Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

by Little Town Shoes
1 comment

Na blogu jest wiele notek o tym jak małe mogą być mieszkania w Nowym Jorku. Osoby, które mieszkały w hotelach przy Times Square przekonały się, ze można obyć się przykładowo bez szafy, a duża łazienka to tylko zbędny luksus.

Jednakże nawet w mieście gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota można znaleźć absolutnie przepiękne mieszkania. Oto moja lista ulubionych nowojorskich mieszkań, które ostatnio były wystawione na sprzedaż. Tak odkładam do skarbonki. Juz niedługo.

1.

To poniższe mieszkanie nie jest największe ani najciekawiej urządzone, ale ten taras….
Na tarasie jest fontanna bez krawędzi i donice z kwiatami jabłoni. Czyż nie ma nic lepszego niż jabłka z własnego balkonu? 🙂

dam-images-decor-2013-04-angus-wilkie-angus-wilkie-02-terrace

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

2.

Ok, takie korynckie kolumny nie są do końca w moim stylu ale w połączeniu ze sztuka współczesną całkiem ciekawie się prezentują.

Kamienny 17towieczny kominek, olbrzymi drewniany stół i fantastycznym widok na Central Park- oczywiście.

art-collector-s-apartment-6

3.

W tym mieszkaniu sa tylko cztery sypialnie, ale za to czerty i pół łazienki. Penthous  zbudowany na szczycie starego budynku Art Deco z 1929.

To piękne mieszkanie zostało zaprojektowane przez Jamesa Carpenter, tego samego architekta, który zbudował 7 World Trade Center.

Mamy podgrzewana podłogę i trzy kominki.

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

4.

To najnowsze mieszkanie z tej listy, ma najpiękniejszy widok i było na sprzedaż już za 130 milionów dolarów.

Ten budynek był już parę razy pokazywany na blogu. Ta łazienka zawsze przyprawia mnie o palpitacje serca.

520-park-ave

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

5.

Wielkość tego salonu naprawdę zrobi wrażenie, nie tylko na mieszkańcach Manhattanu. Sześc pokoi, sauna, prywatna sala kinowa no i ten widok … Mieszkanie zostało sprzedane za 90 milionów dolarów. W porównaniu do ceny tego powyżej to taka prawie okazja.

one57-duplex

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

6.
Jak się cieszyć zachodami słońca to najlepiej przy własnym dwudziestometrowym basenie mieszczącym się na dachu jednego z wyższych budynków w NYC. Trochę spokoju od tego szalonego miasta zapewni widok na Hudson River.

screen-shot-2015-02-09-at-11.07.10-pm

 

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

7  Mieszkanie Taylor Swift

Same mieszkanie nie robi az tak dużego wrażenia co lista jej przyjaciół na imprezach w tym mieszkaniu. Rozumiem ze to przychodzi w zestawie tak jak szafy wnękowe?

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

Mieszkanie Taylor nie jest na sprzedaż ale ponoć w sąsiedztwie, w tym samym budynku, można wynająć mieszkanie już za 27 500 dolarów miesięcznie.

Zapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkaniaZapierające dech w piersiach nowojorskie mieszkania

Tutaj znajdziecie więcej jak naprawdę wygląda codzienne życie w Nowym Jorku 🙂 <3

1 comment
0

You may also like

1 comment

Papuga z USA October 12, 2015 - 1:46 pm

Tak, ten mały metraż nowojorskich mieszkań jest chyba największym dezorientującym zaskoczeniem dla Polaka, który przywiózł ze sobą amerykańskie mity i wyobrażenia o Stanach 🙂 Ja też to przeżyłam płacąc krocie za pokoik na miarę tych, które pokazujesz w swoim wcześniejszym artykule. Z czasem jednak chyba człowiek się przyzwyczaja do tego i mając doświadczenia nowojorskie w wielu innych dziedzinach, nic go już tak nie zaskakuje.

Co do Twojego wyboru mieszkań, masz kobietko gust 🙂 Bardzo smaczny i nowoczesny. Nie dziwię się, że mieszkanie z tarasem ustawiłaś jako pierwsze, to chyba też byłby mój faworyt. W zasadzie ostatnio myślałam sobie o moim powrocie do Polski, do Warszawy… gdzie zawsze marzyło mi się takie mieszkanie z widokiem na Pałac Kultury, z dużym dachowym tarasem… Może zatem jest to alternatywa dla manhattańskich widoków 😉 pewnie znacznie tańsza – choć… niestety często nadal niedostępna.

… no a ta łazienka z białą wanną i widokiem…. no chyba bym tam nawet spała 😉

Reply

Porozmawiajmy :)