Nowy Jork w lutym (Co spakować? Co zobaczyć?)

by Little Town Shoes
6 comments

Jest kilka powodów, dla których warto odwiedzić Nowy Jork w lutym. To dobry okres na wyjazd, aby cieszyć się miastem bez tłumów, a wręcz idealny dla osób planujących spędzić więcej czasu w muzeach czy na zakupach. 

Chociaż pogoda nie zawsze sprzyja długim spacerom, to w lutym masz największe szanse, żeby zobaczyć Central Park w śniegu, a ceny hoteli i lotów są dużo niższe niż latem.

Pogoda w lutym

Średnie temperatury w ciągu dnia zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 1℃ do 9℃. Chociaż zdarzały się też dni, w których mieliśmy -10C a nawet -15C w lutym. O ironio z reguły najzimniej jest w czasie nowojorskiego tygodnia mody. 

Patrząc na termometr należy pamiętać, że odczuwalne temperatury mogę być dużo niższe z uwagi na wiatry i wilgotność powietrza. Dodatkowo należy pamiętać że zima w Nowym Jork jest nieprzewidywalna – wczoraj było +13C a w przyszłym tygodniu mają być opady śniegu.

Co spakować? 

Ubieraj się na cebulkę. Ja przez całą nowojorską zimę noszę bieliznę termoaktywną. Ocieplane spodnie, dwie kurtki – jedna lżejsza, typu ciepła wiatrówka, a na to wodoodporna, puchowa kurtka. Dlaczego tyle warstw ubrań? 
W Nowym Jork w zasadzie zawsze trzeba się ubierać na cebulkę. Odczuwalne temperatury, z uwagi na wiatr i dużą wilgotność powietrza, są często niższe niż pokazuje termometr. Z drugiej strony w nowojorskim metrze, w sklepach, muzeach będzie ciepło. Strój na cebulkę na to najlepsze rozwiązanie. 

Oczywiście najważniejsze są wygodne buty (w każdym sezonie). 

Wydarzenia w lutym

Jak w każdym miesiącu w lutym w Nowym Jorku bardzo dużo się dzieje,  i tak mamy: 

NYFW (nowojorski tydzień mody)

W tym roku nowojorski tydzień zaczyna się 6 lutego i trwa do 13 lutego. Chociaż większość pokazów nie jest dostępna dla zwykłych śmiertelników to atmosferę w całym mieście jest wyjątkowa, a nawet zwykli mieszkańcy ubierają się jakoś lepiej. Aby podpatrzeć modelki i blogerki modowe najlepiej udać się do SoHO albo do Meatpacking. 

Wydarzenia sportowe  

W Madison Square Garden i Barkley Center w zasadzie codziennie odbywają się mecze hokeja.

Do 9 lutego trwa Tydzień Restauracji – nawet w najlepszych restauracjach biorących udział w wydarzeniu za dwudaniowy lunch zapłacimy $26; a trzydaniową kolację $42

Do 9 lutego trwa Broadway Week – w czasie tego tygodnia można kupić 2 bilety w cenie jednego na wybrane przedstawienia. 

A od 10 lutego do 23 lutego Off-Broadway Week – można kupić 2 bilety w cenie jednego na przedstawienia grane w teatrach off-Broadway. Jaka jest różnica pomiędzy Broadway a off-Broadway? Wielkość teatru – teatry broadwayowskie to te, które mają ponad 500 miejsc siedzących. Te mniejsze nazywane są off-Broadway, a mamy nawet off-off-Broadway w przypadku bardzo małych produkcji. 

Nowy Jork w lutym obfituje w wydarzenia muzyczne i tak mamy w tym roku, w lutym odbędą się koncerty Celin Dion, Billy Joel, the Eagels, Josh Groban, the Lumineers i Chance the Rapper.

8 lutego, od 12 do 16 odbędzie się bieg w bieliźnie w celach charytatywnych – impreza ma na celu zebrania środków na neurofibromatozę (NF), genetyczne zaburzenie nowotworu. 

Nowy Jork w lutym

14 lutego, w Walentynki, o godz. 18 odbędzie się masowa ceremonia w czasie której pary odnowią więzy ślubne na Times Square. Pary będą składać przysięgę na słynnych czerwonych schodach na wysokości 46 ulicy. więcej informacji tu.

Nowy Jork w lutym

Od 15 lutego rusza coroczny pokaz storczyków w ogrodzie botanicznym (The New York Botanical Garden). W tym roku będzie można obejrzeć olśniewające kwiatowe kreacje zaprojektowane przez Jeffa Leathama, słynnego dyrektora artystycznego hotelu Four Seasons George V w Paryżu oraz projektanta kwiatów dla wielu gwiazd. 

Nowy Jork w lutym to oczywiście lodowiska
W luty otwarte są wszystkie miejskie lodowiska – to najbardziej znane przy Rockeffeller Center, to najładniej położone w Central Park (Wollman Rink), oraz moje ulubione przy Bryant Park. 
W tym roku otwarto też nowe lodowisko przy molo 17 w South Seaprt. Lodowisko mieści się na dachu budynku i jeżdżąc na łyżwach można podziwiać most brooklyński i panoramę Dolnego Manhattanu.   

6 comments
1

You may also like

6 comments

4premiere February 6, 2020 - 10:37 am

Swietny post:) Fajnie by bylo jakbys zrobila moze taki post co w kazdym miesiacu mozna zobaczc w NYC, na co warto zwrocic uwage?
Ja sie wybieram w kwietniu, czy pogoda wtedy jest bardzo kaprysna?

Reply
Little Town Shoes February 6, 2020 - 1:44 pm

Taki mam zamiar – postaram się opisać wszystko miesiące. Kwiecień – bywa kapryśmy, ale coraz cieplejszy.

Reply
asia February 6, 2020 - 4:14 pm

Idealny post na przyszłotygodniowy wypad do NYC 🙂 A jeżeli chodzi o wyprzedaże? Kiedy zaczynają się te z okazji Presidents Day?

Reply
Little Town Shoes February 6, 2020 - 4:21 pm

Tak dokładnie

Reply
Marta Sławska February 8, 2020 - 1:01 pm

A NY w Wielkanoc?? Czy to zły pomysł, wiele atrakcji będzie niedostępnych? A może wręcz przeciwnie, szykuje się coś ciekawego? Bilety już kupione, poszło. Wielkanoc w NY jest nasza

Reply
Little Town Shoes February 8, 2020 - 1:07 pm

Nowy Jork to zawsze dobry pomysł ?

Reply

Porozmawiajmy :)