Dlaczego Żydzi to idealni mężowie

by littletownshoes
20 comments

A są idealni? Tak, Żydzi to absolutnie najlepszy materiał na mężów.

A oto dlaczego:

1. Mają bardzo ładne poczucie humoru
Adam Sandler, Andy Samberg, Woody Allen … najlepsi komicy są pochodzenia żydowskiego, I to nie przypadek. Nie tylko mają bardzo ładne poczucie humoru, ale jeszcze potrafią śmiać się sami z siebie.

Uwierz mi, nic tak nie ułatwia życia małżeńskiego jak partner z poczuciem humoru i dystansem do samego siebie.

2. Są inteligentni
Ja to powiedziała moja koleżanka – “nie zna żadnego mężczyzny narodowości żydowskiej, który przekładałby skrzynkę piwa przed telewizorem nad przeczytanie New York Times-a.”

Są oczytani, inteligentni i z reguły bardzo dobrze wykształceni. Przy wyborze osoby na cale życie to jest jedno z najważniejszych kryteriów. Nie ma nic smutniejszego niż para która poza pytaniami o dzieci bądź jak minął Twój dzień nie ma o czym rozmawiać.

3. Są rodzinni i dbają o swoje żony
To wpływ tradycji i religii – w judaizmie kobieta jest obdarzana bardzo dużym szacunkiem. Oczywiście są wyjatki ale statystycznie szanse na zdrade w tym małżeństwie są dużo mniejsze.

Twój żydowski mąż będzie dbał o Ciebie i pilnował, żeby niczego Ci nie brakowało i w sypialni i poza nią.

4. No właśnie mówiąc o sypialni
W judaizmie, w porównaniu do katolicyzmu, jest znacznie mniej poczucia winy i negatywnego bagażu związanego z seksem. Obrzezanie z uwagi na higieniczno-kosmetyczne i estetyczne czynniki jest teraz praktykowana teraz w całych Stanach bez względu na religie.

5. Są neurotyczni
Pamiętasz Woodego Allena w filmie Manhattan … ok, to może być wada, ale ich neurotyzm sprawia, ze Ty nie musisz się martwic o wiele rzeczy ponieważ oni będą martwic się za Ciebie. Oni będą się przejmować i troszczyć się o Twoje i Swoje zdrowie. Jak określiła moja koleżanka której mąż jest Żydem “mogę zajadać kolejna łyżkę masła ponieważ moj mąż będzie dbał o to aby kolejne danie było zdrowe”

6. Mogą być szalenie przystojni albo nie
Z Żydowskimi chłopakami jest tak albo są szalenie przystojni albo szalenie nieprzystojni.

Niektórzy wyglądają tak
Untitled

Ale zdarza się i tak

not nice

7. Wesele z Żydowskimi tradycjami jest fajne

ślub jest zawierany pod  tradycyjnym baldachimem, czyli chuppą, pan młody symbolicznie tłoczę kieliszek, młoda para jest unoszona na krzesłach – to tylko niektóre tradycyjne zwyczaje żydowskiego wesela.
Ostatnio Anne Hataway jak i Drew Barrymore miały właśnie tradycyjne wesele żydowskie, a zwłaszcza Drew Barrymore wie jak powinna wyglądac dobra impreza.

8. I najważniejsze:

Twój mąż przygotuje Tobie takie śniadanie żebyś spokojnie mogla pracować nad kolejną notką na blogu :

Screen Shot 2013-02-03 at 1.46.47 PM

xo

20 comments
1

You may also like

20 comments

Justa February 3, 2013 - 7:23 pm

mysle, ze ogolnie fajnie jest miec meza z innej kolebki kulturowej 🙂

a te grzybki- ñam!

Reply
Carol Schraft February 3, 2013 - 7:43 pm

you’ve said it all!

Reply
maka February 3, 2013 - 7:47 pm

Jednak mam przedziwne uczucie, ze są także wymagający wobec partnerki i jej przymiotów (nie mówię tu o fizyczności), czyli nie dla mnie 😉

Reply
4premiere February 3, 2013 - 9:09 pm

Dla mnie nieważne jakiej kultury :)Miłośc nie wybiera

Reply
robbierob16 February 3, 2013 - 9:12 pm

OR maybe it’s because we marry the right women who bring out the best in us…:)

Reply
lacturia February 3, 2013 - 11:19 pm

Kiedyś jadąc autobusem 116 z Żoliborza na Stare Miasto, jedna staruszka z 15 minut mi opowiadała, dlaczego NIE brać sobie Żyda za męża ;D W stylu ‘książki bardziej kochał niż dzieci’! ;D
Myślę, że miała w domyśle swojego.

