Nowy Jork za pół ceny

by Little Town Shoes
30 comments

Ceny na karnety SightSeeing Pass wzrastają od 11 lutego. Jeżeli ktoś rozważa zakup to dobrze jest to zrobić teraz. Karnety są ważne przez 12 miesięcy od momentu zakupu. 

Jest i dobra wiadomość – pojawiły się nowe karnety, które obejmują bilety na 1 WTC i są obecnie najtańszym sposobem na zobaczenie podstawowych atrakcji w Nowym Jorku.

Te zniżkowe karnety z biletami na 1 WTC to SightSeeing Pass. Bardzo ciekawa oferta – logiczna i łatwa w obsłudze. Ale po kolei.

W Sightseeing Pass są dostępne karnety w dwóch wariantach:

  • The SightSeeing Pass Unlimited  (nielimitowany) – kiedy możemy zobaczyć nieograniczoną liczbę atrakcji w czasie od 1 do 10 dni. Taki nielimitowany karnet jest najlepszy dla osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy i nastawionych na intensywne zwiedzanie. Taki karnet gwarantuje też największe oszczędności.
  • Drugi wariant to the Sightseeing Flex Pass – Sightseeing Flex Pass (elastyczny) – w tej ofercie wybieramy od 2 do 10 atrakcji i możemy zadecydować później, które atrakcje i kiedy chcielibyśmy zobaczyć. Na zobaczenie wybranych atrakcji mamy 30 dni. Ten karnet jest rekomendowany dla osób, które cenią sobie elastyczność w planowaniu podroży ale jednak nie chcą przepłacać za bilety wstępu.

Podobnie jak inne pasy Sightseeing Pass Unlimited jak i Flex pozwala unikać kolejek do wybranych atrakcji.

Wystarczy zamówić pass online i aktywować przy pierwszej atrakcji.

Nowy Jork za pół cenyNowy Jork za pół cenyNowy Jork za pół ceny

Zwiedzamy intensywnie 

Jeżeli jesteśmy nastawieni na intensywne zwiedzanie to mamy do wyboru dwa karnety z nielimitowaną liczbą atrakcji: opisany powyżej Sightseeing Pass Unlimited i opisywany wcześniej na blogu The New York Pass – który wybrać?

Oba karnety działają podobnie. Jeżeli kupimy Pass na dwa dni to karnet zostanie aktywowany przy wejściu do pierwszej atrakcji a wygaśnie o północy następnego dnia. Czyli jeżeli zaczniemy zwiedzanie w poniedziałek to karnet wygaśnie we wtorek w nocy. W tym czasie możemy wykorzystać karnet na dowolną liczbę atrakcji.

W zasadzie obie firmy oferują bardzo podobne atrakcje. Największa różnica to, że Sightseeing Pass Unlimited ma w ofercie bilety na taras widokowy 1 WTC i National Geographic Ocean Odyssey.

 A The New York Pass bilety na taras widokowy wycieczkę po Rockefeller Center, Lincoln Center i taras widokowy Empire State Building. 

Obie firmy mają w ofercie ponad 80 atrakcji, rejsów, wycieczek, w tym wejścia na tarasy widokowe Top of the Rock. 

Wejścia bez kolejki

Oba Passy oferują wejście bez kolejki do wybranych atrakcji (fast track) a oczywiście wszędzie omijamy kolejki po zakup biletów (karnety są już biletami).

Autobus

Przy zakupie Pasów mamy możliwość korzystania z piętrowych busów każdego dnia na kiedy mamy karnet. Idealne rozwiązanie dla osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy albo mających mało czasu na zwiedzanie.

Ceny

Ceny obydwu pasów są prawie identyczne. Oba sprzedawane są ze zniżką.

Rekomendacja:

Oba pasy są bardzo fajne i warte polecenia – który wybrać? Chyba naprawdę zależy czy wolicie Empire State Building czy 1 WTC. Najbardziej oplacalne są opcje 4, 5 albo 7 dniowe. Oszczędności mogą wynieść od 70$ (już przy jednodniowej karcie) do ponad $700 przy 10 dniowej.

