Nowy taras widokowy Edge – wszystko co musisz wiedzieć

by Little Town Shoes
5 comments

Zacznę od bardzo dobrej wiadomości dla osób, które już kupiły bądź planują kupić w tym roku sightseeing pass (NYC Prices page) – nowy taras widokowy Edge będzie od marca w ich pakiecie! <3

Co to jest Edge? Skąd wynika moja ekscytacja? 🙂

Edge to najnowszy taras widokowy w Nowym Jorku, który zostanie oficjalnie otwarty w marcu (dokładnie 11 marca, 2020 roku). Znajduje się na wysokości około 345 metrze (1131 stóp), ale to nie sama wysokość czyni go wyjątkowym. W przeciwieństwie do innych nowojorskich tarasów widokowych znajdujących się na zewnątrz (takich jak w 30 Rockefeller Center i Empire State Building, które znajdują się na dachach tych historycznych budynków), Edge jest trójkątnym klinem, który wystaje z boku budynku. Wygląda tak jakby był zawieszony w powietrzu.

Największą atrakcją tarasu ma być szklana podłoga, która ma dawać widok bezpośrednio na ulicę poniżej.

Nowy taras widokowy Edge

Gdzie to jest?

Nowy taras widokowy Edge znajduje się na 100 piętrze najwyższego budynku w Hudson Yards (30 Hudson Yards). Jeśli nie byliście ostatnio w Nowym Jorku, Hudson Yards to nowa dzielnica, która została zbudowana po zachodniej stronie Manhattanu, na północ od Chelsea i na południe od Hell’s Kitchen, tuż przy High Line.

Jest tutaj słynny Vessel (który opisałam kiedyś w tej notce), duża galeria handlowa dom towarowy Neiman Marcus, hiszpańska hala gastronomiczna, a nawet pierwszy hotel sieci siłowni Equinox.

Wejście do 30 Hudson Yards znajduje się na rogu 10th Avenue i 33rd Street. Najbliższy przystanek metra to 34th Street – Hudson Yards, linia 7 (purpurowa)

Nowy taras widokowy Edge

Czy będą tam restauracje?

Tak! Peak będzie restauracją, barem, kawiarnią na 101. piętrze przy 30 Hudson Yards. Bar z szampanami będzie na 100. piętrze. Restauracja i bar zostaną otwarte w tym samym dniu co najnowszy taras widokowy Edge czyli 11 marca.
Oczywiście, jak to w Nowym Jorku, już nie miejsc w restauracji … ale trzeba polować, może coś się zwolni 😉

Ile będzie kosztowało wejście na nowy taras widokowy Edge?

Bilety są już w sprzedaży na stronie edgenyc.com

Bilety dla dorosłych na nowy taras widokowy Edge kosztują $36 przy zakupie na stronie edgenyc.com i odpowiednio $38 jeżeli kupione na miejscu.
Bilety dla dzieci do lat 12 wynoszą odpowiednio $31 lub $33, dzieci do lat 5 lat mogą wejść za darmo.

W zasadzie bilety na Edge są w podobnej cenie jak na wszystkie inne tarasy widokowe w Nowym Jorku (bilety zaczynają się od 35 USD za wstęp do One World Observatory i 38 USD za Empire State Building).

Bilety na Edge będą w pakiecie z sightseeing pass. Na razie tylko ta firma ogłosiła, że podpisali o współpracy ale to może się jeszcze zmienić.

To kto się odważy wjechać na ten taras? 🙂 My z Robbiem już mamy bilety 🙂

5 comments
3

You may also like

5 comments

Agnieszka February 25, 2020 - 6:57 am

Aaaaale super!!! Jak znowu będę w NYC to koniecznie! Przeżyłam Willis Tower w Chicago, to Edge tym bardziej 🙂

Reply
Karolina February 26, 2020 - 1:56 pm

Wybieram się tam w maju 🙂 Sama wizualizacja tarasu i otaczającego widoku robi mega wrażenie! Liczę na to, że będę mogła wejść tam korzystając z sightseeing pass. Na stronie internetowej nie znalazłam wzmianki, że może to się zmienić. Mam nadzieję, że jednak będzie dostępny z passem. Obawiam się tylko tego, że ze względu na duże zainteresowanie EDGE (bilety powoli się wyprzedają), może być ciężko dostać się tam z passem bez rezerwacji. Nie wiem, jak to będzie wyglądało w praktyce…

Reply
Little Town Shoes February 26, 2020 - 2:03 pm

Myślę że oni muszą trzymać piję biletów na sightseeing pass – myślę że to nie może się zmienić. Do tej pory ta firma była bardzo wiarygodna. Myślę że będzie wszystko ok.

Reply
lisona February 27, 2020 - 11:16 am

Witam, super. Chcialabym stanać tam , gdzie ten czlowiek, sama krawedz ach!!!

Reply
Fiorka April 16, 2020 - 11:40 am

Ale cudnie! Ja mam bilety na sierpień do Nowego Jorku (to już moja trzecia wizyta!) i odliczam dni do wylotu. Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje nam planów. Taras widokowy Edge już jest na mojej liście!

Reply

Porozmawiajmy :)