Hotel Plaza (hotel Kevina)

by Little Town Shoes
4 comments

Czy lubicie kluby książkowe? W Nowym Jorku są one bardzo popularne. Zakładane są przez znajomych, sąsiadów, czytelników gazet, etc.
Teraz ze znajomymi założyliśmy taki klub i będziemy czytać lektury o Nowym Jorku, a później odwiedzać miejsca opisane w książkach! Pierwszy był Hotel Plaza (hotel Kevina).

Przeczytaliśmy książkę The Plaza (the secret life of America’s most famous hotel) Julie Satow.

Hotel The Plaza, jeden z dwóch nowojorskich hoteli, który został wpisany do rejestru zabytków, położony w najbardziej ekskluzywnej części miasta tuż przy Piątej Alei i Central Parku. Znany ze swojej historii, luksusu i swoich gości. W hotelu gościło wiele znanych osobistości, w tym Cary Grant, Marilyn Monroe, Richard Burton i Elizabeth Taylor, Beatlesi, Mark Twain.

The Plaza znany jest z wielu Hollywoodzkich filmów m.in. „Artur”, „Tacy byliśmy”, „Bezsenność w Seatlle”, „American Hustle”, „Dwa miliony dolarów napiwku”. Rozgrywały się tu sceny zarówno książki jaki i filmu „Wielki Gatsby”. Najsłynniejszym jednak filmem, którego akcja rozgrywa się w hotelu jest oczywiście „Kevin sam w Nowym Jorku”. Hotel też często żartobliwie nazywany jest Hotel Plaza (hotel Kevina). Wygląda tak jak na filmie poza jednym wyjątkiem … w hotelu nie ma basenu. A zdarzało się ponoć, że niektórzy w szlafrokach i kostiumach kąpielowych pojawiali się w recepcji szukając filmowego basenu…

W romantycznej komedii „Ślubne wojny” dwie przyjaciółki (grane przez Kate Hudson i Anne Hathaway) walczą o rezerwację sali balowej właśnie w hotelu The Plaza. Nie przez przypadek wybrano tę salę – historycznie było to miejsce wielu imprez gromadzących śmietankę towarzyską Ameryki. Tu odbyło się wesele m.in. córki prezydenta Richarda Nixona, Catherine Zety-Jones i Michaela Douglasa, czy Donalda Trumpa i jego drugiej żony (Marly Maples).

Hotel przez moment nazywał się Trump Plaza Hotel, kiedy należał do obecnego prezydenta USA. Trump zatrudnił do prowadzenie hotelu swoją pierwszą żonę i zgodnie z swoim (kontrowersyjnym) oświadczeniem płacił jej “1 dolara miesięcznie i wszystkie sukienki jakie tylko chce”.
Zawirowanie finansowe obecnego prezydenta Stanów doprowadziły do bankructwa, Trump sprzedał go z dużą stratą.
Hotel kilkakrotnie zmieniał właścicieli. Obecnie jest własnością inwestorów z Kataru.

Na dyskusję o książce i historii wybraliśmy The Palm Court, czyli salę na popołudniową herbatkę w The Plaza. Piękne, przestronne pomieszczenie z lustrzanymi ścianami, marmurowymi kolumnami i witrażowym sufitem. Jeśli interesują Cię eleganckie miejsca na high tea w Nowym Jorku, trudno będzie znaleźć coś bardziej klasycznego lub stylowego niż Palm Court w hotelu Plaza.

Taka “popołudniowa herbatka” trwa kilka godzin do herbatki podawane są kanapeczki i ciasteczka. Jest dość drogo – najtańszy zestaw kosztuje $75 (przed podatkami i napiwkami) – no atmosfera tego miejsca jest wyjątkowa. To jedno z miejsc, które według mnie wszyscy miłośnicy popołudniowej herbaty, filmów i pięknych wnętrz muszą odwiedzić przynajmniej raz, ponieważ jest to w końcu Plaza.

Sukienka Bizuu, buty R13

4 comments
8

You may also like

4 comments

Alicja Hollas- Korowiecka August 31, 2019 - 12:44 pm

Czy do Hotelu można wejść bez rezerwacji? Najchętniej zrobiłabym córce zdjęcie jak robi Kevinowski wślizg, ale zadowole się po prostu zerknieciem na recepcję i hol 🙂

Reply
Little Town Shoes August 31, 2019 - 10:45 pm

Z reguły tak, ale niestety zdarza się że recepcja a nawet hol są dostępne tylko dla gości hotelowych. Zależy pewnie od liczby turystów.

Reply
Maryfw September 1, 2019 - 6:52 pm

A czy jest możliwość wejścia do hotelu na samą kawę i ile kosztuje ona? Super artykuł. Pozdawiam

Reply
Ania September 3, 2019 - 12:44 pm

75$ od osoby? Dość droga herbatka, no ale to w końcu Hotel Plaza!

Reply

Porozmawiajmy :)