Nowy Jork za pół cenyNowy Jork za pół cenyNowy Jork za pół ceny

Odwiedzamy Wybrane Atrakcje

Jeżeli NIE jesteśmy nastawieni na bardzo intensywne zwiedzania ale jest kilka atrakcji które chcecie zobaczyć to lepsze będą karnety typu Sightseeing Flex Pass albo opisywany wcześniej na blogu karnet Go City Card

Oba karnety działają podobnie: wybieramy z ponad 80 atrakcji ile i które atrakcje chcemy zobaczyć. Na zobaczenie wybranych atrakcji mamy 7 dni w przypadku Sightseeing Flex Pass albo 30 dni w przypadku Explorer’a

Oba karnety mają bardzo podobną listę atrakcji. Zasadnicza różnica to który taras widokowy wolimy – Empire State Building ( Go City Card) czy 1 WTC (Sightseeing). Oba karnety oferują bilety na Top of the Rock.

Wybór innych atrakcji jest porównywalny, nie ma zasadniczo większych różnic pomiędzy pasami.

Ceny

Ceny katalogowe obydwu pasów są identyczne. Jednak Sightseeingpass ma teraz dodatkowe zniżki na wybrane karnety. I tak przykładowo karnet na 4 atrakcji w Explorer zapłacimy $110 natomiast w Sightseeingpass po uwzględnieniu zniżki $88. W tym pasie zapłacimy mniej za 6 atrakcji niż za 5 atrakcji. Pewnie błąd na stronie można skorzystać zanim organizatorzy przeczytają moją notkę na blogu 🙂 Warto zajrzeć porównać ceny.

Przykładowe oszczędności przy zakupie karnetu na 6 atrakcji (taras widokowy 1 WTC ($34), Top of the Rock ($36), 9/11 Museum ($26), Rejsu dookoła Manhattanu ($37), Przejazdu Piętrowym Autobusem ($59) i National Geographic Enconter ($39.5)) zaoszczędzimy $104 na jednym karnecie. Oczywiście im więcej atrakcji tym większe oszczędności. Przy obecnych zniżkach bardziej opłaca się kupić Sightseeing Flex Pass na 10 atrakcji – zapłacimy wtedy $15.9 za jedną atrakcję.

30 comments
1

You may also like

30 comments

Marta Ka March 11, 2018 - 4:04 pm

Pani Magdo! Bardzo lubię Pani bloga – jest przejrzysty i zawiera mnóstwo przydatnych informacji. Czy mogę prosić o jedną radę? Wybieram się w sierpniu do Nowego Yorku a potem na kilka dni do Waszyngtonu. Lot powrotny mam z JFK Airport, bramki zamykają się o 16.40. Jak wcześnie muszę opuścić Waszyngton by zdążyć na lot, jaki środek transportu wybrać by mieć pewność, że zdążę? Będę wdzięczna za radę.
Pozdrawiam

Reply
Little Town Shoes March 21, 2018 - 9:51 pm

Pociąg będzie najpewniejszy. Z wyprzedzeniem udaje się kupić bilety w bardzo dobrych cenach, a dojazd z Penn Station na JFK jest też bardzo wygodny.

Reply
Marta Ka July 3, 2018 - 8:41 am

Bardzo dziękuję! Bilety na Amtrak już kupione!

Reply
Eficazo March 29, 2018 - 8:59 am

Super blog – super informacje.
Mam pytanie:
Przylatujemy do Nowego Jorku w sobotę około godziny 20.00.
Chcemy kupić karty Metro Card na 7 dni. Czy jeśli kupimy je w sobotę wieczorem to będą jeszcze działały za tydzień w sobotę do południa?
pozdrawiam

Reply
Gosia April 3, 2018 - 8:02 pm

Witam, Mam pytanie odnośnie passów. Zakupiłam sightseeing pass i zastanawiam się jak i czy w ogóle można bookować atrakcje z wyprzedzeniem ? Dokładnie chodzi mi o top od the rock i one observatory.

