Lista aplikacji które ułatwią zwiedzanie NYC

Dawno nie było postu z poradami o tym jak lepiej, taniej, ciekawiej zwiedzać Nowy Jork. Dzisiaj bardzo pożyteczna notka czyli lista aplikacji które ułatwią zwiedzanie Nowego Jorku.

Screen Shot 2014-11-15 at 3.09.07 PM

iTrans NYC Subway
Czasy papierowych map dawno mamy za sobą. Ba, nawet nie wiem czy na stacjach nowojorskiego mera nadal rozdają mapy?!

Na szczęście są aplikacje nie tylko z mapami ale wszelkimi zmianami do czasu odjazdu metra.

Aplikacji o nowojorskim metrze jest bardzo dużo, ale iTrans to moja ulubiona. Jest darmowa, i co najważniejsze działa tez pod ziemia, w metrze.

Screen Shot 2014-11-15 at 1.37.25 PM

CabSense NYC
CabSense NYC analizuje dane o wszystkich taksówkach w Nowym Jorku i pokazuje na którym roku ulicy najlepiej stanąć aby złapać taksówkę!

W zależności od dnia tygodnia, czasu i lokalizacji. Ba aplikacja ma nawet wbudowany “cap hailer” – wystarczy potrząsnąć telefonem a aplikacja będzie gwizdać i migać tak aby było nam łatwiej zatrzymać taksówkę.
Jest szereg strategii zatrzymywania taksówek w Nowym Jorku. Muszę napisać o tym osobna notkę.

Screen Shot 2014-11-15 at 1.44.02 PMStrategia wyjścia z metra 🙂  (Exit strategy)
Tak, tak to nie zart. Ta aplikacja to najlepszy dowód na to ze czas jest na wagę złota w Nowym Jorku. Nowojorczycy nie tylko nie zatrzymują się na czerwonym świetle ale zaoszczędzają drogie minuty stajać po właściwej stronie peronu w metrze.
Ta aplikacja wlanie w tym pomaga.
Aplikacja jest relatywnie kosztowna a wiec inwestycja lepsza dla mieszkańców niż turystów.

Screen Shot 2014-11-15 at 3.06.00 PM Rowerowy Nowy Jork
Zaczął to burmistrz Bloomberg I jego następca na szczęście kontynuuje. W Nowym Jorku jest cala masa ścieżek rowerowych. Jedna z moich ulubionych pozwala objechać Manhattan do okola podziwiając i East i Hudson River.

Get Ther by Bike pokazuje jak bezpiecznie dojechać wszędzie na rowerze. Dodatkowo pokazuje niebezpieczne skrzyżowania, parkingi i etc.

Ba są nawet informacje o miejscach w których zostały skradzione rowery.

Screen Shot 2014-11-15 at 3.13.19 PM

Kompas w Nowym Jorku
Ta aplikacja jest super przydatna dla wszystkich turystów Prosta I genialna. Pokazuje mianowicie gdzie jest Uptown, Downtow, centrum wschód I zachód Nawet najbardziej doświadczeni Nowojorczycy często gubią się po wyjściu z metra. Także naprawdę się przydaje. Aplikacja jest darmowa.

 

8 comments

  1. Do listy aplikacji dodalabym Maps.me, jest to mapa offline, nie musimy miec dostepu do internetu, nawet w trybie samolotowym dziala. wystarczy sciagnac aplikacje, nastepnie sciagnac mape danego rejonu, w tym wypadku mape nowego jorku i juz mamy dostep do nawigacji, pobliskich resturacji, bankomatow, policji, poczty, szpitala lub apteki. Bardzo sie przydaje w kazdym miejscu na swiecie gdzie czasami nie mamy mozliwosci kupna karty sim i stalego dostepu do internetu lub wifi. Pozdrawiam 🙂

Porozmawiajmy :)