Party like it’s 2014

2 stycznia powinien być dniem wolnym od pracy, albo raczej powinniśmy dodać 32 grudnia tak na … dojście do siebie, wyleczenie kaca, odspanie sylwestrowych szaleństw … tak aby 1 stycznia można było zacząć Nowy Rok jak należy.

Inaczej, im lepsza zabawa sylwestrowa tym gorszy początek roku. Jeżeli ten pierwszy dzień w roku ma być zapowiedzią całego roku, ja najbliższy rok spędzę na dywaniku w toalecie czule obejmując deskę klozetową… jakikolwiek źle by się ten rok nie zaczął. Było Warto!

Nasz przyjaciel zaprosił nas żeby spędzić z nim nowy rok w nowej restauracji Tao.

Tytułem wyjaśnienia nowojorczycy nie spędzają Nowego Roku na Times Square, to jest chyba charakterystyczne dla wszystkich miast t.j. w Krakowie na Rynku bawią się tylko turyści (i to pewnie tylko z Anglii) tak samo Times Square Mamy są tylko turyści.

Nowojorczycy idą na kolacje a później do klubów. Sylwester rożni się od zwykłej soboty tym, ze w klubie wszyscy są wcześniej i wszyscy są wystrojeni.

W Nowym Jorku każdy ubiera się jak chce, kiedy i gdzie chce, to jest prawda wszędzie w Nowym Jorku poza klubami. Dress code klubowy jest inny i bardzo restrykcyjny. Jeszcze bardziej restrykcyjny na Sylwestra. Kobiety muszą nosić szpilki a panowie koszule i wąskie jeansy. Prędzej wielbłąd przejdzie przez oko igielne … niż kobieta na płaskim obcasie dostanie się do klubu… jak mawia moja koleżanka. I jest to prawda.

Kolejną ciekawostką jest to ze na Sylwestra wszyscy mieszkańcy Nowego Jorku przypominają sobie ze nie mieszkają w Nowym Jorku po to aby siedzieć w domu … i tak o 3 nad ranem (tradycyjnej godzinie aby pójść do domu bądź zmienić klub) metro jest pełniejsze niż w godzinach szczytu.

W tym roku zaprosił nas nasz przyjaciel, który jest znanym aktorem w Stanach, także nie musieliśmy się martwic strój, o selekcje przy wejściu ani opłaty za stolik (w takim klubie jak Tao cena za stolik i obowiązkowa butelkę wódki szampan jest absurdalna i wynosi kilka tysięcy dolców) czyli skutecznie możne zniechęcić do klubowania. Na szczęście nam jako „przyjaciołom królika” udało się tego uniknąć 🙂

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć i na krotki film:) Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć i na krotki film:) Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam nowojorskiego stanu umysłu przez cały rok, entuzjazmu, optymizmu i wiary w siebie – a reszta sama przyjdzie.

1503945_637248902988026_1697846247_n

IMG_2255

15 comments

 1. Dobrze jest wejść w Nowy Rok tanecznym krokiem, gorzej, jak się ma potem kaca, no, ale to skutki uboczne 😉 Widać po zdjęciach, że atmosfera była naprawdę szampańska i gorąca :))
  Dobrego Nowego Roku! 🙂 🙂

 2. Nowojorczycy nie spędzają Sylwestra na Madison… 🙂 dobre. Dobrze, że napisałaś. Niby oczywiste, a media karmią nas obrazkami ile to ludzi było tu czy tam.

  A jak wygląd sytuacja rodziców i szczególnie z małymi dziećmi? Istnieją jakieś zwyczaje w NY sylwestrowe dla takich ludzi? Imprezy dla całych rodzin?

  • tak, tłumy są niesamowite ale turystów albo osób z nj. Co do rodziców to z reguły imprezy wspólne z innymi rodzicami albo nianie. W Nowym Jorku wszyscy z reguły maja nianie, kiedyś pisałam o tym, dysproporcje pomiędzy zarobkami są tak olbrzymie ze nowojorczycy „outsoursuja” wszystko: sprzątanie, wyprowadzanie psa, opiekę nad dziećmi i etc…

 3. Świetny blog 🙂 W tym roku zdaję maturę , potem studia i uciekam do NYC , w Polsce nie ma na co liczyć . Przynajmniej mam nadzieję na to że uda mi się wyjechać :))
  Myślisz że po studiach dziennikarskich można znależć w miarę dobrą pracę w NYC ?? No i czy np. Anglistyka pomoże ?
  Najbardziej lubię czytać Twoje wpisy o żuciu codziennym , całkiem inaczej to wygląda w TV np . Seks w Wielkim Mieście , a inaczej jak Ty to opisujesz 🙂 Oby więcej takich ” zwykłych ” wpisów :)))
  Pozdrawiam 🙂

 4. dzieńdobry wszystkim, jestem tu nowym czlowiekiem zakochanym w nowym yorku 😉 odwiedziłem wiele blogów tego typu ale to szczególnie przypadlo mi do gustu ;D więc witam i życzę wszystkim udanego roku 😉

Porozmawiajmy :)