie 

Jeżeli jesteśmy nastawieni na intensywne zwiedzanie to mamy do wyboru dwa karnety z nielimitowaną liczbą atrakcji: opisany powyżej Sightseeing Pass Unlimited i opisywany wcześniej na blogu The New York Pass – który wybrać?

Oba karnety działają podobnie. Jeżeli kupimy Pass na dwa dni to karnet zostanie aktywowany przy wejściu do pierwszej atrakcji a wygaśnie o północy następnego dnia. Czyli jeżeli zaczniemy zwiedzanie w poniedziałek to karnet wygaśnie we wtorek w nocy. W tym czasie możemy wykorzystać karnet na dowolną liczbę atrakcji.

W zasadzie obie firmy oferują bardzo podobne atrakcje. Największa różnica to, że Sightseeing Pass Unlimited ma w ofercie bilety na taras widokowy 1 WTC i National Geographic Ocean Odyssey.  A The New York Pass bilety na taras widokowy Top of the Rock, wycieczkę po Rockefeller Center i Lincoln Center.

Obie firmy mają w ofercie ponad 80 atrakcji, rejsów, wycieczek, etc a więc jest z czego wybierać.

Wejścia bez kolejki

Oba Passy oferują wejście bez kolejki do wybranych atrakcji (fast track) a oczywiście wszędzie omijamy kolejki po zakup biletów (karnety są już biletami).The New York Pass ma w ofercie więcej atrakcji do których wchodzimy bez kolejki (fast track).

Autobus

Przy zakupie Pasów mamy możliwość korzystania z piętrowych busów każdego dnia na kiedy mamy karnet. Idealne rozwiązanie dla osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy albo mających mało czasu na zwiedzanie.

Ceny

Ceny obydwu pasów są prawie identyczne. Oba sprzedawane są ze zniżką.

Rekomendacja:

Oba pasy są bardzo fajne i warte polecenia – który wybrać? Chyba naprawdę zależy czy wolicie Top of the Rock czy 1 WTC (jeden z tych tarasów jest na liście “must see”). Najbardziej oplacalne są opcje 4, 5 albo 7 dniowe. Oszczędności mogą wynieść od 70$ (już przy jednodniowej karcie) do ponad $700 przy 10 dniowej.

Odwiedzamy Wybrane Atrakcje

Jeżeli NIE jesteśmy nastawieni na bardzo intensywne zwiedzania ale jest kilka atrakcji które chcecie zobaczyć to lepsze będą karnety typu Sightseeing Flex Pass albo  opisywany wcześniej na blogu Explorer.

Oba karnety działają podobnie: wybieramy z ponad 80 atrakcji ile i które atrakcje chcemy zobaczyć. Na zobaczenie wybranych atrakcji mamy 7 dni w przypadku Sightseeing Flex Pass albo 30 dni w przypadku Explorer’a

Oba karnety mają bardzo podobną listę atrakcji. Zasadnicza różnica to który taras widokowy wolimy – Top of the Rock (Explorer Pass) czy 1 WTC (Sightseeing).

Wybór innych atrakcji jest porównywalny, nie ma zasadniczo większych różnic pomiędzy pasami.

Ceny

Ceny katalogowe obydwu pasów są identyczne. Jednak Sightseeingpass ma teraz dodatkowe zniżki na wybrane karnety. I tak przykładowo karnet na 4 atrakcji w Explorer zapłacimy $110 natomiast w Sightseeingpass po uwzględnieniu zniżki $100 . W tym pasie zapłacimy mniej za 6 atrakcji niż za 5 atrakcji. Pewnie błąd na stronie można skorzystać zanim organizatorzy przeczytają moją notkę na blogu 🙂 Warto zajrzeć porównać ceny.

Przykładowe oszczędności przy zakupie karnetu na 6 atrakcji (taras widokowy 1 WTC ($34), Empire State Building ($36), 9/11 Museum ($26), Rejsu dookoła Manhattanu ($37), Przejazdu Piętrowym Autobusem ($59) i National Geographic Enconter ($39.5)) zaoszczędzimy $104 na jednym karnecie. Oczywiście im więcej atrakcji tym większe oszczędności. Przy obecnych zniżkach bardziej opłaca się kupić Sightseeing Flex Pass na 10 atrakcji – zapłacimy wtedy $15.9 za jedną atrakcję.

One comment

  1. Pani Magdo! Bardzo lubię Pani bloga – jest przejrzysty i zawiera mnóstwo przydatnych informacji. Czy mogę prosić o jedną radę? Wybieram się w sierpniu do Nowego Yorku a potem na kilka dni do Waszyngtonu. Lot powrotny mam z JFK Airport, bramki zamykają się o 16.40. Jak wcześnie muszę opuścić Waszyngton by zdążyć na lot, jaki środek transportu wybrać by mieć pewność, że zdążę? Będę wdzięczna za radę.
    Pozdrawiam

Porozmawiajmy :)