Skąd jest najlepszy widok na Manhattan?

Skąd jest najlepszy widok na Manhattan? Z najnowszego One World Trade Center? Z kultowego Empire State Building? A czy może z nieco mniej znanego Rockefeller Center?

Ja zawsze odpowiadam, ze warto wjechać na wszystkie trzy tarasy widokowe. Ale wiadomo ograniczenia czasowe bądź finansowe sprawiają, ze często w życiu musimy dokonywać … trudnych wyborów 😉 Moim ulubionym pozostaje Rockefeller Center. Ale poniżej porównanie widoków z trzech wieżowców.

One World Trade Center

 • Najnowszy, najwyższy i oczywiście opisywany wszędzie, będzie więc można powiedzieć znajomym „a tak, byłam, widziałam” 😉
 • Najmodniejszy a wiec niestety kolejki najdłuższe.
 • Historia Nowego Jorku w windzie – naprawdę imponujące wykorzystanie najnowszych technologii no i najszybsza winda w Nowym Jorku (jedna z najszybszych na świecie)
 • Cudowny widok na dolny Manhattan – wieżowce Wall Street, Most Brooklyński, Statuę Wolności.
 • Taras widokowy jest cały oszklony a wiec trochę trudniej robić zdjęcia.
 • Największy minus – nie można wymieć biletu w przypadku zlej pogody (tu znajdziecie więcej informacji)
 • Najładniejszy widok – w ciągu dnia. Nocą centrum finansowe pustoszeje.

IMG_3426

IMG_0968 IMG_1984 IMG_1982

Empire State Building

 • Najbardziej kultowy, najbardziej znany i niezmienny symbol Nowego Jorku.
 • Wspaniały widok na One World Center i dolny Manhattan
 • Imponujący widok w nocy, zwłaszcza na światła Times Square.
 • Do wyboru: można oglądać zza szyby jak i na otwartym tarasie widokowym.
 • Minusem jest to, ze pobierają dodatkowe opłaty za wjazd na dwa wyższe pietra.
 • Pokaz interaktywny – ciekawy, ale trochę przestarzały zwłaszcza porównując do One World Center.
 • Kolejki sa ale mniejsze. P.S. Z NY Pass na szczęście bez kolejki (tu znajdziecie więcej informacji).
 • Najładniejszy widok – nocą

IMG_1980 IMG_1981 IMG_1983

SONY DSCRockefeller Center

 • Jeszcze kilka lat temu można było wejść zupełnie bez kolejek … ale byłam wczoraj i kolejka była ponad półgodzinna. Zdecydowanie o zachodzie słońca widok jest najładniejszy także warto przyjść trochę wcześniej.
 • Zapierający dech widok na Central Park (widać jak wielki i wspaniały jest park). Central Park widać z Empire ale widok nie jest tak ładny.
 • Wspaniały widok na sam Empire State Building zwłaszcza o zachodzie słońca.
 • Do wyboru – taras oszklony jak i “otwarty.” Podoba mi się, ze nawet oszklony taras ma otwarte przestrzenie, a wiec miejsca w których można zrobić dobre zdjęcia.
 • Najładniejszy widok – w ciągu dnia i w czasie zachodu słońca. Nocą Central Park wygląda jak wielka ciemna plama także lepiej przyjść w ciągu dnia.

IMG_1975 IMG_1972 IMG_1974

11 comments

 1. Cześć,
  We wrześniu będziemy pierwszy raz w NY:). Dlatego mam pytanie ile orientacyjnie kosztuje wjazd na One World Trade Center ? i czy kupując NY Pass będziemy mieli ten wjazd w cenie?

 2. Kiedy byłam w NYC rok temu wjechaliśmy i na Top Of The Rock i na ESB. Widoki przepiękne! Z Rockefeller Center widać przed Central Parkiem po prawej stronie ogromnego ‘iPhone’ 🙂 strasznie nas to rozbawiło.
  Uwielbiam Twojego bloga!
  Pozdrawiam serdecznie z Łodzi,
  Dudzia.

 3. Dziękuję za piękne zdjęcia i bardzo ciekawe informacje pomocne przy planowaniu wizyty w Nowym Jorku. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

 4. Lecę we wrześniu br. i sporo czytam – wszystko co tu zebrane o tych 3 wieżowcach jest pigułką tego co czytałam po różnych przewodnikach. chyba czas się skupić tylko na Twoim blogu:-)

 5. Właśnie na dziś zaplanowałam wpis, w którym wychwalam top of the rock – mnie tam podobało się najbardziej! a i kolejek można uniknąć – kupując bilet prze internet. żałuję tylko, że wybraliśmy zła kolejność… w ciągu dnia wybraliśmy się na top of the rock, a na zachód słońca i zmierzch do One World Observatory… szyba skutecznie uniemożliwiła mi zrobienie zdjęć 🙁

  a a propos central parku – jest wieeeeelki! wzięliśmy rowery, żeby go objechać . zajęło to aż godzinę, bez żadnych przystanków 🙂

  pozdrawiam!
  M.

 6. Byliśmy w lutym 2018 r. na ESB i Top of the Rock (oba w ramach NY Explorer Pass, więc ESB tylko do niższych pięter). Wybraliśmy wejście na ESB w dzień a Top of the Rock w nocy – myślę, że było to dobre rozwiązanie, bo tego dnia ESB był pięknie oświetlony na niebiesko a o tej porze roku Central Park specjalnie nie zachwyca… Zdecydowanie bardziej podobało nam się na Top of the Rock ze względu na piękne art deco wewnątrz budynku i na fasadzie (ESB zawodzi pod tym względem), przeszklenia, dzięki którym jest bezpiecznie i nie wieje (na ESB z tego właśnie powodu trzęsły mi się ręce podczas robienia zdjęć) a istnieje możliwość zrobienia zdjęcia bez szyby, widok na ESB (w naszym przypadku – w nocy – był pięknie oświetlony), możliwość wejścia na sam szczyt, windę z przeszklonym dachem, dzięki czemu widać cały szyb, jedyny minus to przesłonięty Chrysler Building, ale to nie tak, że nie widać go wcale. Zdecydowanie bardziej polecam Top of the Rock.

Porozmawiajmy :)