Bardzo pomocny blog 🙂

Pozdrawiam,

Reply
Little Town Shoes April 3, 2018 - 9:49 pm

O to już jest dostępny Top of the Rock – muszę poprawić notkę! To jest nowość. Niestety nie wiem jak to wygląda z rezerwacjami ale spróbuję zadzwonić do nich i dowiedzieć się więcej.

Reply
Little Town Shoes April 4, 2018 - 10:28 pm

Cześć Gosiu, to zadzwoniłam do sightseeing pass i powiedziano mi, że nie ma konieczności rezerwacji biletów ale rekomendują aby przyjść 30 minut wcześniej przed godziną na którą chcesz wjechać na taras widokowy.

Zapytałam czy jest możliwość rezerwacji zakładając, że ktoś chce mieć 1000% pewność że będą bilety na określoną godzinę 🙂 – powiedziano mi że można wymienić pass na bilety na późniejszą godzinę ale trzeba przyjść osobiście do kasy. Ogólnie nie ma takiej konieczności.

Z mojego doświadczenia nie ma problemów z wejściem o dowolnej godzinie – wyjątek czasami stanowi zachód słońca na Top of the Rock. Warto przyjść wcześniej bo zawsze jest najwięcej osób.

Reply
Katarzyna April 19, 2018 - 1:25 pm

Pani Magdo, jak rozumiec korzystanie z busów Gray, które są w ofercie karty sightseeing pass? Wykupiłam kartę z 10 atrakcjami czy w ciągu pobytu 7 dniowego codziennie mogę korzystać z busu czy tylko raz jako jedna z atrakcji?? Na stronie sightseeing pass jest też info że przed skorzystaniem z busu należy odebrać bilety w jednym z ich sklepów. Jak to wygląda w praktyce?
Katarzyna

Reply
Little Town Shoes April 20, 2018 - 11:00 pm

Jeżeli kupiła PAni Sightseeing FLEX Passes – to autobus można wykorzystac jako jedną z atrakcji (bilet jest ważny przez 72 godziny, czyli przez 3 dni od momentu uruchomienia – ale danę trasę można przejechać tylko raz). Pokazuje się / aktywuje się pasy przy wejściu do atrakcji – nie ma obowiązku dzwonienia, rezerwowania ani nic w tym stylu.

Reply
Kate April 24, 2018 - 6:44 pm

Pani Magdo, tak zakupiłam właśnie Sightseeing FLEX Passes, w ofercie dostępnych atrakcji jest kilka opcji wycieczek busem, np NY nocą, Brooklyn, Downtown etc. Ja chciałabym skorzystać z opcji Brooklyn Hop-on, Hop-off Bus Tour. Na czym polega ten system? Mało zrozumiałe są informacje na ich stronie.

I jeszcze jedno mam pytanie. Czy orientuje się Pani, czy do wycieczki rowerowej w ramach ww. karty Pass np. po Central Parku, udostępniony zostanie mi rower wraz z przewodnikiem, czy oferta dotyczy tylko wypożyczenia roweru?
Katarzyna

Reply
Little Town Shoes April 25, 2018 - 2:33 am

Co do wycieczki rowerowej to jest z przewodnikiem, która rozpoczyna się o konkretnych godzinach. Trwa około 2 godzin, nie jest wymagana rezerwacja tylko wystarczy przyjść 15 minut przed rozpoczęciem danej wycieczki.

Jeżeli chodzi o system busów to rozumiem, że można wymienić jedną atrakcję na bilet ważny 72 godziny. Proszę powiedzieć jakie ma Pani pytania to zadzwonię jutro i dowiem się więcej. Serdeczności, Magda

Reply
Kate April 25, 2018 - 7:33 pm

Pani Magdo, pytanie moje dotyczy zasad korzystania z wycieczek Gray Busem typu Hop-on, Hop-off Bus Tour? czy to znaczy, że na dowolnym przystanku mogę wsiąść i wysiąść?
Pozdrawiam serdecznie 🙂

Reply
Nowy Jork latem – lista najciekawszych koncertów, wydarzeń i imprez - Little Town Shoes May 21, 2018 - 5:33 pm

