Karty prepaid w Stanach

by Little Town Shoes
8 comments

Większość operatorów komórkowych ma bardzo wysokie koszty roamingu także w Stanach bardziej opłacalnym wyborem jest zakup lokalnej karty SIM niż używanie polskiego operatora w roli głównego usługodawcy. Chociaż w parkach, restauracjach a nawet na niektórych stacjach metra w Nowym Jorku jest WiFi, bezsprzecznie internet w telefonie bardzo się przydaje. Dzięki internetowi w telefonie możemy w każdej chwili włączyć GPS, sprawdzić godziny otwarcia restauracji czy tez włączyć sobie Endomondo kiedy biegamy po Central Parku 🙂

Jaką kartę SIM wybrać?
W Stanach jest czterech głównych operatorów komórkowych: Verizon, Sprint, AT&T i T-mobile. Jeżeli przyjeżdżasz na krotki okres i nie masz zamiaru kupować telefonu tylko kartę telefoniczna SIM to w zasadzie powinieneś rozważyć tylko dwóch operatorów: T-mobile i AT&T. Obie firmy oferują karty sim które działają w większości telefonów bez simlocka.

AT&T ma lepszy zasiąg, w zasadzie siec firmy pokrywa całe Stany. Jeżeli planujesz wyjazd poza Nowy Jork czy większe miasta, do parków narodowych czy krajobrazowych powinieneś wybrać tą siec.

T-mobile ma mniejszy zasięg, w zasadzie najlepiej sprawdza się w większych miastach ale z reguły mają lepsze oferty cenowe. T-mobile zdecydowanie lepiej się sprawdza jeżeli planujesz wakacje w Nowym Jorku / w większych miastach.

Koszt

Oferty operatorów zmieniają się dość często także poniższe cenniki należy uznać tylko za orientacyjne i sprawdzić ceny w sklepie.

Należy dodać, ze w Stanach często oferty widoczne online nie obowiązują w sklepach (ceny w sklepach mogą byc nieznacznie wyższe). Można zamówić tańszą kartę online ale wysyłana jest ona tylko na amerykański adres. Dodatkowo trzeba pamiętać ze w Stanach wszystkie ceny są podane netto a więc należy dodać podatek.

Koszt zakupu karty SIM jest znacznie niższy od potencjalnych opłat za roaming.

Obecnie AT&T oferuje plan z nielimitowanymi lokalnymi rozmowami, sms-ami i 2GB transferu danych za około $45, w T-Mobile za nielimitowane lokalne rozmowy, sms-y i 3GB danych zapłacimy około 40 dolarów.

T-mobile ma teraz bardzo atrakcyjną ofertę (T-Mobile Tourist Plan) z nielimitowanym dostępem do internetu na 3 tygodnie (do 2GB w technologii  4G LTE) i nielimitowane sms-y i 1000 minut lokalnych rozmów już za 30 dolarow.

Karty prepaid

Gdzie kupić karty? 
W Nowym Jorku sklepy T-mobile i AT&T znajdują się dosłownie na każdym rogu. Niestety nie ma sklepów operatorów na lotnisku.

Cały proces aktywowania karty SIM zajmuje mniej niż 10 minut. Proces zakupu jest prosty – wystarczy potwierdzić, ze się ma odblokowany telefon (bez simlocka) wybrać plan i zapłacić. I otrzymujemy potwierdzenie z amerykańskim numerem telefonu.

A jeszcze … dzwoniąc do Polski z USA należy wystukać: 011 (wychodzący) 48 (kod krajowy) a później numer abonenta.

8 comments
0

You may also like

8 comments

Piotr September 9, 2016 - 12:40 pm

Przećwiczyłem w praktyce ofertę T-Mobile Tourist Plan. Polecam.
Z zasięgiem nie miałem problemu ani w NYC, ani na Florydzie.
Oczywiście, trzeba pamiętać, że do $30 trzeba jeszcze doliczyć podatek 🙂

Reply
merlinf8 September 9, 2016 - 7:37 pm

Super! Bardzo dziękuję za ten post:) Wczoraj zadałam pytanie na Instagramie, a dziś już pojawiła się informacje:) Jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki:)

Reply
Piotr Babiarz September 9, 2016 - 8:26 pm

a ja polecam metro pcs za 60 $ bez limitu lokalne sms internet 4g i stacjonarne w polsce a za doplata 10 $ komorkowe na prawie calym swiecie 200 minut

Reply
Paweł November 20, 2016 - 4:36 pm

Polecam T-mobile lub Lyca mobile $60 lub 45$ za miesiąc 4GB lub 1GB internetu i rozmowami do Polski za darmo. Jedno na co musimy uważać to czy nasz polski telefon ma częstotliwości na których operatorzy działają w Stanach. Zazwyczają 1800/1900Hz działają ale już z 1700Hz może być problem i wtedy nie wszędzie mamy dostęp do LTE i rozmów gdzie amerykanie rozmawiają, sklepy stacje metra ;(

Reply
Ada December 11, 2016 - 12:38 pm

Czy AT&T oferuje jakieś pakiety na internet w USA i rozmowy na komórki do Polski?

Reply
Paweł December 12, 2016 - 2:06 am

W AT&T możesz mieć przy planie za $45 lub $60 za dodatkową opłatą $5 lub $10 odpowiednia 250 lub 1000min na połączenia międzynarodowe. Pakiet internetu też będziesz miała w tych opłatach 4 lub 8GB.

Reply
Michał June 4, 2018 - 1:04 pm

A jeśli jesteś użytkownikiem polskiej sieci Plus, możesz dokupić sobie Pakiet Atlantycki, np. 1 GB za 90 zł.

Reply
Darmowy internet w Nowym Jorku - Little Town Shoes July 3, 2018 - 10:44 am

[…] czas temu opisałam karty prepaid (karty sim z dostępem do Internetu), które można kupić w Stanach. Od czasu tej notki wiele się nie zmieniło – nadal […]

Reply

Porozmawiajmy :)