Wycieczki autobusem po Nowym Jorku

by Little Town Shoes
2 comments

Będę szczera. Ja nie jestem zwolenniczka wycieczek autobusami. Uważam, że po Nowym Jorku najlepiej jest chodzić. Ale … jeżeli mamy mało czasu, podróżujemy z dzieckiem bądź po prostu perspektywa kilometrów na piechotę nie jest naszym sposobem spędzania urlopu to … takie wycieczki autobusem po Nowym Jorku mogą być optymalnym rozwiązaniem.

To jest dobre, budżetowe rozwiązanie zwłaszcza w tak rozległym i trochę onieśmielającym mieście jakim jest Nowy Jork. W ciągu jednego bądź dwóch dni zobaczymy „w pigułce” całe miasto.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup biletów przeczytaj którą firmę wybrać.
Przewodnicy w firmach autobusowych są bardzo różni jak i liczba samochodów a tym samym długość kolejek. Którą firmę wybrać?

Wszystkie firmy zapewniają transport do głównych atrakcji turystycznych w całym mieście. Oferują bilety 1,2 lub 3-dniowe, bardzo często tez wycieczki nocne. W pakiecie można kupić i rejs statkiem i kupony rabatowe do innych atrakcji. Niektóre firmy przewozowe mają przewodników a inne oferują zestawy audio w kilku językach (niestety nie ma zestawów w języku polskim). Raczej potraktuj te firmy jako środek na dostanie się z miejsca A do B a nie jako dobre źródło informacji o mieście.

Rynek jest bardzo konkurencyjny, a więc porównaj ceny przed zakupem.

Wycieczki autobusem po Nowym Jorku

Big Bus Tours  – najlepsi przewodnicy, najwyższe oceny i umiarkowane ceny

Jedna z większych i najstarszych firm oferująca wycieczki nie tylko po Nowym Jorku ale także Las Vegas , San FranciscoChicagoWashingtonMiami. Można zakupić tańsze bilety kupując od razu wycieczkę po kilku miastach (przykładów jeżeli planujesz odwiedzić kilka amerykańskich miast)

Nowojorska wycieczka – Big Bus – składa się z 35 przystanków w ramach 4 tras – Downtown, Uptown i Midtown Manhattan oraz jednej trasie w Brooklynie (szczegółowe informacje na mapie). Trasy po Manhattanie trasy są ciekawe, Brooklyn dość skromnie (w zasadzie tylko dojazd do ogrodu botanicznego i muzeum).

Możesz także pobrać aplikację na telefon, aby łatwiej zaplanować przystanki. Przewodnik w języku angielskim z tłumaczeniem na 10 języków (niestety nie ma polskiego).

Firma ma 4 gwiazdki w rankingu TripAdvisor i w zasadzie negatywne oceny w dużej mierze dotyczą pogody bądź kolejek do nowojorskich atrakcji. Większość opinii jest pozytywna i o usługach i o przewodnikach w autobusach.

Ceny – zakup online gwarantuje najniższe ceny:
–  Classic – $53 – dorosły / $49 – dzieci
–  Premium – $62.10 – dorosły /  $59 – dzieci

Bilety – ważne przez 6 miesięcy od daty zakupu.
W ramach danej trasy i ważności bilety możesz wsiadać i wysiadać ile razy tylko chcesz.

Firma oferuje też pakiety z innymi atrakcjami (bilety na Empire State Building czy rejs na statuę) ale nie dają to oszczędności w porównaniu do cen biletów kupionych osobno.

Moim zdaniem najciekawsza jest opcja premium – zawiera dwudniowy bilet, nielimitowana liczbę przystanków + wycieczkę nocna albo rejs dookoła Manhattanu. Do tego dokupiłbym osobny karnet zniżkowy z wejściem do wybranych atrakcji.

