Nowy Jork z dziećmi

by littletownshoes
8 comments

No to trochę zajęło mi napisanie tej notki:) Ale ostatni tydzień w pracy jest bardzo intensywny. W Stanach wszyscy mają tylko dwa tygodnie tzw wypowiedzenia i z reguły firmy wymagają od pracowników żeby przychodzili codziennie. Ale wracając do naszego tematu…

Nowy Jork wbrew potocznym opiniom jest miejscem bardzo przyjaznym do zwiedzania z dziećmi. Jest tu masa szalenie interesujących muzeów, a place zabaw prześcigają się w liczbie nowych i interaktywnych urządzeń i zabawek. A na Brooklynie, zwłaszcza w Park Slope nie tylko można przychodzić z dziećmi do barów ale niektóre miejsca mają nawet specjalne miejsca na „zaparkowanie” wózków.

Poniżej, obiecana już dawno, lista polecanych atrakcji dla dzieci. Informacje zebrane od znajomych i znajomych mam blogerow: A wiec tak:

1. Queens Zoo: zoo jest naprawdę imponujące, a poza tym jest i karuzela i mniejsze zoo tuz obok, w którym dzieci mogę głaskać zwierzęta (petting zoo) Bilety $8, Dzieci $5

2. Muzea, większość z nich można zwiedzić za darmo bądź za symbolicznego dolara. Poniższe są szczególnie polecane przez nowojorskich rodziców:

Museum of Natural History  -jedno z najbardziej znanych na świecie, zajmie pewnie z dwa dni aby zobaczyć wszystko. Warto obejrzeć film Noc w Muzeum, przed przyjściem z dziećmi. Poza dinozaurami warto zobaczyć, a nawet położyć się pod wiszącym pod sufitem płetwalem błękitnym. Niesamowite przeżycie nie tyko dla dzieci.
Bilety: obowiązuje “stawka sugerowana” za bilet (suggested admission)

Children’s Museum of New York 

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Children’s Museum of NY jest polecane zwłaszcza dla maluchów w wieku przedszkolnym. Zabawy z pedagogiem. 2-6 latki będą zachwycone, dla starszych dzieci sa pracowni w których mogę uczyć się rysunku. Opinie o muzeum dość mieszane. Rodzice młodszych dzieci sa z reguły zachwyceni, starszych narzekają na małą różnorodność.
Wejście kosztuje $11.

New York Hall of Science

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Idealne dla dzieci w każdym wieku. Uzupełnienie do lekcji chemii, fizyki i matematyki w szkole. Warto odwiedzić również z młodszymi dziećmi. Niektórzy z rodziców z którymi rozmawiałam rekomendowali przyniesienie własnych kanapek bo ceny w kafeterii mogą być dość wysokie. Plac zabaw jest największy w Nowym Jorku i polecany przez wszystkich odwiedzających rodziców.

Bilety: Dorośli (18 lat & starsi) : $15
Dzieci: $12
W piątki od 2.00 do 5.00 oraz w niedziele od 10.00 do 11.00 wejście darmowe.

3. Nowojorskie Parki

Każdy z nowojorskich parków ma osobny plac zabaw. Niektóre są bardzo małe, ale są tez takie naprawdę warte odwiedzenia. Takie place zabaw stanowią atrakcje same w sobie. Znajomi rodzice polecali zwłaszcza poniższe parki:

Chelsea Waterside

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Ten park ma wszystko czego potrzebujesz – na placu zabaw znajdują się huśtawki, karuzele, inne nowoczesne urządzenia, elementy wodne i napędzane na wode i nowoczesne piaskownice. Dzieci będą się świetnie bawić wśród fontann a rodzice mogą spokojnie zrelaksować się pod parasolami cieniu.

Pier 84

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Heckscher

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Jeden z najstarszych placów zabaw w Nowym Jorku. Mieści się na teranie Central Parku. Bywa tłoczno ale warto odwiedzić. Znajduje się tu zacieniony obszar z huśtawkami i zjeżdżalniami; jest tu labirynt, wodne tunele, rampy i zjeżdżalnie.

Teardrop Park

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Olbrzymi (jak na nowojorskie standardy) park w Battery Park City. Jest tutaj imponująca “Ściana lodowa” z kamienia naturalnego, zjeżdżalnia dla dzieci, Piaskownice, zabawy wody, czytelnia, i wiele więcej, to malowniczy park jest na pewno warty odwiedzenia latem

Pier 6 playground brooklyn heights

Nowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmiNowy Jork z dziećmi

Plac Zabaw w Brooklyn Bridge Park jest wyposażony w dziesięć huśtawek o różnej wielkości, znajduje się tu dosłowna dżungla sali gimnastycznych dla wszystkich grup wiekowych, a wodne „laboratorium” zajmie dzieci przez godziny. Jest też olbrzymia piaskownica to świetna dla maluchów.

