Świąteczne dekoracje

by Little Town Shoes
5 comments

Świąteczne dekoracje w Nowym Jorku – zgodnie z życzeniem w tym roku będzie i film i notki. Zacznijmy od pierwszej notki. 🙂

Wczoraj w drodze do domu zasłyszałam taką rozmowę rodziców z dziećmi. Rodzice taszczyli wielgachną choinkę i tłumaczyli dzieciom ze jak tylko ubiorą drzewko to zapalą świeczki na świeczniku chanukowym. 🙂 Tak pomyślałam, ze to zdanie jest kwintesencją świąt w Nowym Jorku. Celebrowanie wszystkich świąt. Atmosfera jest tak magiczna ze bez względu na wyznanie udziela się wszystkim.

Oczywiście grudzień to złoty miesiąc dla przemysłu detalicznego. Także sklepy zrobią wszystko aby wprowadzić Cię w ten “świąteczny” nastrój. I należy przyznać, że udaje się im to doskonale. Świąteczne dekoracje największych domów handlowych przypominają dzieła sztuki, a więc nic dziwnego ze przyciągają tłumy turystów i nowojorczyków.

Najbardziej znane witryny, najpiękniej udekorowane sklepy położone są w pobliżu 5tej Alei. Można je obejrzeć w ciągu godzinnego spaceru. Dla osób wybierających się do Nowego Jorku w grudniu albo styczniu zamieszczam mapę.

Bergdorf Goodman
W tym roku najwspanialsze witryny przygotował Bergdorf Goodman. Wystawa została przygotowana we współpracy z Swarovskim i do dekoracji wykorzystano ponad siedem milionów ręcznie ciętych kryształów. Nie, nie pomyliłam się w liczbach. Wykorzystano 70 razy więcej kryształów niż w czasie ostatniej gali z okazji rozdania Oscarów 🙂

Mamy kryształowe kolo fortuny i kryształowego Posejdona. Dom Handlowy nawet prowadził konkurs z nagrodami dla osób, które prawidłowo odgadły liczbę kryształów wykorzystanych do dekoracji okien.

Świąteczne dekoracje    Świąteczne dekoracje  Świąteczne dekoracje
Saks Fifth Avenue
Od Koloseum do Taj Mahal i Wielkiego Muru Chińskiego, w tym sezonie witryny okienne domu handlowego Saks skupione są na cudach świata. Jak co roku, na fasadzie budynku odbywa się pokaz świateł. W tym roku przedstawia wielki Pałac zimowy. Zaprojektowany tak aby każdy zdążył zrobić zdjęcie i zamieścić je na instagramie:) A ja cały pokaz świateł zamieszczę na youtubie.

Świąteczne dekoracje

Świąteczne dekoracje Świąteczne dekoracje

Henri Bendela
Jeden z moich ulubionych sklepów. Tegoroczne sklepowe okna przypominają paryski apartament, z kominkiem i kryształowym żyrandolem. W środku sklepu drzewko przyozdobione dekoracjami nawiązującymi do 160 lat historii sklepu i samej mody.

Świąteczne dekoracje

Lord & Taylor
Świąteczne dekoracje Lord & Taylor są zainspirowane tradycją wypieku pierników. W tym roku sklep połączył siły z organizacją humanitarną Habitat for Humanity Nowym Jorku. Świąteczna sprzedaż będzie wspierać budowę domów dla potrzebujących rodzin i ma być prezentem dla uboższych mieszkańców miasta.

Macy
Macy’s swietuje 50-te urodziny filmu “A Charlie Brown Christmas”. W oknach sklepu jest Charlie Brown, Snoopy i reszta gangu “Fistaszków”.

Witryny są interaktywne, klienci sklepu mogą kontrolować grę Charliego na fortepianie. A nawet zaprojektować swoje fistaszka.

Tiffany
Witryny Tiffany’ego przedstawiają miniaturowy teatr z 1800 roku, oczywiscie przy wykorzystaniu najpiękniejszych szlachetnych kamieni.

 Świąteczne dekoracje

Więcej zdjęć świątecznych dekoracji na instagramie <3. A niedługo notka z najpiękniejszymi choinkami

5 comments
0

You may also like

5 comments

Oko na kulturę December 9, 2015 - 12:33 pm

70 milionów? – to nazywa się rozmach! Niektóre z nich są naprawdę piękne. Choć i tak najważniejszy jest duch świąt, którego łatwo zgubić w takim gąszczu dekoracji i świecidełek.

Reply
Jasmin December 9, 2015 - 8:20 pm

przepiekne….doprawdy <3 za kilka dni sama bede mogla to wszystko podziwiac po raz pierwszy i jestem tak podekscytowana jakbym nie miala 46 lat a 10 🙂 pozdrawiam serdecznie LTS… zwiedzac bede cale miasto Twoimi sladami 🙂

Reply
Monika November 20, 2019 - 12:25 pm

Cześć, z koleżankami pojedziemy na początku styczna (8.1.2020) do NYC, ciekawi nas, czy będą może jeszcze jakieś Świąteczne dekoracje? Ponoć 8.1. już wszystko bedą zdejmować 🙁

Reply
Little Town Shoes November 20, 2019 - 1:45 pm

Niestety już nie będzie dekoracji świątecznych, ale lodowiska będą nadal otwarte.

Reply
Monika December 6, 2019 - 9:26 pm

Oj, wielka szkoda, ale i tak już z wielką niecierpliwością wyczekujemy dnia wyjazdu. Dziękuję bardzo za informacje, twoje notki są dla nas bardzo pomocne! 🙂

Reply

Porozmawiajmy :)