[…] 5. W tym roku na dachu muzeum the MET zostanie umieszczona instalacja pakistańsko-amerykańskiego rzeźbiarza Huma Bhabha, zatytułowana “Przychodzimy w pokoju”. Została ona zainspirowana filmem science fiction “Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” ( ang.„The Day the Earth Stood Still”). Ogród na dachu będzie otwarty do 28 października. Od tego roku wejście do MET jest płatne, ale bilety są dostępne w ramach wszystkich pasów. […]

Reply
Marta May 27, 2018 - 4:54 pm

Pani Magdo, w sierpniu wybieramy sie do Nowego Yorku i chcemy zakupic jeden z oferowanych Flex pasow, mam pytanie odnosnie koniecznosci rezerwacji godzin i dni wejsc do poszczegolnych miejsc, jesli juz posada sie flex ticket. Rozumiem, ze nie ma takiej potrzeby. Godziny i dni zwiedzania sa wowczas dowolne? Podczas proby rezerwowanie biletow pojedynczo do poszczegolnych obiektow, zawsze prosza o podanie godziny i dnia, Czy gdybysmy zdecydowali sie na zakup biletow na miejscu, to kolejki i godziny oczekiwania do kas uniemozliwia Nam swobodne wejscie? Bede wdzieczna za informacje

Reply
Kasia May 29, 2018 - 6:35 pm

Witam,
Ja z podobnym zapytaniem co moi poprzednicy: passy ? W lipcu odwiedzam przyjaciółkę w Filadelfii i planuję odwiedzić Nowy Jork (zamierzam kupić bilety na busy i podróżować z Filadelfii do NY). Po przejrzeniu x stron i x blogów co warto zobaczyć w NY postanowiłam kierować się Pani przewodnikiem „Nowy Jork w Trzy Dni”, który wydaje w pigułce wskazywać na najciekawsze atrakcje. I tu wkracza temat passów: przejrzałam wszystko co Pani poleca: Explorer, Sightseeingpass i nie potrafię wybrać. MET jest „darmowe”, Staten Island Ferry również. Może skuszę się na American Museum of Natural History, które jest również „darmowe”. Do odwiedzenia pozostaje Top of the Rock lub Empire State Building oraz prom aby zobaczyć z bliska Statuę Wolności. Jeśli dobrze myślę, to zapewne powinnam wybrać Flex Pass, który pozwala wybrać tylko kilka atrakcji i byłby ważny 30 dni (tak przynajmniej podają na stronie).
Pozdrawiam

Reply
Little Town Shoes May 30, 2018 - 2:14 am

Tak Flex Pass będzie najlepszy. Tylko jedna uwaga od tego roku MET jest już płatny 🙁

Reply
Michal July 6, 2018 - 7:13 pm

To ja dodam mały update 😉 Parę dni temu kupiłem The Sightseeing Pass w wersji FLEX na 10 atrakcji. Po zakupie otrzymałem mailem dodatkowy kod rabatowy w wysokości 40 dolarów na zakup dowolnej dodatkowej atrakcji. Czyli w cenie 10 mam 11 atrakcji.
Dodatkowa informacja jest taka, że pojawiła się jeszcze jedna opcja na zakup Pass Flex – 12 atrakcji.
Mam nadzieję, że te informacje komuś się przydadzą.

Reply
Little Town Shoes July 12, 2018 - 1:30 pm

Super bardzo dziękuję za informację!

Reply
Co się stało z książką "Z Nowym Jorkiem na NY" ? - Little Town Shoes August 6, 2018 - 12:22 pm

[…] wszystkie ceny, informacje o tym kiedy, które atrakcje możemy zobaczyć za darmo. Będzie opis nowych (rewelacyjnych) karnetów, których nie było jeszcze dwa lata temu. Dodane zostaną opisy najlepszych miejsc widokowych w […]

Reply
Jan September 15, 2018 - 11:07 am

Szanowna Pani Magdo, chciałbym dopytać odnosnie “hop on, hop off busa” w wersji FLEXPASSA. Czy dobrze rozumiem ze kosztem 1 atrakcji będę mógł przez 72 godziny wsiadać i wysiadać na danej trasie np. downtown dowolną ilość razy?
Na ich stronie znalazlem taką informację(tylko nie wiem czy tyczy sie flexpassa): “You can stay on the bus for the full two-hours and get to see all the sights and learn all about them from the well-informed narration in one go. Or you can hop off to explore something that takes your fancy then hop back on while your ticket is still valid”

z góry dziękuję za objaśnienie i pozdrawiam!