Inne atrakcje dla podróżujących z dziećmi polecane przez nowojorskie mamy:

4. Nowojorskie akwarium i spacer po molo w Coney Island

5. Przejazd metrem linii N i Q – wystarczy usiąść przy oknie i podziwiać wspaniały widok na Manhattan

6. Wizyta w Sony Wonder Lab (cztery pietra interaktywny zabawek dla dzieci) Wizyta jest darmowa ale z uwagi na duza popularność warto zarezerwować bilety wcześniej.

7. Odwiedzić okoliczne wyspy a zwłaszcza Governors Island

8. Hop on Hop off Bus new york  czyli piętrowy autobus 🙂 – chociaż po Nowym Jorku bardzo fajnie się chodzi, ale komunikacja miejska może być bardzo mecząca. Taksówki odradzam z uwagi na korki, także takie turystyczne autobusy to może być naprawdę dobre rozwiązanie.

Ok tyle udało mi się zebrać. Lista będzie oczywiście i uzupełniana i poszerzana. Czy znacie inne miejsca w Nowym Jorku które warto odwiedzić. Napiszcie proszę co warto dodać.

8 comments
0

You may also like

8 comments

casalinga April 28, 2015 - 8:32 pm

Toys R us na Times Square to koniecznie trzeba zobaczyć, nie tylko z dziećmi 😉
A jak jesteśmy przy Times Square, to warto się wybrać (ale z ciut starszymi dziećmi) na musical (parę lat temu grali Króla Lwa i Desperaux, nie wiem czy jeszcze grają…). Całkiem droga impreza, ale warto.
Dzięki za polecenie tych wszystkich miejsc, szczególnie placów zabaw – mamy plan przyjechać do NY z dziećmi za dwa lata, więc bardzo się przyda 😉

Reply
Ania April 20, 2017 - 1:09 am

Nie ma już ToysR us na Times Square ?

Reply
Little Town Shoes April 20, 2017 - 1:20 pm

Tak muszę zaktualizować notkę 🙂

Reply
Lee April 29, 2015 - 7:23 am

Po tym wpisie zatęskniłam za dzieciństwem, a mam ledwo 19 lat

Reply
Nowy Jork z dziećmi (2) | Little Town Shoes July 9, 2015 - 1:53 pm

[…] Ania przygotowała sobie plan-mapkę z placami zabaw w okolicy największych atrakcji.  Następnie zaplanowała zawiedzenie taka by co pewien czas dać dzieciom czas na zabawę, tzw. „wybieganie się” na jednym z palców zabaw. Zainspirowana jej mapka kiedyś opisałam najlepsze place zabaw dla dzieci (listę polecanych miejsc znajdziecie tu). […]

Reply
petraaa222 April 19, 2016 - 9:35 am

o i to jest rewelacyjne zestawienie atrakcji, wybieramy się niebawem do Nowego Jorku i przyznam, że sądziłam, że dla dzieci to niewiele tam jest ciekawych miejsc, oczywiście myślę tez o sobie 🙂 i szukam takich zakątków, które koniecznie muszę odwiedzić, dajcie znać jakie atrakcje polecacie, ja mam taką listę i chyba będę się jej trzymała zerknijcie – http://dziennikzwiazkowy.com/podroze/atrakcje-turystyczne-w-nowym-jork/ jest ok, czy to raczej przereklamowane miejsca?

Reply
Łukasz September 29, 2016 - 1:42 pm

W przypadku zwiedzania Nowego Jorku w towarzystwie 5-7 latków polecam patent, który redukuje marudzenie pt. “bolą mnie już nogi” niemal do minimum. Rozwiązanie to składana hulajnoga. W razie potrzeby można delikwenta holować 🙂 W razie potrzeby sprzęt składamy i chowamy do plecaka. Przetestowane w czasie tegorocznych wakacji. Koszt ok 35 USD, zwraca się w 2,5 sekundy, zresztą komfort psychiczny nie ma ceny 😉

Reply
Agnieszka Drumlak March 4, 2019 - 8:03 am

nie ma juz Sony wonder lab czy tylko mi tak wyskakuje?

Reply

Porozmawiajmy :)