Najlepsze miejsca/ulice na zakupy w Nowym Jorku

by Little Town Shoes
4 comments

Manhattan słynie z ekskluzywnych domów towarowych i butików, które sprzedają wszystko od szytych na miarę garniturów do jedwabnych szali. Ale miasto jest równie dobrze znane z niezależnych projektantów i małych, unikalnych sklepików. Od haute couture do malowanych sprayem t-shirtow czy biżuterii wykonanej przez miejscowych artystów. Nie bez powodu zakupy w Nowym Jorku są obowiązkowym punktem większości wycieczek. Gdzie więc można znaleźć najlepsze miejsce zakupy? Poniżej „zakupowa” mapa Manhattanu:

Piąta Aleja między 50. a 60. ulicą

Na Piątej Alei mieszczą się legendarne, nowojorskie domy handlowe – znane każdemu z filmów małego i dużego ekranu (chociażby takich jak „Śniadanie u Tiffany’ego” czy „Seks w Wielkim Mieście”). Spacer Aleją z zachwycającymi wystawami okiennymi, spowoduje że każdy z nas odnajdzie w sobie trochę Audrey Hepburn. 🙂

Mamy tutaj słynny Saks Fifth Avenue (611 Fifth Ave.) i luksusowy dom handlowy Henri Bendel (712 Fifth Ave.), gdzie można zakupić wymyślne okulary i torebki, inne finezyjne akcesoria. Jest tez wyrafinowany Lord & Taylor (424 Fifth Ave.), gdzie znajdziemy najwyższej klasy fantazyjne sukienki i garnitury.

Wsród eksluzywnych domów handlowych na 

Na Piątej Alei znajduje się tez Bergdorf Goodman, dom handlowy z ponad stuletnią tradycją.
Niedawno oglądałam szalenie interesujący film dokumentalny „Scatter My Ashes at Bergdorf’s” („Rozsypcie moje prochy w Bergdorfie“) pokazujący między innymi jak są tworzone takie wspaniałe wystawowy okienne. Film pokazuje kulisy debiutów projektantów mody, którzy marzą lub marzyli o tym, aby móc pokazać swoje kolekcje światu właśnie w Bergdorf Goodman. Film zdecydowanie warty polecenia.
Z ciekawostek, w tym roku wBergdorf Goodman można tez oglądać ubrania polskiej projektantki Magdy Butrym! Gratulacje <3

zakupy w Nowym Jorku

Madison Ave. między 55. a 72. ulicą

Do bardziej ekskluzywnych sklepów (takich z dala od turystycznych szlaków) należy udać się na Madison Ave. między 55. a 72. ulicą.
Znajdziemy tu sklep Chanel (737 Madison Ave.), Jimmy Choo (716 Madison Ave.), Lalique (609 Madison Ave. ) oraz ekskluzywny Barneys New York (660 Madison Ave.). Nie wspominajac nawet o Baccarat (625 Madison Ave.), Gucci (840 Madison Ave.) i Armani (760 Madison Ave.). Swój sklep tutaj ma tez nowojorska projektantka biżuterii Judith Ripka (przy 777 Madison Ave).

zakupy w Nowym Jorku
SoHO (od Broadway do West Broadway między Houston i Grand Street)

SoHO kiedyś było miejscem tylko z na ekskluzywnymi, drogimi sklepami, ale to bardzo się zmieniło. Dzielnica ewoluowała i obecnie obejmuje szeroką gamę sklepów – znajdziemy tu wszystko od H&M do Prady.
Kwadrat pomiędzy Broadway a West Broadway, W. Houston St. to Canal St. to dobre miejsce dla osób chcących odwiedzić wiele rożnych sklepów.

Warto zajrzeć do szalenie nowojorskiej DKNY (420 West Broadway), unikalnego Anthropologie (375 West Broadway). W okolicach West Broadway jest tez Billionaire Boys Club and ICECREAM jak i pierwszy wolnossący sklep 7 For All Mankind (394 West Broadway).