Ważna informacja: Big Bus Tours dostępne są również w ramach karnetu The New York Pass

 GREY LINE BUS TOURS – najlepsza opcja budżetowa, dodatkowe oszczędności przy zakupie pakietów, wycieczka po Bronxie  

Kolejna firma oferująca wycieczki autokarowe to GrayLine (znany także jako CitySightseeing NYC). Ocena Tripadvisor jest trochę niższa od BigBus i wynosi 3.5 gwiazdek. Większość opinii jest nadal pozytywna. Negatywne dotyczą przewodników – kilka osób podkreślało że jest to dobra opcja transportowa ale z informacjami o mieście bywa różnie.

GreyLine jest jednak najtańszą opcja zwiedzania miasta. Za bilet dający dostęp do autobusu przez 48 godzin zapłacimy $59 dorośli / $49 dzieci

  • Nieograniczony dostęp do autobusu w najlepszych lokalizacjach na Manhattanie, Brooklynie i Bronx.
  • Nocna wycieczka po mieście w cenie
  • Trzy dni nielimitowana opcja kosztuje $74 – dorośli.
  • Można wykupić też wycieczki na poszczególne trasy tj: Dolny Manhattan, Gorny Manhattan, Brooklyn, Bronx.

W tym przypadku opłaca się kupić pakiety. Sightseeing jest nadal jedyna firma która oferuje zniżkowe bilety na taras widokowy 1 WTC i ma najtańsze bilety ($30) do zakupowego raju – Woodbury Common Premium

Ride – najlepsza autobusowa innowacja  
To relatywnie nowa firma. Autobusem nie są typowe bo zwiedzający siedzą bokiem do kierunku jazdy a przodem do chodnika, przed szklaną ścianą. To bardziej zabawne przedstawienie uliczne niż typowa nowojorska wycieczka. Po całym mieście rozstawieni są aktorzy, którzy gwarantują „autentyczne” nowojorskie scen.
4 gwiazdki na Tripadvisor. Dostępne za darmo w ramach usług New York Pass.

Znam osoby, które były zachwycone. Moim zdaniem jeżeli ktoś ma wykupiony The New York Pass to wtedy dlaczego nie (wycieczka jest wtedy za darmo). Ale raczej nie zapłaciłabym $60 za tą atrakcje. Są inne ciekawsze w Nowym Jorku.

2 comments
0

You may also like

2 comments

Ania September 17, 2017 - 1:00 pm

Przylatuję do New Jersey w niedzielę (8.10) rano ( tu mam noclegi ) i będę do czwartku chciałam skorzystać z np Big Busa przez 2 dni ,towarzyszyć mi będzie osoba po 60 więc chcąc jak najwięcej zobaczyć będzie to wygodna forma ,jednak przeczytałam ,że w te dni jest Dzień Kolumba jak to pogodzić czy ulice są pozamykane ,przy paradach czy mogałabyś napisać coś więcej jakie atrakcje będę w tym roku 😉 ?

Reply
XXX February 12, 2018 - 2:54 am

Korzystaliśmy z Big Busa w lutym 2018 r., właściwie cały dzień spędziliśmy w autobusach, przejechaliśmy dwie trasy: Downtown i Uptown i po raz trzeci wsiedliśmy do Big Busa tylko po to, by podrzucił nas do hotelu. Dla nas (dziesięciolatek + jego rodzice) było to świetne wprowadzenie do zwiedzania Nowego Jorku – zorientowaliśmy się w topografii i odległościach (na pieszo nie zobaczylibyśmy tego wszystkiego nawet przez tydzień!). Przewodnikom z wszystkich trzech autobusów nie mogę nic zarzucić – mieli odpowiednią wiedzę i charyzmę a personel pomocniczy na postojach też świetnie się spisywał. Z czystym sumieniem polecam Big Busa – my trafiliśmy dobrze. Wybór padł na tę firmę dlatego, że wykupiliśmy dla każdego członka rodziny New York Explorer Pass.

Reply

Porozmawiajmy :)