Mr. Brainwash & galerie w Nowym Jorku

by Little Town Shoes
0 comment

IMG_4407

Wiadomo, ze artystom potrzebna jest umiejętność promocji. Osobowość artysty, charyzma, historia “za obrazem” jest równie ważna (o ile nie ważniejsza) niż samo dzieło.
Moja koleżanka, która pracuje jako doradca sztuki, z doświadczeniem w licznych tutejszych galeriach, zdradziła mi kiedyś, ze praca nad promocją artysty trwa latami.

Dobra galeria dba o to kto kupuje dane obrazy. Chodzi o wybór kolekcjonerów, którzy nie sprzedadzą działa zbyt szybko. A najlepiej jak przekażą je na rzecz jakiegoś muzeum. Kto ma dane obrazy wpływa na wartość całości kolekcji danego artysty.

Wszystko bardzo fajnie … ale co jeżeli „sztuka” składa się tylko i wyłącznie z marketingu? Tak jak to jest w przypadku niezmiennie popularnego w USA Mr. Brainwash.

Musze przyznać, Mr. Brainwash fascynuje mnie od czasu kiedy obejrzałam film „Wyjście przez Sklep z Pamiątkami

Wczoraj w czasie jednej z wycieczek natknęliśmy się na jego wystawę w Meatpacking. W najmodniejszej i najdroższej teraz dzielnicy Nowego Jorku.

mr-brainwash_madonna-studio_2_1000

IMG_4410 IMG_4408

Mr. Brainwash, Thierry Guetta to nieudolny filmowiec. Jego kuzyn (używający pseudonimu Invader) jest dość znanym artystą ulicznym, a wiec Mr. Brainwash mógł przyglądać się pracy najlepszych artystów graffiti przez lata. Tak tez poznał samego Banksy.

Zaczął tworzyć sztukę uliczną na płótnie. Z tą różnicą, ze on sam nic nie tworzy. On zatrudnia grafików, aby wszystkie prace tworzyli za niego.

Pomimo, ze publicznie przyznaje się do tego. Jak i mowi, ze zupełnie nie zna się na sztuce … jego dzieła goszczą w najbardziej znanych amerykańskich galeriach.

A najlepsze galerie w Nowym Jorku pokazują jego prace.

Mr. Brainwash & galerie w Nowym JorkuMr. Brainwash & galerie w Nowym JorkuMr. Brainwash & galerie w Nowym JorkuMr. Brainwash & galerie w Nowym Jorku

Kontrowersyjne wypowiedzi, niejako naśmiewanie się ze sztuki i w galeriach i ulicach wyjątkowo dobrze się sprzedają w Stanach.

Jego obrazy to taki motywujący Pop Art. Nie za trudny przekaz ale za to z humorem.

Poza tym ekspertów mówiących nam jak żyć jest coraz więcej. I to tez sprzedaje się dobrze. Wiec czyż to nie jest to idealne rozwiązanie: zamieścić motywujący napis w neonowych kolorach graffiti na malarskim płótnie?
Recepta na sukces gotowa☺

Pan Guetta ostatnio zaprojektował okładkę na płytę Madonny. Jak ujawniono jest tez właścicielem wielu nieruchomości w LA.

A jego „obrazy” sprzedawane są za setki tysięcy dolarów…

IMG_4412 IMG_4414 IMG_4415

Tu więcej informacji o największej na świecie ekspozycji sztuki graffiti, która znajduje się w NYC.

A tu, notka o innym szalenie popularnym i jeszcze bardziej kontrowersyjnym amerykańskim artyście Paul McCarthy.

<3

0 comment
0

You may also like

Porozmawiajmy :)