Na pokładzie lotniskowca

by littletownshoes
5 comments

Jeżeli możesz zobaczyć tylko jedno muzeum w Nowym Jorku to powinno to być …. INTREPID … ok, żartuję. MoMA i Whitney Museum pozostają moimi ulubionymi, ale muszę przyznać, ze INTREPID jest absolutnie warte zobaczenia.

A co najlepsze, to na pokładzie lotniskowca odbywają się pokazy filmu Top Gun  …

Tak, i to darmowe. (P.S. nie zniosę żadnej krytyki tego filmu ani Tom’a Cruise’a jako Maverick ☺) W każdym razie oglądanie Top Gun na pokładzie lotniskowcu jest na mojej liście „koniecznie-do-zobaczenia” w czasie wakacji.

Po raz pierwszy poszłam obejrzeć INTREPID w czasie tego weekendu. Pewno bym w ogóle tam nie poszła gdybym nie kupila a New York Pass. Po tygodniu używania karty jestem absolutnie pewna ze jest warta polecenia. Nie tylko mogłam zobaczyć szereg atrakcji nie wydając majątku ale do większości (w tym INTREPID) wejście jest bez kolejki. A to zwłaszcza w czasie, kiedy to kolejki mogą byc godzinne, jest istotne.

Wracając do muzeum. Lotniskowiec zacumowany jest w środkowej części Manhattanu, na rzece Hudson (przy 12 Alei i 46 ulicy). Z pokładu rozciąga się bardzo fajny widok na środkowy Manhattan.

INTREPID był jednym z lotniskowców służących podczas II Wojny Światowej oraz w czasie wojny w Wietnamie (na pokładzie można między innymi obejrzeć ataki kamikaze na lotniskowiec).
Znajduje się wystawa samolotów, w tym myśliwiec F-16, polski MiG-21 (Lim-5) jak i słynny Blackbird.

Co jeszcze można obejrzeć:

  • Lotniskowiec – jak wygląda od środka, można zwiedzić kabiny, mostek kapitański. Na pokładzie znajdują symulatory lotu (naprawdę przerażające bo z możliwością skrętu o 360 stopni) jak i wiele interaktywnych atrakcji
  • Okręt Podwodny Growler – można wejść do środka. Okręt w latach od 1958 do 1964 patrolował wody Oceanu Spokojnego w ciągłej gotowości na atak ze strony Związku Radzieckiego.
  • Concorde – słynny naddźwiękowy samolot
  • Gemini 3 – można obejrzeć i nawet wejść do środka prototypu kapsuły Gemini 3
  • Prom Kosmiczny Enterprise – można obejrzeć za dodatkową oplatą 7 dolarów


      

W kapsule Gemini

        

Polski MiG-21 (Lim-5)

Informacje praktyczne

www.intrepidmuseum.org
Godziny otwarcia: 10:00-17:00, Weekend: 10:00-18:00.
Ceny: od $24 – $31 (dorośli), $19 – $24 (dzieci i młodzież 7-17)
Wstęp za darmo z:
NYC Sightseeing Pass
The New York Pass
Go City Card

Atrakcje dla dzieci: Tak

5 comments
0

You may also like

5 comments

Mari June 3, 2015 - 3:16 am

Poddaje sie! No nie da sie! Od tygodnia biegamy po NYC zeby zobaczyc wszystko co powinno sie zobaczyc (zgodnie z instrukcjami z bloga, oczywiscie), ale sie nie da. W takim tepie dodajesz tu nowe wpisy ze nie nadazamy 😉 powinnaś w przewodniku dla odwiedziajacych każdy post zaczynac “pamietaj, nie zobaczysz wszystkiego i zaninm przyjedziesz do NY przez 3 dni powtarzaj to sobie jak mantre wtedy nie przezyjesz frustracji ze sie nie da” 😉
A tak serio to juz chyba na lotniskowiec zabraknie nam czasu. A szkoda… Zapowiada sie ciekawie 😉

Chyba zaczne robic liste must see na kolejna wizyte w NYC kiedys 😉

Reply
Little Town Shoes June 3, 2015 - 2:19 pm

Koniecznie, musicie przyjechać jeszcze raz! Lotniskowiec faktycznie zajmuje trochę czasu – kilka godzin na zwiedzenie plus znajduje sie daleko od innych atrakcji. Pozdrawiam serdecznie

Reply
Maragret June 3, 2015 - 7:25 pm

Ktora opcje New York Sightseeing Pass wybralas i za ile?

Reply
Little Town Shoes June 3, 2015 - 7:36 pm

Maragret – ja wybrałam 10 dniowa, bo chce zobaczyć wszystko☺ Z tego co widziałam to mają teraz dodatkową zniżkę.

Reply
Nowy Jork z dziećmi (2) | Little Town Shoes July 9, 2015 - 1:53 pm

[…] Interpid Museum […]

Reply

Porozmawiajmy :)