Rejs dookoła Manhattanu

by Little Town Shoes
5 comments

Jeżeli masz pięć dni na zwiedzenie Nowego Jorku to koniecznie wybierz się na rejs dookoła Manhattanu. Jeżeli masz tylko jeden dzień na zwiedzenie Nowego Jorku to koniecznie wybierz się na rejs dookoła Manhattanu 😉
Mówię całkowicie poważnie – bez względu na to ile masz czasu – rejs jest obowiązkowy (jeżeli tylko dopisuje pogoda).

Ciekawą opcją na zobaczenie panoramy Manhattanu jest prom Staten Island. Kursuje on co 30 minut, przez całą dobę i jest darmowy. Prom przepływa w sporej odległości od Statuy Wolności – więc nie jest to dobry sposób jeśli zamierzasz przyjrzeć się Lady of Liberty. Natomiast widok na sam Manhattan z promu jest niesamowity. W tej notce napisałam dokładniej jak dojechać do promu, zamieściłam też film i zdjęcia z promu Staten Island .

Bardzo lubię i polecam rejsy Circle Line – to jest najstarsza firma, która oferuje rejsy w Nowym Jorku. Ma bardzo dobrych przewodników i do wyboru kilka ciekawych programów: od godzinnego rejsu pod Statuę Wolności (od kwietnia do listopada) aż do 2,5-godzinnej wycieczki dookoła całego całego Manhattanu. Ceny wahają się od $31 do $43. Wycieczki Circle Line są dostępne w ramach każdego z pasów (więcej informacji poniżej).

Posiadacze karty Go City Card mogą wybrać między rejsem pod Statuę Wolności, 2,5-godzinnym Landmarks Cruise, rejsem nocnym Circle Line Downtown and Downtown Liberty Express.

Posiadacze karty SightSeeing Pass mają do wybory tylko dwa rejsy Circle Line Landmarks (1,5 godzinnym) albo rejsu pod Statuę Wolności. Posiadacze karty mają też możliwość skorzystanie z hop-on hop-off ferry tour.

Dokładne porównanie wszystkich karnetów jest tu .

Jeżeli nie chcesz kupować pasów i wolisz rejs w bardziej kameralnej atmosferze to polecam Classic Harbor Line. Ta firma nie specjalizuje się w rejsach z przewodnikami ale ma w ofercie rejsy z lampką szampana, koncertem jazzowym albo brunchem w bardziej kameralnej atmosferze. Ceny od $46 (1,5-godzinny rejs) do $65 (Evening Jazz Cruise)

Poniższy film nakręcony był właśnie na rejsie Classic Harbor Line:

5 comments
0

You may also like

5 comments

Sylwia April 24, 2018 - 10:15 pm

Jesteśmy właśnie w NY i zwiedzaliśmy wg Twoich wskazówek z książki Z Nowym Jorkiem na NY.Minęło 5 dni pobytu i już prawie wszystko zaliczone :-).Polecam ksiazke Magdy wszystkim którzy się wybierają tutaj.
Cenne wskazówki dotyczące metra..
P.S.Bardziej niż zatłoczony Washinghton Square park podobał nam się Prospect park ktory dzisiaj odwiedzilismy
Pozdrawiamy 🙂

Reply
Little Town Shoes April 25, 2018 - 2:24 am

Bardzo dziękuję i cieszę się, że książka przydała się! Co do Prospect Parku to zgadzam się – sama mieszkam niedaleko tego parku. Washington Square też ma swój urok.

Reply
Sylwia April 25, 2018 - 2:49 am

Książka bardzo się przydala:-) Przeczytaliśmy jeszcze w Polsce .Jutro przed nami Flushing..:-) pierożki i te sprawy 🙂
Coś oprócz miejsc wypisanych w książce jeszcze warto zobaczyć? bo nam się lista wyczerpala…
Pozdrawiamy

Reply
Aga May 4, 2018 - 4:23 pm

Czy ktoś odwiedzających bloga może wie, czy można gdzieś jeszcze zakupić książkę Pani Magdy? Szukałam chyba wszędzie i niestety skończyły mi się pomysły.

Reply
Little Town Shoes May 4, 2018 - 9:59 pm

Dodałam zapytanie na Facebooku i wygląda, że nie ma niestety już nigdzie w formie papierowej ale kilka osób ma i może odsprzedać! Tutaj jest więcej informacji: https://www.facebook.com/LittleTownShoes/photos/a.1499793626813967.1073741844.228477043945638/1499793666813963/?type=3&theater

Reply

Porozmawiajmy :)