Na narty do Kanady

by Little Town Shoes
6 comments

To był nasz pierwszy wyjazd na narty do Kanady. I olbrzymie zaskoczenie … na stokach jest prawie tyle samo Europejczyków co Kanadyjczyków i Amerykanów. Rozumiem Francuzów w Kanadzie … ale skąd taka popularność Whistler wśród Włochów, Niemców i Anglików? Spotkaliśmy tez osoby z Polski. Jedna z osób, spotkana na stoku, powiedziała nam ze tak duża popularności kanadyjskich ośrodków narciarskich jest uzasadniona niższymi kosztami. Dawno nie byłam na nartach w Europie, ale w porównaniu do cen wyjazdów na narty w Stanach jest faktycznie taniej… ale po kolei.

Na narty do Kanady

Na narty do Kanady

Na narty do Kanady

Na narty do Kanady

Whistler-Blackcomb to dwie góry połączone ze sobą jedną z najwyżej położonych i najdłuższych gondoli na świecie. Widok dla tylko osób o mocnych nerwach – zwłaszcza ze niektóre gondole mają szklane podłogi. Ja przejechałam raz i … doszłam do wniosku ze mam wystarczająco dużo stoków na samym Whistler i nie muszę przeprawiać się na drugą górę ponownie 😉

Na narty do Kanady

Na narty do Kanady

Ogólnie w Whistler-Blackcomb mamy ponad 200 oznakowanych tras i ponad 8,000 akrów terenu do jazdy poza trasami. Góra jest tak rozłożysta ze nawet warunki śniegowo/pogodowe pomiędzy trasami bardzo się różnią.

W ciągu pięciu dni naszego wyjazdu mieliśmy bardzo różne warunki narciarskie od słonecznych dni do tak mglistych ze nie sposób było powiedzieć jak szybko i czy w ogóle zjeżdżamy:)  Od utwardzonych stoków po metry miękkiego puchu, w którym zapadały nam się narty… musieliśmy zmienić narty na szersze i dłuższe ponieważ zapadaliśmy się w puchu.

Wiem, wiem … zlej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy … ale musicie mi uwierzyć ;). Opady śniegu były tak duże, ze jedna trasa zmieniała się zupełnie za każdym zjazdem. Zgodnie z informacjami od osób, które spędzają w Whistler-Blackcomb każdą zimę, to nie była nietypowa pogoda. Wybierając się tam na narty do musisz się przygotować na duże zmiany pogodowe jak i bardzo duże opady śniegu w ciągu dnia.

Po narciarskich wakacjach w Utah i w Kolorado byliśmy trochę rozpieszczeni przez idealnie przygotowane trasy. Whistler zdecydowanie wymaga większych umiejętności od narciarza.

Na narty do Kanady

Na narty do Kanady Na narty do Kanady

Na narty do Kanady Na narty do Kanady

Gdzie się zatrzymać?

Wynajęliśmy mieszkanie w airbnb.com (link ze zniżką). W idealnie położonym budynku tuz przy wyciągu narciarskim, oddalonym 10 minut od miasteczka. Jacuzzi, basen, kominek,  balkon i inne dobroci. Szalenie wygodne. Poza korzystniejszą ceną, ja na nartach wolę się zatrzymywać w pokojach z kuchnią, lubię zjeść „moje” śniadanie:).

Gdzie kupić karnety?

Zniżkowe karnety można kupić na trzy dni przed planowanym wyjazdem przez internet korzystając z oficjalnej strony (t.j. z minimalnym trzydniowym wyprzedzeniem) albo przez takie strony jak liftopia. Zniżkowe karnety można tez kupić w 7-Eleven po drodze do Whistler. Kupując karnety na stoku zapłacimy 15%-20% więcej.

Restauracje:

Sushi. Sushi. I jeszcze raz Sushi. Jak wspominałam Vancouver pod tym względem przewyższa Nowy Jork – tutaj sushi jest dużo lepsze i tańsze. (koniecznie spróbuj Sockeye Salmon).

Na narty do Kanady

Jeszcze link do starszej notki porównującej  wyjazd na narty w Europie do USA <3 

6 comments
0

You may also like

6 comments

Monika March 6, 2016 - 3:25 pm

Pewnie jest taniej niż w Szwajcarii warunki jak na załączonych fotkach i nie potrzeba stawiać się w ambasadzie po wizę.:)..

Reply
justynaenbarcelona March 6, 2016 - 4:29 pm

Marzenie… Jedyny problem, ze jest o wiele dalej niz na stoki w Europie …

Reply
Przem March 6, 2016 - 8:28 pm

Warunki idealne , uwielbiam jazdę w puchu , ale ja jeżdżę na desce . Będzie się trzeba wybrać kiedyś do Kanady , choć w Norwegii też nie jest źle 🙂

Reply
walter July 9, 2016 - 2:49 pm

Taa? A gdzie niby w tej Norwegii jezdzisz w puchu? Chyba nie w Hemsedal? Norwegia jest slaba i tyle.

Reply
Artur October 26, 2017 - 10:43 am

W jakiej porze roku najlepiej pojechać na narty do Kanady ? Na przełomie roku jest OK ?

Reply
Little Town Shoes October 29, 2017 - 1:14 am

tak jak najbardziej – sezon jest od konca pazdziernika do konca marca

Reply

Porozmawiajmy :)