Każdą sytuację możemy obrócić na naszą korzyść.

by littletownshoes
6 comments

Spotykając Kesha Nichols po raz pierwszy, każda kobieta może poczuć się … hm … trochę niepewnie. Ja mówiąc szczerze poczułam się nawet ździebko zazdrosna. Kesha jest bardzo ładna, inteligentna, utalentowana i ma bardzo ładne poczucie humoru. Ma przystojnego i szalenie inteligentnego narzeczonego, słodkiego psa i świetnie prosperującą własną firmę taneczną.

Jej fani założyli dla niej Facebook Page zatytułowany: “dla najpiękniejszej kobiety, która kiedykolwiek chodziła po ziemi.” – tak, dokładnie tak jest zatytułowana ta strona.

Kesha ma ponad 40,000 wiernych followersow na Twitterze. A w wolnym czasie, charytatywnie, pomaga młodym osobom budować własna pewność siebie i tłumaczy jak sobie radzić z bullyingiem.

Jednakże spotkanie z Kesha było trochę „otwierającym oczy doświadczeniem”. Zycie testuje każdego z nas i tylko od nas zależy czy negatywne sytuacje okażą się naszą porażką czy tez obrócimy je na naszą korzyść.

Sukces jaki osiągnęła Kesha, jej obecne życie, nie jest tylko pochodną jej wyglądu ani talentu (oczywiście, to zawsze pomagaJ), ale tego ze ona nawet z najtrudniejszych okoliczności potrafi wyjść obronną ręką. Nawet z takich jak porzucenie przez jej długoletniego narzeczonego na kilka dni przed weselem, czy bycie ofiarą bullingu w jednym z najbardziej popularnych reality show w Stanach. W sytuacji kiedy 99% ludzi poniosłyby negatywne emocje, Kesha potrafi zachować się spokojnie, z godnością, nie tracąc wiary w siebie.

A wiec tak …

Świat usłyszał po raz pierwszy o Kesha, w dzień w ktorym jej ślub został odwołany. Tabloidy i brukowce zamieścił jej zdjęcia na okładkach z takimi tytułami jak “porzucona na ołtarzu”, “Richard Jefferson odwołuje ślub przez e-mail”, “wesela warte 2 milionów dolarów odwołane” i etc.

To nie była prawda, tzn nie do końca. Narzeczony Keshy, sławny gracz NBA, Richard Jefferson, odwołał ślub kilka dni przed uroczystością.
Kesha musiał zmierzyć więc z najgorszym koszmarem dla każdej młodej kobiety i … zrobić to na oczach opinii publicznej.

Wesele było już opłacone, większość jej gości, przyjaciół i rodziny była już w Nowym Jorku, a więc Kesha nadal zorganizowała imprezę – zmieniła tylko jej nazwę z “wesela” na „Life Celebration”. Zamiast chować się, pokazuje światu, że ona miała życie przed swoim ex i będzie miała życie później.

Zamiast walczyć / sądzić się z tabloidami i brukowcami, Kesha umówiła się na wywiad w Good Morning America (bardzo wpływowym programem w Stanach), gdzie spokojnie i rzeczowo, bez obwiniania nikogo opowiedziała swoją historie.
Przyznaje, że jest to oczywiście trudne, i że oczywiście ma złamane serce – ale nie obwinia swojego ex. Zachowuje się z niezwykłą godnością.

Kesha nawet kilka dni miesięcy po weselu przekazała swoja suknie ślubną na cele charytatywne.

Kesha przejmuje kontrolę nad sytuacją – nie pozwoliła innym zrobić z siebie ofiary, ale też nie udawała, że nic się nie stało.

Kolejny trudny moment nastąpił kilka miesięcy później. Kesha została zaproszona do reality show “NBA wives”. Myślała, że będzie miała możliwość wzięcia udziału w serialu telewizyjnym i przedstawić kolorowe kobiety w pozytywnym świetle. Jako, ze gross widzów tego serialu to właśnie młode kobiety miała stworzyć modelową rolę dla młodych czarnych kobiet. Jednak szybko się okazało coś zupełnie przeciwnego.

