Dlaczego ostatnia wypowiedz Trumpa o kobietach zadecyduje o wyniku wyborów

by Little Town Shoes
14 comments

Donal Trump

W piątek ujrzało światło dzienne nagranie w którym kandydat na prezydenta Donald Trump opowiada o swoim „sposobie na kobiety”. O tym, ze zaczyna je całować i chwytać za genitalia nie czekając na pozwolenie. Twierdził, ze może robić z nimi co chce … bo jest sławny.

Nowy Jork, podobnie jak większość wschodniego wybrzeża to ostoja Partii Demokratycznej, także nagranie z jego wulgarną wypowiedzią na temat kobiet jest gorąco komentowane. Jednak, w tym wypadku, również zwolennicy Partii Republikańskiej zaczęli odwracać się od Trumpa.

Dlaczego? Ponieważ o ile można sobie wyobrazić taką rozmowę na boisku, pomiędzy nastoletnimi chłopcami – to taka wypowiedz z ust wtedy 59-letniego mężczyzny, ojca córek … jest przerażająca.

I to nie jest tak, ze ta wypowiedz to jakiś odosobniony przypadek – spójrzmy na wszystkie wypowiedzi Trumpa o kobietach – „gruba świnia”, „twarz jak pies”, „po 35 mija termin ważności”, długo można by tak wymieniać.

Wydaje się, ze tym razem amerykańska opinia publiczna naprawdę ma dość Trumpa. Przez ostatnie 16 miesięcy wypowiedzi Trumpa dostarczały nagłówki mediom. Nawet bardzo kontrowersyjne wypowiedzi takie jak naśmiewanie się z niepełnosprawnego dziennikarza, szydzenie z matki żołnierza, który zginał w walce, nazywanie Meksykańskich emigrantów gwałcicielami – wszystko to było jakoś tam wybaczane, jego zachowanie minimalizowane, a obelgi usprawiedliwiane.

Mówiono, ze Trump jest po prostu „zbyt gorliwy w bronieniu granic kraju” czy został sprowokowany, jego słowa zostały przeinaczone.

W tym wypadku jest inaczej … mamy nagranie głosu i widzimy twarz kandydata na prezydenta – jego chamska wypowiedz nie jest sprowokowana ani nie działa w imieniu „większego dobra”. Widzimy kandydata takim jakim jest naprawdę … i nawet najbardziej zagorzali Republikanie wycofują swoje glosy.

14 comments
0

You may also like

14 comments

Mama z prądem i pod prąd October 9, 2016 - 4:51 pm

Ano jest chamowaty. No i szowinista też jest. Przynajmniej wiadomo z kim many do czynienia.
Czy to samo można powiedzieć o Hilary? Nie wiem…
To taka dygresja….

Reply
Little Town Shoes October 9, 2016 - 5:05 pm

Hm… stwierdzenie ze dobre podejście do kobiet to „chwytanie za c … bez pozwolenia” to trochę więcej niż wypowiedz szowinisty. Nie sadzisz? Dla mnie taka wypowiedz daje innym przyzwolenie na gwałt.

Reply
Mama z prądem i pod prąd October 9, 2016 - 5:08 pm

Oczywiście, że przegina. Ale on zawsze przeginal, to nic nowego. Sęk w tym, ile w tym egola, a ile prawdy? Kto to wie?

Reply
Little Town Shoes October 9, 2016 - 5:13 pm

Chodzi o to ze takie wypowiedzi z ust prezydenta dają bądź dadzą przyzwolenie innym. “Trump tak mówi i został prezydentem to ja tez mogę” … czy naprawdę nie widzisz gdzie to może doprowadzić?

Reply
Mama z prądem i pod prąd October 9, 2016 - 5:50 pm

Nie wiem. Niektórzy dużo mówią i nic za tym nie idzie. Niektórzy za to robią czyli mówimy o czynach już byłych prezydentów i też nic za tym nie szło… Więc czy jest o co kruszyc kopie, czasami myślę?

Little Town Shoes October 9, 2016 - 6:02 pm

Moim zdaniem tak. Warto kruszyć kopie. Jestem daleko od wierzenia ze jedna strona jest dobra a druga zła. Nie ma świętego polityka. Ale uważam, ze wypowiedzi polityków kształtują rzeczywistość i dają przyzwolenia na pewne zachowania. W tym wypadku jest to bardzo ważne dla wszystkich kobiet, zwłaszcza ze nadal wiele gwałtów w Stanach jest bezkarnych.

Mama z prądem i pod prąd October 9, 2016 - 7:10 pm

Ja tam nie śledzę tego wszystkiego z detalami, bo szkoda mi czasu…
A może on tam jest tylko z tego powodu, żeby Hilary wygrała? Przecież nikt nie jest idiota i wiedzieli wcześniej, że wszystko co Donald opowiadał, a często i gęsto opowiadał o dupie tej czy innej Maryni wyjdzie na światło dzienne, bo teraz jest czas kiedy te wszystkie rzeczy się wyciąga. Polityka jest brudna. Naprawdę nie mogli wystawić innego kandydata? Nie wierzę…
Myślę, że wiele dzieje się za zamkniętymi drzwiami, nawet nie mamy bladego pojęcia co…

Little Town Shoes October 9, 2016 - 7:42 pm

Myślę ze nie Donald Trump ma nadal bardzo duże poparcie i może wygrać te wybory.

Mama z prądem i pod prąd October 9, 2016 - 7:43 pm

Pożyjemy, zobaczymy, jak mawia mój Tato 🙂

aposin October 11, 2016 - 10:45 am

A ja się zastanawiam głęboko nad tym dlaczego zdecydowana większość amerykańskiej polonii jest za Trumpem. I nie są to wyłącznie ludzie którzy popierają elektorat PIS. Bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne. I bardzo smutne.

Reply
FREDu October 12, 2016 - 1:29 pm

Pewnie dlatego że nie jest powiązany z “elitami”. Tak samo jak u nas PIS. A ludzie mają już dość tych układów na górze i demokracji która służy tylko tej elicie. Sądy, prokuratura, urzędnicy wszyscy na skinienie jednej sekty a uczciwy człowiek ma pod górkę. Nawet w USA mimo że jest o wiele lepiej niż w Europie społeczeństwo też ma dość i chce zmian.

Reply
lisonaLA October 12, 2016 - 11:27 am

LA, Jest tak: mam wrazenie,że on nie chce wygrac , moze tak byc no bo dla takiego nowojorczyka to Waszyngton z białym domkiem, chatką on lepiej sie czuję jako ktoś kto osądza tych u władzy.Wtedy jesli on przegra a wygra Hilary i coś by jej poszło nie tak. …Powie, a nie mówiłem, baba etc…

Reply
jonkor January 22, 2017 - 12:56 pm

TU cytat :”Trump opowiada o swoim „sposobie na kobiety”. O tym, ze zaczyna je całować i chwytać za genitalia nie czekając na pozwolenie”……….. GENITALIA ???????? hm Sugerujesz, że facet lubi chłopaków

Reply
Little Town Shoes January 22, 2017 - 1:32 pm

Proszę zerknąć czasami do słownika 🙂 “Genitalia – nieścisły termin biologiczny odnoszący się do męskich lub żeńskich narządów płciowych i związanych z nimi struktur anatomicznych.
W szerokim sensie mówi się o genitaliach wewnętrznych i zewnętrznych”

Reply

Porozmawiajmy :)