Reply
Sylwia October 5, 2018 - 2:46 am

Chyba potrzebuję pomocy 🙂
Wybrałam 4 strakcje w Sightseeing FLEX (4 Attractions -> $99). Wiem, mało, ale część muzeów zaplanowałam na dni darmowe/pay as you wish, nie interesują mnie Hop-on, Hop-off, ani walking tours. W ramach karty chcę zobaczyć Top of the Rock, One World Obserwatory, MET i MoMA lub Whithney Museum. Zgodnie z informacją na stronie, przy zakupie dowolnego Passa, dostanę $40 na dodatkową atrakcję. Na liście dodatkowych atrakcji jest Empire State Building, które również chciałabym odwiedzić (co oznaczałoby, że można odwiedzić wszystkie 3 tarasy widokowe korzystając z jednego passa). Ale nie wiem jak rozumieć poniższą informację: $40 Attraction credit is available with every Sightseeing Pass purchased; Sightseeing FLEX Pass customers can use one of their attraction choices to use the $40 attraction credit. Czyli dla Sighseeing FLEX jest to dodatkowe $40, czy jednak nie ma? Magda, bardzo proszę czy wiesz jak to działa, albo ewentualnie mogłabyś się dowiedzieć? Pozdrawiam.

Reply
Little Town Shoes October 5, 2018 - 1:20 pm

Dokładnie tak – teraz jest promocja i można zobaczyć trzy tarasy w cenie dwóch!

Reply
Little Town Shoes October 5, 2018 - 1:21 pm

Po zakupie otrzymasz kod zniżkowy który można wykorzystać na zakup biletu na Empire

Reply
Sylwia October 5, 2018 - 1:29 pm

Dziękuję za potwierdzenie! Zmyliło mnie to rozgraniczenie na Sightseeing Pass I FLEX Pass w opisie jak działa dodatkowe $40. Pozdrawiam 🙂

Reply
Sylwia October 5, 2018 - 2:54 am

A, jeszcze mam pytanie o SPYSCAPE (please don’t judge :)). Czy wiesz coś o tym ‘muzeum’?

Reply
Little Town Shoes October 5, 2018 - 1:21 pm

Jeszcze nie byłam 🙁

Reply
Grudzień w Nowym Jorku (2018) - Little Town Shoes November 27, 2018 - 8:59 pm

[…] zniżkowe bilety udaje się kupić na gruponie. Karnety mają też w ofercie zniżki na […]

Reply
Rejs dookoła Manhattanu - Little Town Shoes January 10, 2019 - 12:23 am

[…] Dokładne porównanie wszystkich karnetów jest tu . […]

Reply
Nowy Jork praktycznie. Jak zorganizować samodzielny wyjazd. - Świat według RostkówŚwiat według Rostków January 25, 2019 - 11:59 am

[…] Atrakcje w Nowym Jorku nie należą do najtańszych, a ich wybór jest ogromny. Jeżeli jedziecie na dłużej i zależy Wam na odwiedzeniu wszystkich muzeów, przepłynięciu się każdym rejsem widokowym, zobaczeniu każdego tarasu widokowego i skorzystaniu z kilku walking tourów to polecamy wykupienie City Pass: Sightseeing Pass lub The New York Pass. Fajne porównanie tych dwóch karnetów zrobiła Magda z bloga Little Town Shoes. […]

Reply
Monika Sienkiewicz February 6, 2019 - 12:11 pm

Czy wiadomo jak bardzo wzrosną ceny od 11.02? Wciąż czekam na Pani przewodnik, aby zaplanować co będę zwiedzać, ale jeżeli wzrost cen to np 50%, lepiej pospieszę się z planowaniem 🙂 PS Ta promocja z 40$ na dodatkową atrakcję (z poprzednich komentarzy) jest jeszcze aktualna? Pozdrawiam!

Reply

Porozmawiajmy :)