Wystawa w Konsulacie

by Little Town Shoes
8 comments

Jak już zdążyłam pochwalić się na Facebooku miałam przyjemność być jednym z dwóch bohaterów reportażu pokazującego życie Polaków, którzy przenieśli się do Nowego Jorku po 2004 roku. Wystawa odbyła się w ramach corocznego festiwal chopinowskiego (XVIII International Chopin & Friends Festival) w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

Fotografie powstały w ramach projektu “Greenpoint. Przemiany” fundacji Culture Shock współfinansowanego w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Przemiłe doświadczenie. Przez kilka dni czułam się jak gwiazda, której życie obserwuje baczne oko kamery 🙂

Drugim bohaterem reportażu był Krzysztof Choromański – pracownik zespołu badawczego Google Brain Robotics w Nowym Jorku. Krzysztof zdobył doktorat na Uniwersytecie Columbia, a następnie rozpoczął prace w Google. Oprócz naprawdę imponującej kariery zawodowej Krzysztof gra na pianinie i tańczy profesjonalnie salsę!

img_1837.jpg

Autorem naszych zdjęć był Błażej Sendzielski – szalenie utalentowany fotograf, który od trzech lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Błażej pracował dla kilku agencji prasowych i gazet w Polsce i w USA (SLOW, National Geographic Traveler, Forbes). Współpracował również z wieloma organizacjami pozarządowymi, jak WOSP, Society Initiatives Creative E i Culture Shock Founadation. Od kilku lat Błażej pracuje jako freelancer, a jego głównym zainteresowaniem jest fotografia kulinarna i fotografia ślubna. W 2014 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie Konkurs PX3 we Francji i IPA (International Photography Awards) dla serii “Plastic Delicacy”.

img_1853.jpg

Historia zdjec …

Pracując jako przewodnik w Nowym Jorku poznaje bardzo dużo ludzi. Niektóre z takich znajomości przeradzają się w przyjaźnie i to jest chyba w mojej pracy najpiękniejsze. I tak kilka miesięcy temu byłam świadkiem na ślubie tej niesamowitej pary. Przyjechali do Nowego Jorku aby zawrzeć związek małżeński i zaprosili mnie aby być częścią tak ważnego dla nich dnia….

magda-muszynska-gp-2016-001

Astor (@AstorDogNYC) – każdy poranek zaczynamy od spaceru w parku. Błażej poświecił się i dołączył do nas o świcie.

magda-muszynska-gp-2016-005

Jedno z moich ulubionych miejsc na Greenponcie – the Brooklyn Barge – restauracja i bar na pływającej barce, zacumowanej na brzegu East River.

magda-muszynska-gp-2016-004

Widok z Greenpointu

magda-muszynska-gp-2016-003

Pracując nad kolejną blogową notką

magda-muszynska-gp-2016-002

Opowiadając o Brooklynie

magda-muszynska-gp-2016-006

fot. Błażej Sendzielski/Fundacja Culture Shock

8 comments
0

You may also like

8 comments

mandyrynka November 22, 2016 - 3:55 pm

Super! Uwielbniam Panią:) miałam przyjemność byc w NY zaledwie 4 dni nie tak dawno temu, dzięki Pani ksiązce zjedlismy najlepszą pizzę i najlepsze ramen na świecie:)

Reply
Little Town Shoes November 22, 2016 - 4:02 pm

Super bardzo sie ciesze! <3 <3 <3 I dziekuje!

Reply
Zuza November 22, 2016 - 3:59 pm

jak miło! a projekt wygląda bardzo ciekawie, czy można gdzieś obejrzeć więcej zdjęć? 🙂

Reply
Little Town Shoes November 22, 2016 - 4:03 pm

Z tego co wiem to będzie w Muzeum Emigracji w Gdyni

Reply
Little Town Shoes November 23, 2016 - 9:25 pm

Zuza – korekta do poprzedniej odpowiedzi 🙂 Właśnie się dowiedziałam ze zdjęcia z wystawy będą niedługo na stronie fundacji / facebooku http://www.cultureshock.pl/eng/

Reply
Anonimka od Grand Central November 23, 2016 - 7:32 am

Serdecznie gratuluję! Piękne zdjęcia:)

Reply
Little Town Shoes November 23, 2016 - 9:30 pm

Bardzo dziękuję <3

Reply
Karollyn's World November 28, 2016 - 10:18 am

Gratulacje! Ładne zdjęcia i piękny uśmiech 😉

Reply

Porozmawiajmy :)