Śmieszne cytaty o Nowym Jorku … które są prawdziwe

by Little Town Shoes
1 comment

Jest mnóstwo powiedzonek, cytatów o Nowym Jorku. Wiele z nich jest przesadzonych – chociażby takie jak “tylko w Nowym Jorku” albo “If you can make it here …” (“Jeśli uda Ci się w Nowym Jorku, uda Ci się wszędzie!”) ale są tez takie które są zabawne, prawdziwe i w dodatku (moim zdaniem) bardzo dobrze oddające charakter miasta.

Poniżej moje ulubione

1.

“Przeniosłam się do Nowego Jorku z uwagi na swoje zdrowie. Jestem paranoiczką i to było jedyne miejsce, gdzie moje obawy były uzasadnione” – Anita Weiss

W Nowym Jorku nie należy przyjmować niczego za pewnik. Może paranoja to duże słowo ale pewien poziom neurotyzmu jest wskazany. Zakładasz, ze taksówkarz, kelner, albo sprzedawca na pewno zna angielski, no przecież musi rozmawiać z klientami? hm … Metro nagle / bez uprzedzenia nie zmieni linii ani kierunku jazdy, to by było nielogiczne, prawda? Hm … nie przyjmuj niczego za pewnik, Nowy Jork z pewnością Cię zaskoczy.

2.

“Osoba która mówi dobrze po angielsku brzmi jak obcokrajowiec w Nowym Jorku” Jackie Mason

Tylko 51% Nowojorczyków rozmawia w domu po angielsku. Choć nie ma precyzyjnych danych eksperci uważają, ze w Nowym Jorku mówi się aż w 800. różnych językach. To tez idealne miejsce aby „przełamać się” i zacząć mówić po angielsku.

3.

“Jeżeli chcesz być prawdziwym Nowojorczykiem to obowiązuje tylko jedna zasada: musisz wierzyć, ze Nowy Jork był, jest i zawsze będzie najwspanialszym miastem na ziemi. Centrum Wszechświata” – Ellen R. Shapiro

Naprawdę niesamowita jest ta miłość mieszkańców do miasta. Nowojorczycy snobują się na to, że znają Nowy Jork – że wiedzą gdzie kupić najlepszą polską kiełbasę albo meksykańskie taco. Czytają historie miasta i nawet chodzą na wycieczki po mieście z przewodnikami.

4.

„Sygnalizacja świetlna w Nowym Jorku jest tylko orientacyjną wskazówką”-David Letterman

Tak. Można, ba nawet trzeba przechodzić na czerwonym świetle. Miasto odwiedza rocznie ponad 50 milionów turystów. Dlatego największym wykroczeniem jakie można popełnić tutaj to zatrzymać ten niekończący sie ruch pieszych. Wszytko inne jest dozwolone.:)

5.

“Nowy Jork jest jedynym miastem na świecie, gdzie można być obudzony przez zapach.” -Jeff Garlin

Niestety tak. Zwłaszcza latem. Zwłaszcza w okolicach Chinatown. Zwłaszcza w metrze na Manhattanie. Uff… Pod tym względem zwiedzanie NY zimą albo wiosną jest znacznie przyjemniejszy.

6.

“Kiedy jestem w Nowym Jorku, po prostu chcę iść ulicą i poczuć się tak jakbym był w filmie.” – Ryan Adams

Dla każdego odwiedzającego NY, nawet po raz pierwszy, miasto wyda się dziwnie znajome. Znajome z filmów i seriali. Nie wiem do końca co to sprawia – może światło może energia miasta – ale dość łatwo poczuć się tutaj jak po drugiej stronie szklanego odbiornika.

7.  

“Nigdy nie jesteś sama w Nowym Jorku, miasto jest Twoją randką.” 
Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw w serialu Seks w Wielkim Mieście

Kolacja w samotności, wyprawa do baru w pojedynkę – Nowy Jork to tez idealne miasto na „samotne” wakacje. Trudno być tu samemu – ze wszystkimi plusami i minusami tego stwierdzenia.

8.

“W innych częściach kraju, pary starają się pozostać razem dla dobra dzieci. W Nowym Jorku, starają się pozostać razem ze względu na mieszkanie.” -David Sedaris

Każdy, kto kiedykolwiek musiał szukać mieszkania w Nowym Jorku wie ze znalezienie fajnego – ładnego, czystego, z oknami i z widokiem za rozsądną cenę – graniczy z cudem. Nowojorczycy mówią nawet często o “mieszkaniowej karmie” – poważnie. Dlatego jest większa motywacja aby być z daną osoba niż „stracić” mieszkanie.

P.S. Z pewnością znalezienie nowego partnera jest łatwiejsze niż znalezienie mieszkania.:)

9.

“Nowojorczyków interesuje przede wszystkim Nowy Jork – jakbyś nie zauważył” –Jim Harrison

Chciałam napisać, ze może jest przesadzone – Nowojorczyków nie interesuje TYLKO Nowy Jork … ale w porę ugryzłam się w język. Cóż sama, od pięciu lat piszę tylko (no może przede wszystkim) o tym ☺

 

10.

“To byłoby idealne miejsce jeżeli kiedykolwiek byłoby dokończone”. -O. Henz

Przyznam się szczerze to dokucza mi często. Nowy Jork to niekończący się plac budowy. W każdej szparze pomiędzy budynkami powstaje kolejny wieżowiec. Ba, nie tylko sklepy i restauracje zmieniają się nieustannie ale cale dzielnice przechodzą dynamiczne transformacje. Jak cos jest modne to w ciągu kilku lat zmienia się nie do poznania. Ale tak bylo od początku historii miasta. Nie pozostaje się nic innego jak pogodzić się z faktem Nowy Jorku nigdy nie będzie skończonym projektem.

 

1 comment
1

You may also like

1 comment

Agnieszka February 8, 2017 - 10:53 am

Pewnie z tych wszystkich powodów Nowy Jork stale tak czaruje, kusi, prowokuje, przyciąga i odstrasza. Każda wizyta to rodzaj innej ekscytacji, a to widokiem , a to ludźmi. Nowy Jork jest “sexy” bo fascynuje i wizualnie i intelektualnie a poza tym sprawia, że wiele osób uśmiecha się w wyjątkowo czarujący sposób:) To połączenie jakiegoś obłędu i pasji, który pewnie przez filmy i różnorodność narodowości sprawia, że każdy czuje się swojsko.

Reply

Porozmawiajmy :)