Gdzie oglądać fajerwerki z okazji 4 lipca (2019)

by Little Town Shoes
2 comments

4 lipca, z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych, nowojorskie niebo rozbłyśnie bogactwem kolorów. Spektakularny pokaz fajerwerków rozpocznie się o 21:20 i potrwa 20 minut. Po raz pierwszy od kilku lat pokaz sztucznych ogni sztucznych będzie na tle mostu Brooklyńskiego – także widowisko zapowiada się wyjątkowo wspaniale.

Najlepsze punkty obserwacyjne będą na Dolnym Manhattanie wzdłuż East River i na Brooklynie w okolicach położonych najbliżej mostu.

Organizator fajerwerków (sieć domów towarowych Macy’s) we współpracy z miastem przygotował listę oficjalnych miejsc skąd będzie można oglądać pokaz. Na poniższej mapie są to miejsca oznaczone czerwoną gwiazdką. Jednak jest wiele innych miejsc na nadbrzeżu, z których widok powinien być równie dobry.

Ważna uwaga: w przeszłości zdarzyło się, że miasto w ostatnim momencie podjęło decyzję o zamknięciu wybranych ulic, które nie były na liście oficjalnych miejsc. Niestety tego nie da się przewidzieć. Należy śledzić informacje prasowe, zaglądać na mojego bloga i przyjść możliwie najwcześniej.

Ulice Broad, Water, Pearl, Dover – od strony Manhattanu
Te punktu są na oficjalnej liście miasta i zapewnią dostęp do najwyższej części trasy FDR.

Najlepszy widok:

Brooklyn Bridge Park
Sztuczne ognie będą strzelać w niebo z czterech barek umiejscowionych na rzece pomiędzy 1. a 6. przystanią (Pier 1-6) także widok będzie w zasadzie idealny z całego parku.
Na stronie internetowej parku zamieszczono szczegółową mapę pokazującą, które obszary będą otwarte dla publiczności.
To jest jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na zrobienie zdjęć – fajerwerki na tle mostu i budynkow Manhattanu – dlatego też będzie to jedno z najbardziej zatłoczonych. Przyjdź wcześniej.

Promenada przy Brooklyn Heights
Kolejny wspaniały punkt widokowy to promenada przy Brooklyn Heights. Rozpościera się stąd wspaniały widok na Statuę Wolności, Manhattan i most Brooklyński – podobnie jak Brooklyn Bridge Park zapełni się pewnie bardzo szybko. Przyjdź wcześnie.

Inne miejsca:

South Street Seaport
Chociaż przystanie 15 i 17 (Piers 15 i 17) będą zamknięte dla widzów (z uwagi na remont) To z okolic portu będzie można zobaczyć fajerwerki. Dodatkowo przez cały weekend 4 lipca odbędą się tu bezpłatne koncerty i inne imprezy.

Imprezy płatne
Oczywiście wszystkie tarasy widokowe i statki wycieczkowe sprzedają bilety na pokaz fajerwerków. Ceny są wysokie ale unikniemy długiego czekania, przykładowo:
Niesamowity widok będzie pewno z One World Trade Center – ale bilety kosztują ponad $300
Statki wycieczkowe Circle Line sprzedają bilety po $200
Nowo otwarty Time Out Market w Dumbo sprzedaje miejsca przy stolikach też po $200.

4 lipca na Coney Island
Można w zasadzie zaplanować cały dzień na Coney Island. Nie będzie stąd widac fajerwerków Macy’s ale będzie osobny pokaz.

Muzyka na żywo, bary z napojami, foodtrucki oraz pokaz fajerwerków. Impreza na plaży zaczyna się około 9 rano i trwa do co najmniej do północy. Pokaz fajerwerków zaczyna się o 9.30 pm. Najlepszy widok: Steeplechase Plaza i Coney Island Boardwalk.

4 lipca odbywa się też słynny konkurs jedzenia hot dogów w Nathan’s Famous Restaurant przy 1310 Surf Ave na Brooklynie. 
Zawodników próbujących pobić dotychczasowy rekord (70 hot-dogów w 10 minut) będzie można podziwiać od godz. 10 do 14 . Kobiety startują o 11, mężczyźni o 12.30. 

2 comments
0

You may also like

2 comments

Ola December 14, 2019 - 10:27 pm

A gdzie można zobaczyć Sylwestrowe fajerwerki?

Reply
Little Town Shoes December 15, 2019 - 1:41 pm

Na Times Square i przy Prospect Park

Reply

Porozmawiajmy :)