Przy samej Broadway jest wiele amerykańskich sieciowek takich jak dom handlowy Bloomingdale’s, Banana Republic (550 Broadway), Victoria Secret (565 Broadway & 591-593 Broadway), Topshop (478 Broadway) – lista sklepów jest bardzo długa.

zakupy w Nowym Jorku

Meatpacking pomiędzy 13. a 14. ulicą

Kiedyś w tym miejscu odbywał się handel mięsem, kawałki wołowiny na hakach zdobiły ściany … obecnie przestronne pomieszczenia z wysokimi sufitami , surowymi ścianami to oczywiście idealne miejsce dla galerii sztuki i butików mody.
Znajdziemy tutaj takie sklepy jak – Rubin & Chapelle (410 West 14th St.), ceglanej ścianki Earnest Sewn Co. (821 Washington st) i AllSaints (415 West 14th st.), które mieści się w dawnej galerii sztuki i wystawę sklepowa zdobią setki zabytkowych maszyn do szycia.
Tutaj znajduje się tez gigantyczna placówka Scoop Nowym Jorku, (430 14th St.).

W Meatpaking swoją siedzibę i flagowy sklep ma tez tu Diane von Furstenberg (przy 874 Washington St.), w sklepie można znaleźć najbardziej kompletnych asortymentów jej słynnych sukienek.

zakupy w Nowym Jorku

34. ulica – okolice Macy’s
Przy 7. Alei i 34. ulicy mieści się dom handlowy Macy’s (151 W 34th St) największy dom towarowy w USA. Po okazaniu paszportu turystom przysługuje 10% zniżka! 🙂

W okolicy jest kilka sieciowek takich jak Old Navy (150 W 34th St, ), Uniqlo (34. street), DSW Designer Shoe Warehouse (213 W 34th St), gdzie znajdziemy przecenione designerskie buty czy sportowy Zumiez (5 W 34th St)

Screen Shot 2016-06-04 at 11.29.09 PM

Canal i Mot Street (Chinatown)
Niektórzy bardzo lubią Chinatown, inni omijają z daleka. Ale dobre miejsce aby kupic najtańsze pamiątki – jeżeli szukasz magnesów na lodówkę czy koszulek z napisem NYC. Uwaga także trzeba się targować.
Tanie sklepy z pamiątkami mieszczą się wzdłuż Canal i Mot street.

4 comments
0

You may also like

4 comments

Renata June 8, 2016 - 9:43 pm

Polecam również centrum handlowe Westfield Garden Plaza w Paramous…kilkanaście wartych odwiedzenia sklepów i spore rabaty.Dojazd z Port Authority ,bus no.163 (dworzec autobusowy na Manhattanie) zajmuje około godziny, ale warto ….szczególnie w dni powszednie shoping tam jest bardzo komfortowy…bilet 8$

Reply
Joanna January 14, 2018 - 6:16 pm

A jest jakas roznica jesli chodzi o dzien w ktorym chcielibysmy zrobic zakupy? Czy soboty w tych miejscach sa znacznie bardziej oblezone nizeli w tygodniu? Bylalbym bardzo wdzieczna za odpowiedz bo wlasnie planuje z mezem nasz miesiac miodowy w NYC 😀 zakupy jako punkt obowiazkowy a co 😉

Reply
Little Town Shoes January 14, 2018 - 6:26 pm

To zależy czy w sezonie czy poza – ale Nowy Jork to miasto turystyczne także zawsze jest dużo osób. Dzień tygodnia nie ma tak dużego znaczenia jak pora roku 🙂

Reply
Joanna January 14, 2018 - 9:17 pm

Chodzi mi o początek marca. I po całym rozplanowaniu najbardziej pasuje mi sobota, ale nie wiem czy to dobry pomysł jest.

Reply

Porozmawiajmy :)