Twórcy showu byli bardziej zainteresowani kreowaniem kolejnego „dramatu” i “spiec” pomiędzy aktorami. Więc zamiast pozytywnego doświadczenia, Kesha staje się ofiarą najgorszego bullyingu jaki kiedykolwiek widziałam w telewizji. Podczas gdy przebywa zagranica jej paszport i inne rzeczy zostają skradzione przez jej koleżankę z serialu.

Ale znowu Kesha poradziła sobie cudownie z tą sytuacją. Zamiast użalać się nad sobą, wyraziła publicznie żal dla swojej rywalki.
“Osoby, które poniżają inne osoby tak naprawdę próbują dramatycznie zwrócić na siebie uwagę, której nie są w stanie uzyskać w inny sposób. To jest rzeczywiście bardzo smutne, zwłaszcza u dorosłych ” pisze Kesha na swoim blogu.

Po tym epizodzie i notce na jej blogu Nicki Minaj i inni celebryci publicznie poparli Kesha. Wszyscy wyrazili swoją dezaprobatę dla bullyingu i epizodu w telewizji. Kesha ponownie zamiast ukrywać się, czy użalać nad sobą przejmuje kontrolę nad sytuacją.

Kesha opuściła show i obecnie w wolnym czasie prowadzi kampanię pomagając innym walczyć z bullyingiem. Opowiada o swoim doświadczeniu w telewizji, tłumaczy co to bullying i przedstawia sposoby radzenia sobie z nim.

Trudne sytuacje spotykają nas wszystkich. Niczyje życie nie jest dokładnie takie, jak sobie wyobraziliśmy. Jesteśmy ciągle testowani. Ale to zależy tylko od NAS jak poradzimy sobie z nowymi wyzwaniami. Każdą sytuację możemy obrócić na naszą korzyść. Nie pozwalajmy innym podważyć naszej wiary w siebie.

—–

Byłem współlokatorką z Kesha przez tydzień, mam nadzieję, że udało mi się trochę “zarazić” jej podejściem do życia 🙂

Photos courtesy of Kesha Nichols Facebook page

6 comments
0

You may also like

6 comments

4premiere November 14, 2012 - 7:19 am

słowem ma odpornośc na kłopoty:) Super postawa, takie obracanie losu na swoja korzyśc.

Reply
joanna_n November 14, 2012 - 7:50 am

Bardzo pozytywny i dobrze nastrajający post 🙂 Czytając o ludziach, którzy mimo przeciwności losu, potrafią “wyjść na swoje”, jestem pełna podziwu i myślę “oni mogli, to ja też mogę” 🙂

Reply
Anna November 14, 2012 - 8:45 am

Jaka piękna Kobieta i do tego wspaniała!

Reply
ola November 14, 2012 - 9:35 am

Polska Północna kocha Keshe. TO rzeczywiście niezwykle inspirujące. Ja gdy mam mini kłopoty (ale takie, które przy jej przejściach są nieistotnymi problemikami) zmianiam się w kupkę nieszczęscia z rozmazanym tuszem, kulącą się na kanapie. To niezwykłe jak duzo klasy można mieć, self-confidence i szacunku dla samej siebie. Kurcze piękna jak anioł i jeszcze idealna.

Reply
Emilka November 14, 2012 - 2:18 pm

Ojj, ja też jej zazdroszczę i zresztą innym ludziom tak odpornym na piętrzące się problemy .. reaguję na niepowodzenia podobnie jak Ty i choć zawsze ostatecznie zbieram się i rozwiązuje problem, to zanim to nastąpi zdążę się cała załamać i zdołować, a ona swoje upokorzenie musiała dodatkowo znosić będąc pod obstrzałem tanich brukowców i czytając o sobie najgorsze rzeczy. Dzięki temu postowi i przybliżeniu osoby Keshy od razu podniosłam się na duchu.. 🙂

Reply
maka November 14, 2012 - 9:47 am

Inspirująca młoda kobieta.

Reply

Porozmawiajmy :)