Sylwester na Times Square (wszystko co musisz wiedzieć)

by Little Town Shoes
2 comments

Sylwester na Times Square – słynne opuszczeniu kuli (ball drop), “New York, New York” Franka Sinatry, fajerwerki i tony konfetti sypiące się na głowę – impreza tak znana i pokazywana w tylu filmach, że Sylwester na Times square staje się marzeniem wielu osób na całym świecie. Sami nowojorczycy wolą oglądać relację w telewizji 🙂

Szacuje się, że w tym roku około 2 miliony osób przyjedzie zobaczyć tradycyjne opuszczenie kuli na Times Square. Zapewne znów padnie kolejny rekord oglądalności relacji w telewizji.

Jeżeli planujesz świętowanie Sylwestra na Times Square koniecznie przeczytaj poniższe porady

1. Przyjdź wcześnie!

Chociaż oficjalny początek uroczystości przypada około godziny 18:00, większość osób sugeruje aby przyjść nie później niż około 15:00. Obowiązuje jedna zasada – aby zdobyć najlepsze miejsca trzeba przyjść jak najwcześniej.

Najlepszy widok jest w okolicy skrzyżowania Broadway i 7. alei pomiędzy 42. a 48. ulicą. To miejsce zapełnia się jako pierwsze. Następnie miejsca koło ekranów telewizyjnych ustawionych na ulicach położonych dalej na północ.

Nie przejmuj się jeżeli nie jesteś zbyt blisko sceny – na całym placu będą ekrany, a więc powinno być wszystko widać. Zajrzyj na oficjalną stronę www.timessqaurenyc.org, aby sprawdzić harmonogram i plan.

2. Ubierz się ciepło!

Będziesz na zewnątrz przez wiele godzin, a temperatury o tej porze roku mogą spaść poniżej zera. Dodatkowo z uwagi na dużą wilgotność i wiatry temperatury odczuwalne są często dużo niższe. Sprawdzony sposób na nowojorskie zimy to bielizna termoaktywna, kurtka chroniąca od wiatru i kilka warstw ubrań.

3. Brak toalet!

Największą bolączką jest to, że na Times Square nie ma toalet publicznych. W dodatku jeżeli zostawisz swoje miejsce najprawdopodobniej nie będziesz go mógł odzyskać. Nie będziesz mógł wychodzić ani wchodzić na plac. Jak sobie radzą uczestnicy? Część osób nosi pampersy (naprawdę, nie żartuję), część osób planuje odpowiednio wcześniej posiłki …

4. Jedzenie i picie

Zjedz dobry posiłek przed wyjście i przynieś ze sobą przekąski. Na Times Square jest wiele restauracji, ale będą zatłoczone i bardzo drogie. Publiczne picie alkoholu nie jest dozwolone na Times Square. Każdy alkohol zostanie skonfiskowany przez policję.

5. Bezpieczeństwo

Żadne duże torby ani plecaki nie będą dozwolone. Wszystkie torby zostaną przeszukane. W tym roku nad bezpieczeństwem będzie czuwać ponad 7,000 policjantów, w tym też ubrani „po cywilnemu” wśród tłumu świętujących.

6. Co zabrać ze sobą?

Przynieś małe przekąski. Weź rzeczy, które pomogą ci spędzić czas czekając na koncert (książki, krzyżówki itp.). Część osób sugeruje aby zabrać coś na czymś będziesz mógł usiąść (przykładowo karton).

7. Dojazd samochodem

31 grudnia nowojorski Departament Policji rozpocznie zamykanie dostępu do Times Square, zaczynając od 43. ulicy i alei Broadway, przenosząc się dalej na północ. Na stronie Times Square (www.timessquarenyc.org) będą podane dokładne godziny kiedy policja rozpocznie zamykanie ulic. Należy założyć, że ruch samochodów będzie utrudniony już od godziny 15:00.

8. Jeżeli w restauracji – to gdzie? 

Jeżeli wygoda i toalety są dla Ciebie ważne to restauracje przy Times Square są dobrym rozwiązaniem. Przygotuj się na bardzo wysokie ceny – z reguły w cenę wliczona jest kolacja, toast szampanem i czasami otwarty bar.

Upewnij się, że dobrze przeczytałeś co jest wliczone w cenę. Jeżeli nie jest zaznaczone, że jest stolik to pewnie jest to tylko miejsce stojące. Pamiętaj, że jeżeli restauracja jest przy Times Square to wcale nie oznacza że będzie widok na kulę czy scenę.

Restauracje wymienione na oficjalnej stronie www.timessquarenyc.org są z reguły bezpiecznym wyborem i podają dokładnie co jest dostępne w ofercie.

Poniższe bary mają dobry widok na Times Square:
• Renaissance New York
• DoubleTree Guest Suites
• Marriott Marquis
• Bubba Gump Shrimp Company
• Olive Garden
• R Lounge
• Novotel New York Times Square
• The Knickerbocker

2 comments
1

You may also like

2 comments

Jagna December 30, 2019 - 5:10 pm

A jak/gdzie jeszcze warto spędzić Sylwestra w NYC jeśli nie na Times Square?

Reply
Kinga December 31, 2019 - 1:31 am

Podpinam się pod pytanie? Times Square jakos tak chyba niekoniecznie?

Reply

Porozmawiajmy :)