Jestem bardzo ‘semicka’ ;P Nawet licencjat pisałam o Żydach.

Reply
Little Town Shoes February 4, 2013 - 1:16 pm

haha swietna historia!

Reply
ola February 4, 2013 - 9:14 am

OMG. Uważasz, ze Serge Ginsbourg nie był HOT??? Według mnie on był uber-so-hot-jude. Kochana, czy widziałaś polski film z cyklu “święta polskie” – “Cud Purymowy?” Doskonale pokazana transformacja gnuśnego polskiego męża w fantastycznego męża- Żyda”. Aaa, bo za trzy tygodnie w tym roku jest Purim, więc Purim sameach dla Was (bo rozumiem, że jako idealna żona imprezujesz czasem też z mężem? :))

Reply
Little Town Shoes February 4, 2013 - 1:18 pm

Ok ja uwazam ze Serge byl szalenie HOT ale wedlug oficjalnie przyjetych kanonow piekna … duze uszy, jeszcze wiekszy nos… musial trafic do drugiej grupy. PS na szczescie moj maz nie jest praktykujacy 🙂

Reply
Marie February 4, 2013 - 9:34 am

Dobrze napisane 🙂 Co prawda moj towarzysz nie jest Żydem… ale po opisie wnioskuję, że spokojnie moglby byc.. 😉

Reply
Little Town Shoes February 4, 2013 - 1:22 pm

Tak, zasady sa ogolne! Nawiazanie do religii wynika z tego ze ja przed przyjazdem do Stanow nie mialam znajomych pochodzenie zydowskiego. A sluchajac wypowiedzi roznych polskich politykow postanowilam napisac taka przekorna, ale prawdziwa notke.

Reply
pojechana February 4, 2013 - 12:22 pm

Mój nie- mąż Żydem nie jest, ale ma zdecydowanie żydowskie maniery i urodę 😉

Reply
Little Town Shoes February 4, 2013 - 1:25 pm

Dokladnie zasady sa ogolne! Oczywiscie notka jest generalizujaca 🙂 Tak jak odpisalam @Marie, nawiazanie do religii wynika z tego ze ja przed przyjazdem do Stanow nie mialam znajomych pochodzenie zydowskiego. A sluchajac wypowiedzi roznych polskich politykow postanowilam napisac taka przekorna, ale prawdziwa notke.

Reply
pojechana February 5, 2013 - 12:52 am

Ja odkąd jestem poza Polską staram się rodzimych polityków nie słuchać 😉 I mam znajomych Żydów i Żydówki, a każdy z nich ma w sobie klasę, o której nasi politycy mogą tylko marzyć. Myślę, że każdy inteligentny człowiek rozumie, że wszystkie krucjaty przeciw Żydom wynikają z zazdrości.

Reply
Darius Tajanko February 4, 2013 - 4:28 pm

Wszystko pięknie, może oprócz 4b. Jakby było niepotrzebne to by ewolucja tym się zajęła i by nie było… No i nie zapominajmy że lekarze kiedyś reklamowali papierosy. Popularne nie znaczy dobre. Zobaczymy za jakieś 50 lat. 🙂

Reply
Emilia February 5, 2013 - 3:26 pm

ech, warto bylo pocalowac tysiac zab, co? :))

Reply
gosc June 11, 2013 - 9:10 am

Ale Marlon Brando wychował się w chrześcijańskiej rodzinie a z pochodzenia byl Niemcem, Anglikiem, Irlanczykiem i Holendrem. Wiec to zdjecie tu nie pasuje.

Reply
Polska September 8, 2013 - 7:43 am

Dużo zdrowia żydom, ale w mojej ocenie to nie do końca religia kształtuje wygląd zewnętrzny, maniery, oczytanie, reprezentowany poziom inteligencji.
Filosemityzm widac różnymi metodami próbuje przeciągnąć nas katolików na swoje tory rozumowania.
Pozdrawiam wszystkich szczególnie tych samodzielnie myślących.

Reply
Anonymous May 3, 2015 - 8:00 pm

Jak dla mnie wszyscy Żydzi są piękni… już tak mam od wczesnego dzieciństwa. Żadnego jednak do tej pory nie poznałam.

Reply
anonimka December 22, 2015 - 7:29 pm

Dzięki, właśnie mam teraz problem natury “zakochańczej” w pewnym Żydzie właśnie. Wiem,że on ma podobne uczucia do moich jednak obawiam się związku w stylu multikulti, zwłaszcza, że pochodzę z typowej katolickiej polskiej rodziny. Po przeczytaniu notki wiele wątpliwości się rozwiewa.

Reply

Porozmawiajmy :)