Grudzień w Nowym Jorku

by Little Town Shoes
1 comment

Grudzień w Nowym Jorku jest magiczny i jest coś naprawdę wyjątkowego w Święta w Nowym Jorku. Miasto jest wtedy absolutnie najładniejsze, najjaśniejsze i wręcz gotowe do pozowania do Twoich najlepszych zdjęć 🙂

Czy to łyżwy w parku czy zakupy na Piątej Alei każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej kilka pomysłów od „must see”do mniej turystycznych atrakcji.

Choinka przy Rockefeller Center

Grudzień w Nowym Jorku

Nie byłoby Świąt Bożego Narodzenia w Nowym Jorku bez tego ogromnego zielonego symbolu sezonu. W tym roku drzewo będzie można oglądać 7 stycznia 2018 roku. Będzie oświetlone codziennie od 5:30 rano do północy, przez cały dzień (24 godziny) w Boże Narodzenie.

Dyker Heights

O Dyker Heights już kiedyś pisałam. Każdego roku mieszkańcy tej dzielnicy na Brooklynie ozdabiają swoje domy z wymyślnymi lampkami bożonarodzeniowymi. Koszt ozdób na niektórych z domów jest szacowany nawet na 20,000 dolarów.

Radio City Christmas Spectacular

Poszłam na to przedstawienie dwa lata temu tylko dlatego, że występowała tam znajoma i … oniemiałam z zachwytu. Słynne Rockettes zasługują na swoją sławę. Przedstawienie jest naprawdę niesamowite. Spodoba się wszystkim i dorosłym i dzieciom – must see. Przedstawienie można oglądać do stycznia 2018 roku.

Radio City Music Hall mieści się przy 50. ulicy i 6. alei. Najbliższa stacja metra to pociągi B, D, F lub M przy stacji Rockefeller Center.

Santa Con

Co roku około 3 000 Mikołajów, elfów, reniferów … chodzi od baru do baru. Dość kontrowersyjna impreza – ukochana przez studentów znienawidzona przez innych mieszkańców. Wydarzenie dość niesamowite bo idealne do zrobienia zdjęć. Niestety większość Mikołajów już po 12 popołudniu słania się na nogach także miejscową prasę obiegają później dość groteskowe albo straszne (w zależności kto o tym pisze) zdjęcia…. (przeczytaj dlaczego nowojorczycy nie wierzą w Mikołaja)

W tym roku Santa Con odbędzie się 9 grudnia.

Gdzie? Wszędzie. Naprawdę trudno będzie się ukryć przed przebierańcami.

Lodowisko i rynek świąteczny w Bryant Park

Jedna z najpiękniejszych choinek i urokliwy rynek świąteczny z dziesiątkami straganów otacza lodowisko w Bryant Park. Jest tam bar z szampanami a samo lodowisko jest darmowe.

Podobnie jak w ubiegłym roku jest tam cała masa budek z doskonałym jedzeniem ale w tym roku organizatorzy dodali też nową atrakcję – “Testing Tuesday”. W każdy wtorek będzie można spróbować tych pyszności za darmo – od czekoladek, po empanady, cydr i gofry. Więcej informacji na stronie Bryant Park.

Lodowisko i stoiska z jedzeniem będą otwarte do 5. marca 2017 r. (codziennie: 8:00 – 22:00) natomiast świąteczne stoiska do 2 stycznia 2017 roku.

Zakupy na tradycyjnych świątecznych rynkach będzie można zrobić też na Union Square, Columbus Circle oraz na Grand Central Terminal.

Ogród Botaniczny 

Jak co roku w listopadzie ruszyła tez świąteczna wystawa pociągów w Ogrodzie Botanicznym

Pociągi przyjeżdżają pomiędzy 150 przepięknie oświetlonymi nowojorskimi zabytkami i atrakcjami jest Brooklyn Bridge, Ratusz, Muzeum Guggenheima, i pierwszy nowojorski roller coaster (Coney Island Cyclone). Wszystkie atrakcje są wykonane z gałązek, kory, owoców, nasion, szyszek i innych materiałów organicznych. Wystawa ma oszałamiający multimedialny grand finale światła i dźwięku. Do zobaczenie koniecznie, nie tylko dla osób odwiedzających Nowy Jork z dziećmi.

Pole Truskawkowe 

Każdego roku, 8 grudnia, przypada tragiczna rocznica zabójstwa Johna Lennona i co roku fani zbierają się w Central Parku aby składać kwiaty, śpiewać piosenki czy w inny sposób oddać hołd zmarłemu artyście.

Kolędowanie w parku Gramercy

Gramercy Park to jedyny prywatny park w mieście. Zwykli śmiertelnicy mogę co najwyżej obejrzeć park za zakratowanego płotu … tak jest przez cały rok z wyjątkiem wigilii. W ten jeden dzień park jest otwarty dla wszystkich.

Jest kolędowanie, gorącą czekoladą i cydr przy wspaniale przystrojonej choince.

Gramercy Park znajduje się przy Irving Place na wysokości 18. ulicy

Piąta Aleja

Najbardziej znane witryny, najpiękniej udekorowane sklepy położone są w pobliżu 5tej Alei. Jak co roku najpiękniejsze sklepowe witryny przygotował Bergdorf Goodman.

Temat tegorocznych witryn to “To New York with Love” czyli listy miłosne do miasta”. Każde z okien jest poświęcone innej, instytucji nowojorskiej, bez której Nowy Jork nie byłby tym samym miastem.

Na poniższym zdjęciu witryna poświęcona Muzeum Historii Naturalnej. Te szkielety dinozaurów pokryte są 1,5 milionami pojedynczych kryształów Swarovskiego – przygotowanie tylko tego jednego okna zajęło ponad 350 godzin pracy….

1 comment
0

You may also like

1 comment

Monika Wysocka December 1, 2017 - 5:20 pm

Dużo świetnych informacji!Podoba mi się cszqalona impreza z 3000 mikołajów. 🙂

Reply

Porozmawiajmy :)