Na pokładzie lotniskowca

Jeżeli możesz zobaczyć tylko jedno muzeum w Nowym Jorku to powinno to być …. INTREPID … ok, żartuję. MoMA i Whitney Museum pozostają moimi ulubionymi, ale muszę przyznać, ze INTREPID jest absolutnie warte zobaczenia.

A co najlepsze, to na pokładzie lotniskowca odbywają się pokazy filmu Top Gun  …

Tak, i to darmowe. (P.S. nie zniosę żadnej krytyki tego filmu ani Tom’a Cruise’a jako Maverick ☺) W każdym razie oglądanie Top Gun na pokładzie lotniskowcu jest na mojej liście „koniecznie-do-zobaczenia” w czasie wakacji.

Po raz pierwszy poszłam obejrzeć INTREPID w czasie tego weekendu. Pewno bym w ogóle tam nie poszła gdybym nie kupila a New York Pass. Po tygodniu używania karty jestem absolutnie pewna ze jest warta polecenia. Nie tylko mogłam zobaczyć szereg atrakcji nie wydając majątku ale do większości (w tym INTREPID) wejście jest bez kolejki. A to zwłaszcza w czasie, kiedy to kolejki mogą byc godzinne, jest istotne.

Wracając do muzeum. Lotniskowiec zacumowany jest w środkowej części Manhattanu, na rzece Hudson (przy 12 Alei i 46 ulicy). Z pokładu rozciąga się bardzo fajny widok na środkowy Manhattan.

INTREPID był jednym z lotniskowców służących podczas II Wojny Światowej oraz w czasie wojny w Wietnamie (na pokładzie można między innymi obejrzeć ataki kamikaze na lotniskowiec).
Znajduje się wystawa samolotów, w tym myśliwiec F-16, polski MiG-21 (Lim-5) jak i słynny Blackbird.

Co jeszcze można obejrzeć:

 • Lotniskowiec – jak wygląda od środka, można zwiedzić kabiny, mostek kapitański. Na pokładzie znajdują symulatory lotu (naprawdę przerażające bo z możliwością skrętu o 360 stopni) jak i wiele interaktywnych atrakcji
 • Okręt Podwodny Growler – można wejść do środka. Okręt w latach od 1958 do 1964 patrolował wody Oceanu Spokojnego w ciągłej gotowości na atak ze strony Związku Radzieckiego.
 • Concorde – słynny naddźwiękowy samolot
 • Gemini 3 – można obejrzeć i nawet wejść do środka prototypu kapsuły Gemini 3
 • Prom Kosmiczny Enterprise – można obejrzeć za dodatkową oplatą 7 dolarów


      

W kapsule Gemini

        

Polski MiG-21 (Lim-5)

Informacje praktyczne

www.intrepidmuseum.org
Godziny otwarcia: 10:00-17:00, Weekend: 10:00-18:00.
Ceny: od $24 – $31 (dorośli), $19 – $24 (dzieci i młodzież 7-17)
Wstęp za darmo z New York Sightseeing Pass CityPASS
Atrakcje dla dzieci: Tak

Top Gun wyświetlany jest 9 lipca, 16 lipca, 23 lipca, 30 lica, 6 sierpnia
Prelekcje o astronomii: 24 lipca, 28 sierpnia

5 comments

 1. Poddaje sie! No nie da sie! Od tygodnia biegamy po NYC zeby zobaczyc wszystko co powinno sie zobaczyc (zgodnie z instrukcjami z bloga, oczywiscie), ale sie nie da. W takim tepie dodajesz tu nowe wpisy ze nie nadazamy 😉 powinnaś w przewodniku dla odwiedziajacych każdy post zaczynac “pamietaj, nie zobaczysz wszystkiego i zaninm przyjedziesz do NY przez 3 dni powtarzaj to sobie jak mantre wtedy nie przezyjesz frustracji ze sie nie da” 😉
  A tak serio to juz chyba na lotniskowiec zabraknie nam czasu. A szkoda… Zapowiada sie ciekawie 😉

  Chyba zaczne robic liste must see na kolejna wizyte w NYC kiedys 😉

  • Koniecznie, musicie przyjechać jeszcze raz! Lotniskowiec faktycznie zajmuje trochę czasu – kilka godzin na zwiedzenie plus znajduje sie daleko od innych atrakcji. Pozdrawiam serdecznie

Porozmawiajmy :)