Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem

by Little Town Shoes
5 comments

Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem to naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Widok na wieżowce Manhattanu jest niezapomniany. Zdecydowanie obowiązkowy jest wjazd na jeden z tarasów widokowych (Top of the Rock, Empire albo najnowszy WTC) … ale czy to może się równać z widokiem na Manhattan z lotu ptaka?

Zanim zacznę zachwalać / opisywać loty helikopterem nad Nowym Jorkiem muszę dodać, ze wycieczki są dość drogie. Poniżej przygotowałam krótkie zestawienie i kilka wskazówek jak znaleźć rabaty na loty, oraz które wycieczki są najlepsze, a które oferują najlepszą jakość w porównaniu do ceny.

1. Przede wszystkim czy warto skusić się na lot helikopterem?

Zdecydowanie koszt wycieczki jest wysoki. Ceny zaczynają się od 200 dolarów za osobę i lot zazwyczaj trwa tylko 12-15 minut. Tak więc, dla wielu osób taka wycieczka helikopterem po prostu nie jest realną opcją.

Jednakże, jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek i szukasz unikalnego doświadczenia to zdecydowanie wycieczka helikopterem jest warta inwestycji. Choć lot nie jest długi ale zapewnia niezapomniane wrażenia, które jest w inny sposób nie są możliwe do osiągnięcia.

Chyba najlepszą odpowiedzą na to pytanie będzie sam film z lotu:

2. Czego się spodziewać?

 • Wszystkie firmy oferują bardzo podobną trasę wycieczki obejmującą widok na: Ellis Island, Statue Wolności, Freedom Tower, Empire State Building, Chrysler, Woolworth, Met Life Buildings, USS Intrepid i Central Park.
 • Helikopter może pomieścić 5-6 gości plus pilot.
 • Na miejscu pobierana jest dodatkowa opłata: $35 od osoby (koszty ochrony / obsługi).
 • Wszyscy pasażerowie muszą posiadać dokument ze zdjęciem.
 • Wycieczki są zależne od pogody. Jeśli lot jest odwołany i nie uda się uzgodnić innego terminu lotu zaliczka zostaje zwrócona w całości.
  Lot helikopterem nad Nowym JorkiemLot helikopterem nad Nowym JorkiemLot helikopterem nad Nowym Jorkiem

3. Gdzie znaleźć zniżki na loty? 

  • Jeżeli masz The New York Pass to przysługuje Ci 15% zniżka na wszystkie loty (koszt wyniesie 170 dolarów, zamiast 200 dolarów od osoby).
  • Kupując Go City Card możesz wybrać loty helikopterem jako jedną z atrakcji wtedy zniżka może sięgać nawet 25% – końcowa wysokość zniżki zależy od tego jakie jeszcze inne atrakcje wybierzesz.
  • CitySightoferuje zniżkowe loty w połączeniu z biletami na autobusy piętrowe.
   Loty helikopterem nad Nowym Jorkiem
5 comments
0

You may also like

5 comments

DS September 3, 2016 - 3:14 pm

Coś więcej o grupowej zniżce LTS? Jak, gdzie?

Reply
Little Town Shoes September 3, 2016 - 8:04 pm

Bardzo słuszna uwaga 🙂 Dopisuje do notki i pisze do pana maila z dokładną odpowiedzią 🙂

Reply
Iza September 13, 2016 - 11:51 am

Trochę z innej beczki, luźna propozycja:): wiem że to blog głównie o Nowym Jorku i życiu w nim, ale wspominałas kiedyś że podróżowalaś po krajach Azji i po Australi. Może napiszesz coś więcej na ten temat, masz dobre pióro a myślę że wielu czytelników zainteresowałby ten temat. Równie piekne rejony 🙂

Reply
Fiorka February 22, 2019 - 11:36 pm

Lot nad Nowym Jorkiem to moje marzenie! Bilety do Stanów mamy kupione na czerwiec, teraz pora odkładać na lot helikopterem 🙂

Reply
Izabela April 12, 2019 - 4:38 pm

O której NY będzie najładniej oświetlony? O której najlepiej wybrać lot? Chodzi mi o koniec czerwca:)

Reply

Porozmawiajmy :)